Şimdi Ara

e-Devlet üzerinden düzenlenen 'çalışma muafiyeti izin belgesi' sayısı açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • e-Devlet üzerinden düzenlenen 'çalışma muafiyeti izin belgesi' sayısı açıklandı

17 Mayıs'a kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlamasında çalışma muafiyeti kapsamındaki sektör çalışanlarının e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e-başvuru sisteminden 'çalışma muafiyeti izin belgesi' almasi gerekiyor.

e-başvuru sisteminden izin belgesi almaya çalışan vatandaşlar belgeyi alamamaktan yakınırken, İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada bu sabah (3 Mayıs 2021) itibariyle toplamda 3.948.265 adet çalışma muafiyeti izin belgesi düzenlendiğini aktarıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada ayrıca, koronavirüs tedbirleri kapsamında 26 Nisan-03 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 66 bin 161 kişiye adli ya da idari işlem uygulandığı belirtildi. Açıklamanın devamındaysa şu ifadelere yer verildi:

Ayrıca Bkz.Sokağa çıkma yasağında e-Devlet çalışma izin belgesi nasıl alınır?

"e-Devlet vasıtasıyla e-başvuru üzerinden alınmayan ve manuel olarak doldurulan muafiyet izin belgeleri kontrolü, fedakarca çalışan kolluk kuvvetlerimiz denetlerini yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu salgınla mücadelede, normalleşme sürecine kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer tüm kurallara uymayı sürdürmeliyiz."

Çalışma izin belgesi başvurusunda bulunmak için buradaki linkten e-devlet sistemine giriş yaparak İçişleri Bakanlığı'nın e-başvuru sistemine ulaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, sistem üzerinden belge oluşturmakta sorun yaşayanlar için bir defaya mahsus ve 2 Mayıs'a kadar geçerli (7 Mayıs saat 24.00'e kadar uzatıldı) olmak üzere görev belgesi formunun manuel olarak doldurularak çalışan ve işyeri/firma yetkilisi tarafından imzalanmak suretiyle düzenlenebileceği belirtilmişti. Bu belgeyi de buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfadaki 'görev belgessi formu'nu indirerek elde edebilirsiniz.

Kaynak:https://twitter.com/TC_icisleri/status/1389139140030177280

• 3 gün gece gündüz uğraşarak anca alabildim belgeyi, işe imzasız mühürsüz belgeyle gelmek zorunda kaldım. Başarı gibi açıkladıkları olay ise 16.4 Milyon muhafiyetli çalışandan sadece 4 milyon alabilmiş. Tamamen vatandaşa işkence yapmak veya ceza yazmak için son anda çıkartılan sürpriz yumurta.

tam kapanma nedir öğrenelim:

1-)gıda vb. gibi kritik sektörler dışında tüm sanayi faliyetlerinin durdurulması

2-)bütün şehirlerde giriş çıkışların kapatılması veya çok katı sınırlandırılması

3-) yurt dışından gelenlerden pcr testi istenmesi gerekirse 14 günlük karantina.

4-) market alışverişlerinin internet üzerinden yapılması

5-) toplu taşıma araçlarını kullanmaya gereksinim duyulmayacak şekilde gerekli düzenlemelerin yapılması

vs vs uzar gider....

tüm bunların yapılabilmesi için her haneye para ve gıda yardımı yapılması + kapanan işyerlerine ve esnafa ciro desteğinin verilmesi.... 

ama maşallah kapanma genelgesine bi baktım 40 küsür tane istisnası var özel sektör hunharca çalışmaya devam ediyor. 

• 3 gün gece gündüz uğraşarak anca alabildim belgeyi, işe imzasız mühürsüz belgeyle gelmek zorunda kaldım. Başarı gibi açıkladıkları olay ise 16.4 Milyon muhafiyetli çalışandan sadece 4 milyon alabilmiş. Tamamen vatandaşa işkence yapmak veya ceza yazmak için son anda çıkartılan sürpriz yumurta.

