Şimdi Ara

Oyun deneyiminizi katlayacak 4 dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun deneyiminizi katlayacak 4 dizüstü bilgisayar tavsiyesi

GPU devi Turing’in ardından gelen Ampere mimarisiyle hacimli performans artışı sundu. Yeni kartların saf rasterleştirme performansına ek olarak öne çıktığı başlıksa Ray Tracing.

Ray Tracing ile birlikte 3 boyutlu oyunlarda yeni bir aşamaya geçildi. Gerçek zamanlı ışın izlemeyi mümkün hale getiren teknik sayesinde ışık odaklı efektler daha gerçekçi simüle edilebiliyor. Bu da oyuncuya daha gerçekçi yansımalar, etkileyici gölgeler ve aydınlatma olarak yansıyor.

Yeni nesil RT çekirdekleri ilk nesile kıyasla daha becerikli olmaları sayesinde daha düşük performans kaybı ile Ray Tracing’in tadı çıkarılabiliyor. Üstelik ikinci nesil DLSS’in katkısıyla bu kaybı telafi edip FPS artışı yakalamak bile mümkün.

Yeni nesil Tensor çekirdekleri daha gelişmiş yapısı ve ikinci nesil DLSS sayesinde oyunlar daha düşük çözünürlükte çizilip ekrana doğal çözünürlükte yükseltiliyor. Yapay zeka tabanlı işlem sonucunda daha detaylı bir görüntü elde etmek dahi mümkün.

Nvidia Ray Tracing ve DLSS destekli oyunlar listesini gün geçtikçe genişletmeye devam ederken bir yandan da yapay zeka tabanlı işlemlerden sorumlu Tensor Core’ların oyunculara sağladıklarını da genişletmeye devam ediyor.

Nvidia Broadcast ile canlı yayınlar ya da pandeminin de etkisiyle sık kullanmaya başladığımız sesli/görüntülü görüşmelerde arka plan sesleri gidermeyi amaçlıyor. Arka plan gürültüsü için kullanılan filtrelerin ses kalitesine olumsuz etkisinin olmasının yanı sıra tam bir çözüm olmayışı yapay zeka destekli Nvidia Broadcast’ın öne çıkarıyor.

Ayrıca Nvidia Broadcast ile yayıncılar yeşil perde olmaksızın sanal arka plan belirleyebileceği gibi otomatik çerçeveleme özelliği sayesinde kameranızın sizin hareketlerinizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

RTX Ampere’den güç alan Monster oyuncu dizüstüleri tüm bu teknolojilerden mobilken de faydalanmanızı sağlıyor.

T5 V20.2

Intel Core i7-10870H’ın RTX 3060’a eşlik ettiği T5 V20.2, 16 GB DDR4 2933 MHz RAM’le desteklenmiş bir oyuncu dizüstüsü. Samsung imzalı 512 GB NVMe SSD’ye yer verilen modelde 15.6’’ ebatında 2560x1440 çözünürlükteki 165 Hz IPS mat ekran konumlandırılmış.

165 Hz panelin oyunlarda deneyimi zenginleştirmesi amaçlanırken dizüstünün hoparlörleri THX Spatial Audio ile desteklenmiş. 64 GB’a kadar yükseltilebilen RAM ve 2 SSD slotu ile yükseltmeye açık olan model bağlantı imkanları tarafında da Intel Wi-Fi 6 desteği sunulmuş.

Tulpar T5 V21.5.1 15.6’’

Tulpar T5 V21.5.1 15.6’’ ise RTX 3070 ile Core i7-10875H’in kombine edildiği bir seçenek. 16 GB DDR4-2933 MHz RAM’le gelen dizüstüde Intel’in 1 TB kapasiteli 660p SSD’sine yer verilmiş. 2560x1440 çözünürlüğe sahip 165 Hz IPS panel sRGB skalasının %100’ünü kapsarken 4 bölge aydınlatmalı klavye dizüstünün görselliğine katkıda bulunuyor.

Yükseltme imkanlarının devam ettiği modelde işlemci tarafında sıvı metal kullanıldığının altını çizelim. Alümünyum-Magnezyum alaşımı kasa da dizüstünün ısı dağıtımına katkıda bulunurken aynı zamanda sağlamlık başlığına da katkı sağlamış.

Tulpar T7 V20.3 17.3’’

Tulpar T7 V20.3 ise T5 V20.2 ile aynı detaylara sahip olmasına karşın 17.3’’ ebatındaki daha büyük panelle farklılaşıyor. 1080p çözünürlüğündeki IPS panel 144 Hz tazeleme hızına sahipken dizüstünün ağırlığı 2.3 kg seviyesinde tutulmuş.

Tulpar T7 V21.6.1 17.3’’

Tulpar T7 V21.6.1 RTX Ampereli oyuncu dizüstülerinin amiral gemisi olarak listelenmiş durumda. Core i7-10875H ve RTX 3070’e yer verilen dizüstü 16 GB DDR4-2933 MHz RAM ve 1 TB Intel 660p ile geliyor. 5.1 GHz’e yükselen işlemci için sıvı metal termal macun uygulanan modelde Alüminyum-magnezyum alaşım kasaya yer verilmiş.

4 bölge aydınlatmalı RGB klavyenin sağladığı görselliğin kasa altındaki aydınlatma şeritiyle daha yukarılara taşındığı kasa 2.3 kg ağırlığında. 17.3’’ IPS panelin konumlandırıldığı dizüstü 2560x1440 çözünürlükte 165 Hz tazeleme hızını deneyimlemenizi sağlıyor.

