Şimdi Ara

Renault'nun yeni otomobilleri 180 km/s hızı geçemeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
6.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Renault'nun yeni otomobilleri 180 km/s hızı geçemeyecek

Fransız otomobil üreticisi Renault, tüm yeni otomobil modellerinin en yüksek hızını 180 km/s ile sınırlamaya karar verdi. Renault'nun patronu Luca de Meo, şirketin Paris'teki genel kurul toplantısında bu konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ayrıca Bkz.Jeep Renegade ve Compass modellerinde nisan ayına özel fırsat

Deneyimli yönetici "Ölümcül kazaların üçte birinden fazlası yüksek hız nedeniyle meydana geliyor. Maksimum hız, araç modeline bağlı olarak değişecek. Ancak her halükarda önümüzdeki yıldan itibaren yeni Renault ve Dacia otomobillerin hiçbirinin hızı 180 km/s'yi geçemeyecek" dedi.

Yeni Megane'ın maksimum hız sınırı 160 km/s olacak

Luca de Meo, örnek olarak 2022'de seri üretime girecek yeni Megane'ın 160 km/s'lik hız sınırına sahip olacağını belirtti. Fransız otomotiv devi bu hamesiyle Volvo'nun izini takip etmiş oldu. İsveçli şirket geçen yıl tüm yeni araçlarının 180 km/s maksimum hız sınırıyla piyasaya sürüleceğini duyurmuştu.

Renault CEO'su ayrıca tüm yeni otomobillerin, yol işaretleri ve coğrafi konum verilerine göre hareket hızını otomatik olarak sınırlandıracak elektronik Güvenlik Koçu ile donatılacağını söyledi. Güvenlik Koçu tehlikeli virajlarda da devreye girecek ve sürücü çok yorulursa kontrolü ele alacak.

Kaynak:https://www.spiegel.de/auto/renault-will-tempo-seiner-neuwagen-auf-180-km-h-begrenzen-a-084a944f-5fc3-4882-b1b9-f7512ebb0c80

• Güvenliği bu kadar önemseyen firma, güvenlik donanımlarını standart olarak satar. Bakın aynı fiyata demiyorum opsiyonlu fiyat neyse ordan satsın, bahane hazır insan hayatını önemsiyorlar. Koy, şerit takip, kör nokta uyarı, adaptif cc, adaptif frenleme vs. Bidon plastiğinden araç satıp, 180 km/h geçmesin ölümlü kazalar olmasın.
  • Sanayide 10 TL ye kırarlar onu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • telefona 3 ghz işlemci koyup, firmanın 3 ghz'de bu işlemci çok ısınıyor biz bunu 2.0 ghz'ye limitledik demesi gibi bişey

• Code140 kullanıcısına yanıt
    Dişli oranları da değişir belki ona göre. Benim en fazla 160 km yapan 6 vitesli bir arabam olacaksa viteslerin kısa olmasını isterim.

• Yollarda trafik hız cezası varsa araçların o limiti aşması zaten saçmalıktır.

Ayrıca, Volvo birşey yapıyorsa ticariden önce insan canını önemsediği için yapıyordur. Umarım ülkeye tüm giren araçlara limit getirilir ve bir şekilde aşılırsa cezası da büyük olur.

• İlerde her yol için hız sınırı global konumlama sisteminden işlenir ve arabalar o hızı geçemezler.

Al sana yılda kaç can kaybını önlersin.
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Öyle değil işte üç ghz işlemciden 2 ghz'de sinirlarsan güç azalır ama bunda güç azalmayacak sadece limitör konuyor. Yani tork ve beygir yine aynı güçlü. 0-100 km hizlanma yine ayni. Ama 180'a geldiği zaman gaz kesecek. Pedala bassan bile güç vermeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daimbey -- 24 Nisan 2021; 20:24:20 >
  • Mevcut megane 4lerde otomatikte 195 manuelde 205i geçmiyor zaten. Reno çok önceden koymuş bu limiti

• 120 yi aşmamalı bence 90 sınır 120 de sollamak için yeterli kaç can yitip gidiyor
  • Güvenliği bu kadar önemseyen firma, güvenlik donanımlarını standart olarak satar. Bakın aynı fiyata demiyorum opsiyonlu fiyat neyse ordan satsın, bahane hazır insan hayatını önemsiyorlar. Koy, şerit takip, kör nokta uyarı, adaptif cc, adaptif frenleme vs. Bidon plastiğinden araç satıp, 180 km/h geçmesin ölümlü kazalar olmasın.
  • Helal olsun, ilk Volvo ve şimdi Renault, darısı diğerlerinin başına. 250 km hızla gidince arşa çıkmayacağız.

• ya Allah aşkına limit mi koydun sen :) zaten 200 yapıyor anca onda da araba azer bülbüle dönüyor sen sınır koyacağına adam akıllı araba yap
  • 180 de fazla 150 max gayet yeterli

• Gayet mantıklı bir uygulama olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 180 ile kaza yapsan parçan bulunmaz madem böyle karar alınıyor 120 130 de bakalım sıkıyorsa. Arkasında ne düşünülüyor bilmiyorum ama volvo'yu da eleştirmiştim, saçma bir karar ha 180 ha 250 ikisinde de kaza yapsam parçam bulunmaz

• reno hız yapamıyor zaten gerek yoktu :D bu arada bayiden arabayı çıkarmadan kaldırırlar o kilidi

• Gereksiz hamle yeri gelir o hızın lazım olduğu anlarda olur.

• Yaralıyı, hastamı hastaneye yetiştiremedim sizin hız limitiniz yüzünden öldü diye bir dava yiyince aklı başına gelir firmaların.

• Zaten geçemiyordu
  • Destekliyorum darısı tüm firmaların başına

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.