Şimdi Ara

Google, akıllı telefonlar için sesli asistanı daha akıllı hale getirecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google, akıllı telefonlar için sesli asistanı daha akıllı hale getirecek

Google'ın, akıllı telefon sahiplerinin alarmları durdurmasına ve gelen aramaları tek kelimeyle, örneğin "reddet" ile yanıtlamasına olanak tanıyan yeni bir seçeneği test ettiği öğrenildi.

Ayrıca Bkz.Sony, 20 saate kadar çalışma süresine sahip giyilebilir klima modelini piyasaya sürdü

Artık başında "Hey Google" demenize veya telefonunuzu elinize almanıza gerek yok. Yani Google'ın ses asistanı biraz daha akıllı hale gelecek. The Verge'in haberine göre bu seçenek "Guacamole" adı altında geliştiriliyor ve bazı kullanıcıların Google uygulamasında göründü bile.

Google, akıllı telefonlar için sesli asistanı daha akıllı hale getirecek

Google Asistan deneyimini iyileştirecek

Yeni seçenek, akıllı telefonlardan basit ve kısa ifadeler, örneğin "durdur", "aramayı cevapla / reddet" şeklinde telaffuz etmenize olanak tanır.

Bu özellik uzun süredir Google Home veya Nest Hub akıllı hoparlörlerinde kullanılmakta. Şirket, The Verge'e "sürekli olarak genel Google Asistan deneyimini iyileştirmenin yeni yollarını denediğini" söyledi. Şimdiye kadar Google'ın bununla ilgili sunduğu başka bir bilgi veya tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair kesin bir tarih yok.

Kaynak:https://www.theverge.com/2021/4/23/22400412/google-guacamole-voice-shortcuts-assistant-snooze-stop-alarm-call

• Google akıllı ev asistanlarına Türkçe getirsin önce :)

• sürekli olarak dinlendiği için telefonlar asistanın bu komutları anlaması zor olmasa gerek :D

• Bu tarz haberleri okudugumda aklima olusan fikir sadece amaclarina kilif uydurma gibi geliyor.

Biliyorum anlatim bizuklugu var kafayi siyirmak üzereyim

• Son dönemde daha salak hale getirdiler.. Araç kullanırken örneğin "annemi ara" dediğimde. Hemen "annem mobil aranıyor" diye geri bildirim vererek arama yapıyordu..

Nasıl bir akıllı hale getirdilerse bilmiyorum "kişiyi ara" dediğimde geri bildirim yok.. Ekrana bakıyorum 4 renk dönüyor da dönüyor. Telefonla kendim arasam daha az dikkatim dağılır.. İçine ettiler kısacası..

• Asistanım artık beni benden iyi tanıyor Google, akıllı telefonlar için sesli asistanı daha akıllı hale getirecek 

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt

Tanışıyoruz zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.