Şimdi Ara

Microsoft, Windows 10'da çoklu monitördeki uygulamaların yeniden düzenlemesi problemini çözüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Windows 10'da çoklu monitördeki uygulamaların yeniden düzenlemesi problemini çözüyor

Windows 10'da çoklu monitör kullanan kullanıcıların cihazlarını uyku moduna aldıklarında karşılaştıkları en büyük problemlerden birisi olan, daha önce monitörlerde kurulan düzenin cihazı uyandırdıktan sonra bozulması durumu yayınlanacak bir güncelleme ile çözüme kavuşacak.

Ayrıca Bkz.Microsoft, Windows 10 görev çubuğuna yerleşik 'Haberler ve İlgi Alanları' özelliğini sunmaya başladı

Windows Insider ile çözüme erken erişim sağlanabilecek

Tek cihaza bağlı birden çok monitör kullanımında uyku modundan sonra rastgele yeniden düzenlenen ve  genellikle tek bir monitörde bir araya getirilen uygulamalara Microsoft, bu yıl sonbaharda yayınlanacak güncelleme sayesinde çözüm sunacak.

Microsoft'un grafik ekibinde bir program yöneticisi olan Michelle Xiong, DirectX Geliştirici Blogu'nda: "Bu sorunu açıklamak için kullandığımız teknik terminoloji, Hızlı Çalışırken Takılma Algılaması (Rapid HPD) olarak bilinir. Bu davranış, DisplayPort çoklu monitör kurulumlarını etkileyerek istenmeyen masaüstü yeniden düzenlemelerine neden olur. Rapid HPD oluştuğunda masaüstü yeniden düzenlemelerini azaltmak için çalıştık." ifadelerine yer verdi.

Microsoft, bu durumu çözmek için çalışıyor ve bu yılın sonlarında yayınlanması planlanan büyük Windows 10 güncellemesiyle bir düzeltme gelecek. Gelecek olan düzeltmeden önce bu özelliğe sahip olmak isteyen bir dizüstü bilgisayarla en az bir harici monitöre veya bir masaüstü kurulumunda iki monitöre bağlı olan kullanıcıların, Windows Insider programına katılması gerekiyor. Windows Insider için özellik, sunulmaya başlandı.

Kaynak:https://www.engadget.com/microsoft-is-fixing-wonky-windows-10-layouts-on-multiple-displays-101444378.html

• sadece uyku modundan uyandığında çoklu ekran ayarlarının bozulması sorunundan başka, ekran kartı driverlarının silinmesi, monitör çözünürlüğünün desteklenmemesi vb sorunlar da mevcut. Daha önce bir başka yorumda da belirttiğim gibi, artık radikal kararlar almak ve Windows işletim sistemini terk etmek lazım

• En son guncellemeden sonra pc gunde 1-2 defa donmaya basladi. Yapacaginiz isi seviyim.

• Microsoftun bir problemi çözebileceğine olan inancım yok

• Uzun zamandır çift monitör kullanıyorum. Şu haberde bahsedilen problemi HİÇ yaşamadım.

Arkadaş ben mi farklı bir işletim sistemi kullanıyorum acaba?

Versiyon = 19042.964

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    DisplayPort'tan bahsediliyor. Sadece DisplayPort kullananlar için geçerli bir durum olabilir. Kullandığınız monitörler hangi kabloyla bağlılar?

• Uyku modu sorun, ayrıca ana ekranın bulunduğu monitorde explorer çöküyor. Gerçekten can sıkıcı dün 3-4 kez laptopu bu yüzden resetledim. Bağlantı ise Hdmi.

Kendisinde sorun olmadığı için Microsoft'un kendi kendine kuruntu yaptığını düşünen üyeye de bir madalya takdim etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73181344B -- 30 Nisan 2021; 15:09:44 >
  • Biri DP, diğeri HDMI :)

• bu sorunu bende yaşıyorum. hatta çift monitör kullanmadan önce de bazen yaşamıştım eminim forumda yaşayan vardır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.