Şimdi Ara

Monster Notebook'tan da çip krizi ile ilgili açıklama geldi: Fiyatlar artabilir!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monster Notebook'tan da çip krizi ile ilgili açıklama geldi: Fiyatlar artabilir!

Son dönemde birçok kez gündeme gelen çip krizi şirketleri teker teker etkilemeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl salgının başlaması ile birlikte tüm dünyada bir çip krizi başladı. Bunun başlıca sebebi salgından dolayı üretimin yavaşlaması ve aynı zamanda da insanlar evde kaldığı için talebin artması oldu.

Ayrıca Bkz.Apple ve Microsoft hisseleri de Binance’de listeleniyor

Hala devam eden kriz şu anda konsolları, grafik kartlarını, işlemcileri, telefonları ve hatta arabaları bile etkiliyor. Krizin normalde bu zamanlarda düzelmesi bekleniyordu ancak pazardaki talebin değişmesi ve salgının uzaması işleri iyice zora soktu. Geçtiğimiz saatlerde Türkiye'nin popüler oyuncu bilgisayarı satan firmalarından Monster, krize dair açıklama yaptı.

Monster açıklamasında genel olarak çip krizine dair müşterilerini bilgilendirirken, açıklamanın geri kalanında bu konuya karşı aksiyonları açıklanmış. 

Fiyatlar Artabilir

Monster yaptığı açıklama ile şu anda fiyaların etkilenmemesi için ellerinden gelen tüm aksiyonları aldığını söyledi. Ancak Monster Notebook ilerleyen günlerde fiyatlarda zorunlu bir artışa gideceklerini ön görüyor. Açıklamanın dikkat çeken kısmını aşağıda bulabilirsiniz:

"Dünyadaki tüm teknoloji markalarının üretim süreçlerini olumsuz etkileyen bu krizin bir süre daha çözülemeyeceğini ön görüyoruz. Bu bağlamda kamuoyunu, yüksek talebe rağmen düşük üretim karşısında yaşanan bu durumun devam etmesi dolayısıyla önümüzdeki dönemde teknoloji ürünlerinin maliyetlerinde önemli bir artışa sebebiyet vereceği konusunda önceden bilgilendirme gereği duyuyoruz. 

En yeni teknolojileri pazara en erişilebilir fiyatlarla sunma politikasını benimsemiş bir marka olarak, bugüne kadar fiyatlarımızın etkilenmemesi için üstümüze düşen tüm aksiyonları aldık.  

Ancak bununla birlikte, kontrolümüz dışında gelişen bu sürecin, ilerleyen dönemde dünya genelindeki tüm üreticiler gibi, Monster Notebook ürünlerinin fiyatlarında zorunlu bir artışa yol açmasını bekliyoruz.

Kamuoyuna şimdiden duyururuz; her zaman müşterisinin yanında olan bir marka olarak tüm kullanıcılarımızın bilgisine sunarız."

• tr vergisiyle monster ucuza satiyor, xmg 4800h 3060 8gb ram 256gb ssdyi 1500 euroya verirken monsterde 13bin tlye 3060 olmasi lazim.

• TL kaç kere değer kaybeder, hiç bir kere ekonomik kriz haberinizi görmedim. Ama zaten 50 defa yaptığınız üretim sıkıntısı haberlerini türlendire türlendire rahatça yazıyorsunuz "x krizi, mix krizi"diye!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektronik zamlar is loading

• Daha nereye artacak, yakında bilgisayar için traktörle para götüreceğiz herhalde dükkana

• Hep dolar arttığında fiyatlar artar ama dolar düştüğünde hiç indirim gelmez nedense

• 4 sene önce araba aldığımız fiyatlara şu an laptoplar satılıyor. Kuresel çip krizi hadi neyse 6 - 8 aya geçer de TL deki pul olma durumunu ve yüksek vergileri ne yapacağız ?

• Kıvırmayın %kaç onu söyleyin. Biz alışkınız. Kabulleniriz.
  • zaten artmıyormuydu durmadan

• Monster sürekli fiyat arttıran bir firma daha neyi bahane ediyor ki anlamadım.Ne bu tantana :D

• Charaznable kullanıcısına yanıt
    dolar senelerdir giderek artıyor, ne zaman düştü? ülkede ekonomi gidişatı nasıl ise ona göre fiyat belirlerler, gelecekte düşme ihtimali yoksa neden fiyat indirsinler ki.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Asus, Lenovo , HP bu açıklamayı yapmıyor ama ithal edip marka basan paşam yapıyor

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    dolar düşünce onlar da fiyat düşürdü. Fiyat sorunu %10 markalarda %90'ı dünya beşten büyüktür.

• quote:

Orijinalden alıntı: fourka1n

dolar düşünce onlar da fiyat düşürdü. Fiyat sorunu %10 markalarda %90'ı dünya beşten büyüktür.

Hayatında hiç monster kullandın mı?Malzeme kalitesini gördün mü?Diğer markalarda 2 3 bin tl indirim olurken plastik kasalı monster fiyatı 2 bin arttırıp 500 lira indirim yapıp milleti kekliyordu ki hala yapıyor.

• İyice saçmalamışın geçen hafta baktığım 300TL olan hdd küresel çapta madencilikte kullanıldığı ve fiyat artışı olacağı haberleri çıktıktan sonra 430TL nasıl oluyor bana bunu açıklar mısın? Şu an fırssatçılık aldı başını gidiyor birçok ürün stoklanarak veya bu tür haberler dolayısıyla fiyat artışı yapılmakta. Sabah akşam sosyal medyanın iki kutuplu saçmalıklarına inanıp Dünya'dan bi haber yaşıyorsunuz.

• monster.. mi Almayim sağol.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stenoz

İyice saçmalamışın geçen hafta baktığım 300TL olan hdd küresel çapta madencilikte kullanıldığı ve fiyat artışı olacağı haberleri çıktıktan sonra 430TL nasıl oluyor bana bunu açıklar mısın? Şu an fırssatçılık aldı başını gidiyor birçok ürün stoklanarak veya bu tür haberler dolayısıyla fiyat artışı yapılmakta. Sabah akşam sosyal medyanın iki kutuplu saçmalıklarına inanıp Dünya'dan bi haber yaşıyorsunuz.

aktroll gelmiş hemen, güzel fişlendin.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt

cevabınızı destekliyorum hocam, illaki yanlış yaptığı olaylar oldu-olmuştur. Benim demek istediğim geçen sene 10k ya aldığımız laptop 8k ya kadar düşmüştü, şimdi birebir aynı cihaz 12k. Bilmiyorum hic büyük şirketlerin çalışma mantalitesini gördünüz mü ama Monster stoktan kazanan bir şirket değil, genelde ürünler sabit dolar kurundan satılır ani iniş çıkışlarda dolar kuru değişir fakat değişirken yeni gelen ürünleri etkiler, stoktakileri değil. Son sözüm; dolar 1 olsun bu fiyatları kimse görmez, güneş çamurla sıvanmaz gerçekçi olalım .d

• Mining'ciler yüzünden Macbook'lar ekonomik laptop haline gelebilir. Monster Notebook'tan da çip krizi ile ilgili açıklama geldi: Fiyatlar artabilir! 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.