Ayrıca Bkz.Nvidia DLSS, Call of Duty Warzone’a geldi: %70 performans artışı sunacak

Son olarak tüm Monster modellerinin ömür boyu ücretsiz bakım garantisiyle geldiğinin altını çizelim. Ayrıca yeni Monster’ıyla oynayamadığı oyun olanlar için ilk 15 gün para iadesi imkanı da sunuluyor.

• Aldıkları üretici XMG 'ye de laptop üreten clevo. R7 5900x cihaz bile var. Yeter ki intelden kurtulmak istesin monster. Ama herhalde intel deyip fiytları mı yüksek tutuyor ben anlamıyorum.

Daha geçenlerde güzel zam yaptı, şu sıralar yine yapacakmış diye duydum. Tekrar zam gelirse zaten diğer firmalarla rekabet edecek bir yanı kalmaz. Eskiden akıl çelen bir özelliği vardı. Direkt elenir artık. Hele çoğu kullanıcı AMD sormaya başlamışken.

• Amd model düşünmüyorlar mı?

• Hiç birine param yetmesede güzel cihazlar alıcısına hayırlı olsun :)

• Herhangi bir Monster yetkilisi okur diye yazıyorum.

Fiyatlar konusunda;

ASUS ile MSI'a endeksli şekilde değilde, Monster'ın ilk piyasa girdiği zamanlardaki oyuncu odaklı, rekabetçi stratejisinde ilerlemesini temenni ederim.

• O fiyata MSI veya ASUS alırım.

• ANIL.K A kullanıcısına yanıt
    düşünmeleri için aldıkları üreticinin amd üretmesi gerekir. onların elinde olan birşey değil

• Monster hea?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ANIL.K A kullanıcısına yanıt
    su an amd islemci bulmalari cok zor, onceki 4800lerde lenovo toplu alim yaptigi icin 5800lerin ilk alicilari onlar. Stok sikintisi bitecek anlasma olacak daaa hikaye.

• MetalWave kullanıcısına yanıt
    Aldıkları üretici Clevo ve her türlü model üretiyorlar diye biliyorum.
    https://buyclevo.com/en/laptop/GK7NP5R_1491

• MetalWave kullanıcısına yanıt

Aldıkları üretici XMG 'ye de laptop üreten clevo. R7 5900x cihaz bile var. Yeter ki intelden kurtulmak istesin monster. Ama herhalde intel deyip fiytları mı yüksek tutuyor ben anlamıyorum.

Daha geçenlerde güzel zam yaptı, şu sıralar yine yapacakmış diye duydum. Tekrar zam gelirse zaten diğer firmalarla rekabet edecek bir yanı kalmaz. Eskiden akıl çelen bir özelliği vardı. Direkt elenir artık. Hele çoğu kullanıcı AMD sormaya başlamışken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 28 Nisan 2021; 0:3:35 >
  • Keşke cihazların temizinden thermal throttle yediğini ve 15 inç tasarımındaki modellerdeki anakartın üzerinde hiçbir geliştirme yapmadan 17 inç olan modelde de kullanıldığını yazsaydın sayın haber editörü.

• E hani Advertorial yazmıyor xD

• İ7 10870h alev atıyor.

Monster artık ryzen getir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bize biraz da fiyattan bahset

• Lütfen Monster almayın ve aldırtmayın. Bu fiyata sundukları kasa kalitesi berbat, ayrıxa DGPU olayı da çok can sıkıcı. Servisleri de zaten bu dgpu işinden anlamıyor. Kısaca sorunlu. Hele bu fiyata asla.
  • Monsterin olayı zaten aynı donanımı ucuza satmaktı, bu fiyat seviyesinde direkt MSI alınır. Ayrıca kasa kaliteleri iyi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulcrum299 -- 28 Nisan 2021; 23:59:6 >
  • monster tulpar t7 v20.3.2 aldım. 4k tv ye bağladım assassin's creed valhalla 4k full ayarların bir altındaki ayarlar ile oyuna girdim. Sonuç inanılmazdı. 40 fps ile 60 fps arası değerler aldım. tv ye bağlamadan fortnite girdim 1080p de destansı ayarlar ile rtx full açık ayarlarda 60 ile 90 fps veriyordu. Diğer oyunları henüz test etmedim. Ben bu kadar beklemiyordum açıkçası güzel cihaz yapmışlar

• Suan monster yerine 14.000 TL bandında alınabilecek laptoplar..;

Acer Nitro 5 Intel Core I7 10750H 32GB 1tb SSD RTX3060

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-intel-core-i7-10750h-32gb-1tb-ssd-rtx3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-qb2ey-003-p-HBCV00000463GO

14.999TL

Asus ROG Zephyrus GA503QM-HN022 AMD Ryzen 7 5800HS 16GB 512GB SSD RTX3060

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-zephyrus-ga503qm-hn022-amd-ryzen-7-5800hs-16gb-512gb-ssd-rtx3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-hbcv000004z47x

14.868 TL

Asus ROG Strix G513QM-HN081 AMD Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX 3060

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g513qm-hn081-amd-ryzen-7-5800h-16gb-1tb-ssd-rtx-3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000004E3F3

14.348 TL

Çok sürmez diğer büyük firmalarda bu fiyat bandından piyasaya gireceğini tahmin ediyorum. Bu ürünler dururken de kimsenin monster'ı tercih edeceğini düşünmüyorum.

Özetle;

f/p özelliğini kaybetmek üzereler. Bir de fiyatlar artacak uyarısı yapıyolar. Bir yerlerde yanlış yapıyorlar.

• Monster almak icin cok fazla alkol almam lazimki dusunme yetenegimi kaybedeyim.Yurtdisi almak varken monsterle kanser olmayi isteyen kisi magaradan yeni cikmistir.

• undy1ng kullanıcısına yanıt

Dostum güzel siralamissin. 17.3 inçlik laptopta önerir misin rica etsem. Saygılarımla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.