Şimdi Ara

Android 12'de bildirimlerin tasarımı değişecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android 12'de bildirimlerin tasarımı değişecek

Hemen hemen her Android sürümünde, tam teşekküllü bir değişiklik olmasa bile, bildirimlerde bazı yenilikler yapılır. Dolayısı ile en son Android 12 DP3 güncellemesinde de durum bu şekilde devam etti.

Ayrıca Bkz.Farming Simulator 22 duyuruldu

Bildirim sayısının yeri değişiyor

Bildirim kartlarının yeniden tasarımı, yığılmış kartlar için bildirim sayısının yeniden konumlandırılması dışında büyük bir değişiklik içermiyor. Örneğin, Android 11'de, belirli bir uygulamadan birden fazla bildiriminiz varsa, yığılmış kartların sağ alt köşesinde bildirim sayısını içeren bir sayaç görünmekte. Android 12'de ise bu sayaç sağ üst köşedeki genişletme okunun hemen yanına konumlandırılmış. Ayrıca bildirim sayısı, arka planı renkli bir şekilde vurgulanıyor.

Android 12'de bildirimlerin tasarımı değişecek

Bu değişiklik yalnızca görünürlüğü iyileştirmekle kalmıyor ve aynı zamanda kartta metin önizlemesi için biraz daha alan tasarrufu sağlıyor. Ancak genellikle geliştirici önizlemelerinde olduğu gibi, nihai sürümde bu tasarımın da değişebileceğini belirtelim.

Kaynak:https://www.androidpolice.com/2021/04/23/android-12-dp3-relocates-the-stacked-notification-count/

• Wow

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • O kadar şey değişti ki sağol Google

• Keske note9 da alsaydı su güncellemeleri 🙏 maalesef Android 11 i bile göremedik, tek kötü yanı bu samsungun.

• NIGRA kullanıcısına yanıt
    Snapdragon versiyonsa AOSP rom kaynıyordur xda'ya bakın isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Snapdragon versiyonsa AOSP rom kaynıyordur xda'ya bakın isterseniz.

sağlıklı bulmuyorum bu rom olayını. Vaktinde çok ugraştım stabil gelmiyor bana. Bi başladın mı ugrasmaya hep ugrasman gerekiyor. Bilmiyorum belki o da değişmiştir ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: gidi

Bu mesaj silindi.
    Spen için kullanıyorum, lanet olasica spen in bir muadili yok maalesef 😔

Evolution X rom varsa deneyebilirisiniz gayet stabildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Bi bakayım, teşekkürler 👍

Samsung gibi kolay modifiye edilebilen bir cihaz varken elinizde neden faydalanmıyorsunuz anlamıyorum? Hele amiral gemisi modeli yani onlarca hatta belki yüzlerce custom rom varken? Sizdeki Exynos tur büyük ihtimalle girin XDA'ya bakın custoım romlara, daha hızlı, daha iyi pil ömrü, daha fazla gizlilik (Google veya diğer veri toplayan android uygulamalarını temizliyorlar) yada yeni samsung cihazlarına gelen özelliklerde dahil birçok faydalanabileceğiniz şey var.

• şu topçik moncik oval tasarmdan vazgeçseler artık

• quote:

Orijinalden alıntı: HusseinBagci

Samsung gibi kolay modifiye edilebilen bir cihaz varken elinizde neden faydalanmıyorsunuz anlamıyorum? Hele amiral gemisi modeli yani onlarca hatta belki yüzlerce custom rom varken? Sizdeki Exynos tur büyük ihtimalle girin XDA'ya bakın custoım romlara, daha hızlı, daha iyi pil ömrü, daha fazla gizlilik (Google veya diğer veri toplayan android uygulamalarını temizliyorlar) yada yeni samsung cihazlarına gelen özelliklerde dahil birçok faydalanabileceğiniz şey var.
    👍 kesinlikle vardır katılıyorum, en son aklimda kalan şu: rom u kurduktan sonra surekli bi güncelleme vb geliyordu ve telden güncellemeyin diyorlardı.. tabi bunlar baya eskide kaldı.. Bu rom olayına başlayacağım tekrar net!!

• Vay be gözümüz açık gitmeyecek:))

• Android çöp

• Bildirimlerde gece modu olmuyor s7de caresi nedir?

• Süreyya Hanım'ın muhteşem değişimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iNFeRNuS -- 26 Nisan 2021; 22:18:31 >
  • Bende komple değişti sandım. Tamamen clickbait haber.
    Başlığı düzeltin. Android 12 ye minnacık bildirim değişiklikliği geldi diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha 11 gelmedi o belki hiç gelmez

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.