Şimdi Ara

ABD Merkez Bankası Başkanı’ndan Dogecoin (DOGE) yorumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
9.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ABD Merkez Bankası Başkanı’ndan Dogecoin (DOGE) yorumu

28 Nisan'da düzenlenen bir basın toplantısında konuşan ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, kendisine yöneltilen Dogecoin ve tartışmalı GameStop hisseleri hakkındaki sorulara isim vermeyerek şu şekilde cevap verdi:

“Çoğu kişi varlık fiyatlarına bakarak hareket ediyor. Ve bence bu hisse senedi piyasalarındaki köpüğü yaratıyor.”

Ayrıca Bkz.Bakan Soylu, Thodex vurgunun miktarını açıkladı

Fed, beklentiler yönünde politika faizini değiştirmeyerek faizi yüzde 0-0,25 aralığında sabit tutmuştu. Bu konuya da değinen Powell, Fed'in parasal desteğini geri çekmeye yakın olmadığının sinyalini verirken ekonominin hala merkez bankasının hedeflerine ulaşmaktan uzak olduğunu iddia ederek şu yorumlarda bulundu: 

“Ekonomi, hedeflerimizden çok uzak ve büyük bir ilerleme kaydedilmesi muhtemelen biraz zaman alacaktır.”

Bu gibi açıklamayla birlikte Dogecoin volatilitesi yüksek bir şekilde işlem görmeye devam ediyor. Ünlü girişimci Elon Musk’ın paylaşımları ile bir anda popülaritesi artarken bazı analistler durumun bu şekilde gitmeyeceği ve Dogecoin’in patlayacağını düşüyor.

Dogecoin (DOGE) şu an haberimizin yazımından itibaren CoinMarketCap verilerine göre 0,3088 dolardan işlem görüyor. 

• Kriptoyla uğraşan çoğu insan çalışıyor zaten, çalışıp kazandığıyla yapıyor yatırımını.

Ülkemizde çalışan emeğinin karşılığını direkt olarak alabilse bunlarla uğraşan inan çok az olur. Almanya'da kriptoya ilgi Türkiyeye göre oldukça düşük çünkü

kazandığı para ile arabasını, elektroniğini rahatça alabiliyor herkes. Türkiye'ye bakıyorsun vergiler yüzünden en ucuz araç 200-250.000tl bandına gelmiş.

Bu gibi temel ihtiyaçlar bile sadece 3-5bin tl maaşlı çalışarak elde edilebilecek şeyler değil artık, çalışıp emek verenler de artık parasını değerlendirme derdinde.

Böyle bir ekonomide tek kurtuluş yolu kriptolar olarak geliyor doğal olarak insanlara.

Bırakın olm bu ortaçağ laflarını

Yok emek vermedenmiş yok oturduğun yerdenmiş yok alın teriymiş....

Artık bilişim çağındayız... Eskidendi o kas gücü ile para kazanmak.

Şimdi beyin gücü kavramı var. Algılayamadığınız şeyler hakkında sallayıp durmayın.

Emek kavramını öğren önce. Fiziksel yorgunluktan ibaret değildir emek.

Borsadan al sat ile para kazanma olayı zurnanın son deliği. Ona gelene kadar bi dünya şey var.  

Bir sürü aptal coin var. Gaza gelip parayı batıran varsa bu durum kişinin kendi cahilliğidir, kriptoya mal edilemez

Şimdi bak, kıskançlıktan çıldırıp üüüü bunlar emek vermeden para kazanıyor diye ağlayacağına otur oku öğren bir şeyler  

Ya da gel buralarda saçmala güldür bizi  

He bak illa haset kasacaksan galerici ve emlakçılara yönelebilirsin.  

• 5000 tane alıp bi köşeye bıraktım bir süre önce olurda birgun cidden patlarsa off ki off

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 29 Nisan 2021; 19:30:25 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • TheMuyu kullanıcısına yanıt
    Patlayacak derken çakılacak anlamında

• Nightmare70 kullanıcısına yanıt
    Farkındayım hocam zaten farketmez düşükken almıştım dursun bakalım ne olacak :)))
  • Bir şey olması gereken fazla ilgi görüyorsa orada bir durup düşünmek gerekiyor.

• Millet balon demeye devam etsin 1 günde %90 kar bıraktı elon reyis işareti versin dalıcam tekrar

• Üniversite yıllarında laptoptaki GTX560M ile 3-4 günde 1000 dogecoin kazmıştım. Tabii o zamanlar pek bir şey etmiyordu. Durur hala bir köşede.

• dogecoin şaka olmaktan çıkarak bir çok insanın hayatında yer etmeye başladı bile. milletler arası para takasında dogecoin kullanılmasını teklif ederlerse şaşırmayacağım.

• Ytd
  • Ulan 4 yıl önce 0.0000 kürsüden almıştım bu dogeyi heyrını görmeden sattık 7 8 ay önce

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • rasterx kullanıcısına yanıt
    Yanılıyorsun kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. 2800 liralık altınım vardı doge coine yatırdım şuan 3078 lira kâr elde ediliyor yani

• ewaer1884 E kullanıcısına yanıt
    Çekemiyorlar hocam bırak emek vererek kazanmaya devam etsin :D

• rasterx kullanıcısına yanıt
    Böyle yazdın ya tamam bir finansal okur yazar oldun değil mi? Borsaya da bara atmayalım o zaman orda da emek yok! Ya da ev, dükkan felan da alıp kiraya vermeyelim o da sonuçta emeksiz kazanca dönüşüyor.
  • Birkaç yıl sonra coinlerin ne kadar yaygınlaşmış olacağını merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata122 -- 30 Nisan 2021; 10:58:33 >
  • Bir abinin tavsiyesi üzerine 1000 doge almıştım aylar önce öyle duruyor kenarda

• Doge hakkında abd merkez bankası başkanı bile açıklama yapıyor. Şaka amaçlı kurulan coine bak sen

• Bir umut 1 dolar olmasını bekliyoruz

• Düştükçe alıyorum mutluyum

• Çakılacak diyenler neye göre çakılacak? kıskançlıkları bırakın dünyada çok güzel bir ilgi var ve pek çok anlaşma yaptı dogeyi küçümseyenler ileriki zamanlarda pişman olacak. Bitcoin de ilk zamanlarda küçümsenildi :d. Üstelik doge çok iyi düzeltme yaptı. Doge geleceğin kripto parasıdır. Şaka olarak çıktı diye şaka olarak devam edecek diye birşey yok bu mantıktan çıkın.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.