Şimdi Ara

2021'in ilk dört aylık döneminde en çok otomobil satan markalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2021'in ilk dört aylık döneminde en çok otomobil satan markalar

Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin açıkladığı verilere göre otomobil satışları nisan ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 121,6 artarak 48.375 adet oldu. 2021 yılının Ocak-Nisan dönemindeyse satışlar 204.839 adet seviyesinde gerçekleşti.

Peki nisan ayında en çok otomobil satan markalar hangileri oldu? Söz konusu dönemde ilk üç sıradaki ismin birbirlerine oldukça yakın olduğunu görüyoruz. Renault 6.250 adetle ilk sırada yer alırken, Fiat 5.920 adetle ikinci, Volkswagen ise 5.759 adetle üçüncü sırada yer alıyor. Nisan'da en çok otomobil satan ilk 10 marka şöyle:

Sıra Marka Adet
    1. Renault 6.250
    2. Fiat 5.920
    3. Volkswagen 5.759
    4. Toyota 3.600
    5. Hyundai 2.880
    6. Honda 2.626
    7. Dacia 2.500
    8. Skoda 2.200
    9. Opel 2.010
    10. Kia 1.917

2021 yılı Ocak-Nisan dönemindeyse lider Fiat. Dört aylık süreçte 25.243 adet otomobil satan Fiat'ı 24.880 adetle Renault takip ediyor. Volkswagen ise 23.567 adetle bu listenin de üçüncü sırasında. Ayrıca dört aylık otomobil satışlarında Peugeot'nun da ilk 10'da olduğunu görmekteyiz. Liste şöyle:

Ayrıca Bkz.Otomobil satışları nisan ayında yüzde 121 arttı

Sıra Marka Adet
    1. Fiat 25.243
    2. Renault 24.880
    3. Volkswagen 23.567
    4. Toyota 19.936
    5. Skoda 12.042
    6. Peugeot 10.662
    7. Dacia 9.047
    8. Hyundai 8.855
    9. Honda 8.713
    10. Opel 8.538

2021'de en çok satılan arabalar [Ocak-Nisan]

Model bazında baktığımızda 2021'in Ocak-Nisan döneminde en çok satan araba modelleri şu şekilde sıralanıyor:

1. Toyota Corolla Sedan - 18.578

2. Fiat Egea Sedan - 18.121

3. Renault Clio - 11.711

4. Renault Megane Sedan - 10.201

5. Volkswagen Passat - 7.781

• 1.5 tutmaz siz almayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: en1gma

1.5 tutmaz siz almayın

1.5 GDI alıp LPG taktıranları ben 4-5 sene sonra Motor üst kapak açılınca göreceğim.. 2021'in ilk dört aylık döneminde en çok otomobil satan markalar 

• Satın alanların çoğu daha pahalıya satarım kafasını yaşayanlar.
  • Bayide 1 tane bile pejo kalmadı deniyor ama listede adı yok 2021'in ilk dört aylık döneminde en çok otomobil satan markalar  (nisan ayı için söylüyorum)

• Tabloya bakınca bastım kahkahayı, pejo 208 segmentin içinden geçecek diyen kardeşime geçse geçse feleğin çemberinden geçer demiştim, satış verileri beni destekliyor. Dacia varken biraz süslüsüne o paralar çok fazla.

Corollo çok çok ucuza verildiği için geçen yılın stoklarıda dahil hepsi bitti, mayısa sıra veriyorlardı en son. Megane’la aynı para olunca corollo’nun şansı azalır. Sene sonuna doğru olması gerektiği gibi 6-7. sıraya doğru oturur.

Volkswagen’in durumu ülkemize has değil Avrupa’ da hep zirvede zaten. Pandemi vs derken araç gelmedi, gelseydi 1.ciliğe çakılırdı, segmentinin lider ve referansı arzı arşa çıkan Golf bile 1 sene sonra ancak geldi.

Renault, Fiat yıllardır olduğu yerde.

• Renonun ilk 3e girmediği liste yok

• zotacing kullanıcısına yanıt

Geçenlerde kendi aracımı servise götürdüğümde yeni corollayı inceledim. Arka koltuk sedana yakışır değil. 1.81 boyum var başımla tavan arasından neredeyse su sızmaz. Allah korusun takla atsa araç arkada oturan asfalta kafa sürter.

İç konsol 1 milyoncuda satılan plastiklerden üretilmiş belli. Hele ki havalandırma ızgaraları kırılacak gibi duruyor evde ki limon sıkacağımın plastiği daha sert.

Arka lastik davlumbazlarının yarısı yok gibiydi bagajın altı boş gibi sanki. Ayrıca manuel boş paket sordum ellerinde olmadığı için mayıs-haziran teslim, 203 bin liradan satıyor ve teslimata kadar fiyat değişebilir diyor.

Şahsen o paralara milenyum öncesi atmosferik alacağıma dizel egea veya clio alırım. Hatta illa benzinli ise daha karizmatik ve corollodan daha kaliteli turbo megane alırım.

• Nisan ayı içinde b segmentleri araştırıp, fp ve sorunsuzluk açısından başarılı bulduğum için Kia Rio aldım,memnunum.

• Peugeot kusura bakmayın da çok azmıştı. Vay efendim araba yok, Peugeot artık premium diyen aptal st’ler, rakiplerden daha fazla fiyatlar, boş arabalarının aşırı kalitesiz olması, üstüne fiyatlardan kaynaklı ötv muafiyeti yaşanmaması. Devamlı azalması dileğiyle.

Merak ettiğim yerli üretim araçlar ve atmosferik motor denen teknoloji olmasalar Civic, Corolla ve Egea ne yapacak.

• Nerde araç alımları düşecek diyenler 😅

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-007649809

Tabloya bakınca bastım kahkahayı, pejo 208 segmentin içinden geçecek diyen kardeşime geçse geçse feleğin çemberinden geçer demiştim, satış verileri beni destekliyor. Dacia varken biraz süslüsüne o paralar çok fazla.

Corollo çok çok ucuza verildiği için geçen yılın stoklarıda dahil hepsi bitti, mayısa sıra veriyorlardı en son. Megane’la aynı para olunca corollo’nun şansı azalır. Sene sonuna doğru olması gerektiği gibi 6-7. sıraya doğru oturur.

Volkswagen’in durumu ülkemize has değil Avrupa’ da hep zirvede zaten. Pandemi vs derken araç gelmedi, gelseydi 1.ciliğe çakılırdı, segmentinin lider ve referansı arzı arşa çıkan Golf bile 1 sene sonra ancak geldi.

Renault, Fiat yıllardır olduğu yerde.

Bilip bilmeden yorum yapmasanız o kadar güzel olacak ki. Peugeot nisan ayında araba getiremedi, mayıs ayında da aynı durum söz konusu. Nedenini bende bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaglarAkcam

Bayide 1 tane bile pejo kalmadı deniyor ama listede adı yok   (nisan ayı için söylüyorum)

Satıldığından değil, araba gelmedi, mayıstada çok az gelecek.

• Corolla dünyada en çok satan araba görende bu adamı bişi biliyor sanar. Ayrıca golf geldiği fiyata bak 1. Olmak bu ekonomide okadar kolay değil. Ha toplam satışta tüm markaları geçer o ayrı avrupada ucuz diye alınan araba ülkemizde mersedes ile kıyaslanıp alınıyor allahtan kullandım yoksa bende vw bi halt sanıcam bizim millet abartmayı seviyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.