Şimdi Ara

Türkiye, Rusya'nın Sputnik V aşısına kullanım onayı verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye, Rusya'nın Sputnik V aşısına kullanım onayı verdi

Rusya’daki Gamelya Enstitüsü tarafından geliştirilen koronavirüs aşısı Sputnik V’ye Türkiye acil kullanım onayı verdi. Böylelikle Sinovac ve Pfizer/BioNTech aşılarının ardından üçüncü aşıya da kullanım onayı verilmiş oldu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonunda Sputnik V aşısının acil kullanımına onay vermiştir. İki ülke için hayırlı olmasını dilerim. Böylece üçüncü aşı olarak Sputnik V aşısı da ülkemizde kullanıma girecek.”

İlk dozlar Mayıs'ta gelecek

Sağlık Bakanı Koca daha önceki açıklamasında Türkiye’nin Sputnik V aşı tedariki için anlaşma yaptığını ifade etmişti. Türkiye önümüzdeki 6 ay içerisinde 50 milyon doz Sputnik V aşısı alacak. Anlaşma imzalandı. İlk sevkiyat Mayıs ayı içerisinde gerçekleşecek. Ayrıca Sputnik V’nin Türkiye’de üretimi için de anlaşma yapıldı. CinnaGen İlaç isimli şirket tarafından üretim yapılacak.

• Bütün insanlık aşılar için kobay olmuş durumda. Aşılarda ciddi bir yan etki tespit edilince özür bile dilemiyorlar. Sadece aşılamayı askıya alıyorlar.
  • Tahminen sonbahara kadar Turkiye asi konusunda yerli asinin da cikmasiyla dunyanin ilk 3 ulkesi arasina girecek
  • Miss kafalar rahat herkese yetecek aşımız var 😂

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Anlaşıldı. Yine bizimki birileri ile kavga etmiş rusa geçtik...

• Çin-Alman-Rus bir tek kendi aşımız kaldı,o da gelirse aşı krizi biter.

• WB kullanıcısına yanıt
    Yanlışın var biz kâinat lideriyiz, mars a 3 konteyner aşı gönderdik daha dün. ,🐑

• Ben şaşırıyorum, hala demokrasinin özgürlüğün olmadığı Çin ve Rusya'dan medet umuyorlar şaşıyorum ya.

• Murat.Ak M kullanıcısına yanıt
    Demokrasi mi ithal ediyoruz anlamadım bu mantığa göre plastik şu bu hiç bir şey almayalım Çin’den.
  • Hayırlısı güzel olur zaten bize satmak isteyen seyrek ülkelerden birisi de Rusya oldu zira onlarda aşı karşıtlığı %65’i bulmuş durumda aşı fazlaları var.
  • WB kullanıcısına yanıt
    Çin İngiltere Almanya Amerika Rusya Kazakistan
    Kendi aşısını üreten 6 ülke var şimdilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McOrco -- 30 Nisan 2021; 20:40:8 >
  • Acaba bu aşının teknik analizi nedir, şöyle mevcut aşıların tıpkı işlemci karşılaştırması gibi bir tabloda karşılaştırılmasını yapılması DH için güzel olur. @gun

• gun kullanıcısına yanıt

Aşı ile plastik aynı değil çin aşıları vermek için uygur türklerin iadesini istedi bundan dolayı demokrasi olmaması sıkıntı çıkarıyor

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Açıkçası nereden ne alırsak kardır. Bana göre yeter ki güvenli ve etkili olsun yeter.
  • McOrco kullanıcısına yanıt
    Amerika da var (Moderna)

• gun kullanıcısına yanıt
    Alabilirsek amenna ama alamadığımızı düşünürsek, anlaşmaya uyulmadığını düşünürsek ilk mesajı atanın dediği çok çok anlam kazanıyor.

• St Batuhan kullanıcısına yanıt
    Verdiler şimdiye kadar 24 milyon doz aldık daha da alırız bir 5-10 milyon daha bence o yüzden şimdilik hemen pes etmeye gelmez.
  • Sinovac da kalmadı. İvedi stok sağlanır inşallah. Biontech 2. dozu bekliyoruz.

• bu rus aşısı inaktif mi acaba? çinli aşı gibi mi. merak ettim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.