• o kadar belge düzenlendi ama verilebildi mi bakalım? Bende sistem yoğunluğundan dolayı F5 F5 giderken istemeyerek 3 kere belge düzelenmesine sebep oldum. Belge düzenlenmesinin üzerinde üç gün geçtikten sonra PDF' ini indirebildim. 4 milyon belge = 4 milyon çalışan demek mi acaba?

• tam kapanma nedir öğrenelim:

1-)gıda vb. gibi kritik sektörler dışında tüm sanayi faliyetlerinin durdurulması

2-)bütün şehirlerde giriş çıkışların kapatılması veya çok katı sınırlandırılması

3-) yurt dışından gelenlerden pcr testi istenmesi gerekirse 14 günlük karantina.

4-) market alışverişlerinin internet üzerinden yapılması

5-) toplu taşıma araçlarını kullanmaya gereksinim duyulmayacak şekilde gerekli düzenlemelerin yapılması

vs vs uzar gider....

tüm bunların yapılabilmesi için her haneye para ve gıda yardımı yapılması + kapanan işyerlerine ve esnafa ciro desteğinin verilmesi....e-Devlet üzerinden düzenlenen 'çalışma muafiyeti izin belgesi' sayısı açıklandı 

ama maşallah kapanma genelgesine bi baktım 40 küsür tane istisnası vare-Devlet üzerinden düzenlenen 'çalışma muafiyeti izin belgesi' sayısı açıklandı özel sektör hunharca çalışmaya devam ediyor.e-Devlet üzerinden düzenlenen 'çalışma muafiyeti izin belgesi' sayısı açıklandı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kordexa -- 3 Mayıs 2021; 18:43:49 >

• bir günde biri sorsun be kağıt cebimde eskidi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir arkadaş binlerce çalışanı olan kurumsal bir şirkette çalışıyor. Evragi çıkardık ama binlerce evragi tek tek şirket nasıl imzalayacak bilmiyoruz diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Bir arkadaş binlerce çalışanı olan kurumsal bir şirkette çalışıyor. Evragi çıkardık ama binlerce evragi tek tek şirket nasıl imzalayacak bilmiyoruz diyor.

Soran eden yok zaten süs gibi duruyor yanımızda.

• quote:

Bir arkadaş binlerce çalışanı olan kurumsal bir şirkette çalışıyor. Evragi çıkardık ama binlerce evragi tek tek şirket nasıl imzalayacak bilmiyoruz diyor.

Bizim şirket kendi çıkarmış imzalamış, mühürlemiş biz sadece tc ve isim soy isim elle yazdık. Girişte herkese dağıtıldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paetzold kullanıcısına yanıt
    Hocam şirketin kendi yazıp çıkardığı formlar 7 mayısa kadar geçerli diyor haberde. Yani 7 mayıstan sonra e-devlet den çıkarilacak belge geçerli olacak. Ama ilk baş iki mayıs dendi. Sonra beş mayısa çekildi. Şimdi de 7 mayıs oldu. Muhtemelen bu sistemi tam uygulayamayacaklar.

• quote:

Hocam şirketin kendi yazıp çıkardığı formlar 7 mayısa kadar geçerli diyor haberde. Yani 7 mayıstan sonra e-devlet den çıkarilacak belge geçerli olacak. Ama ilk baş iki mayıs dendi. Sonra beş mayısa çekildi. Şimdi de 7 mayıs oldu. Muhtemelen bu sistemi tam uygulayamayacaklar.

7 mayısta zaten son çalışma günü hocam. Daha belge lazım olmaz. Haftaya bayram haftası çoğu yer bağlar o haftayı. Sonrada bitiyor yasaklar zaten.

• Annem işkur üzerinden işe girdi. Bir türlü e devletten belge alamıyorum. Ya teknik aksaklık nedeniyle diyor ya da çalıştığınız şirket çalışma muafiyet kapsamında değildir diyor. Bugün gidip müdürüne söyledim, bölge müdürünü arayıp soracakmış.

İşkur üzerinden işe başlayıp da belge alabilmiş olan var mı?

• olsun akp harika iş çıkaran eleman buralarda mı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.