Şimdi Ara

Nvidia'dan oyun performansını alt üst eden Windows 10 güncellemesi hakkında açıklama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
6.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'dan oyun performansını alt üst eden Windows 10 güncellemesi hakkında açıklama

Yazılım devi Microsoft bu ay Windows 10 işletim sistemi için önemli bir sistem güncellemesi yayınlamıştı. Ancak KB5001330 numaralı güncelleme alışık olduğumuz üzere bilgisayarlarda birçok sorunun çıkmasına neden oldu.

Ayrıca Bkz.Oppo uygun fiyatlı yeni kablosuz kulaklığını tanıttı: Enco Buds

Windows 10 kullanıcıları "Resimler" veya "Belgeler" klasörüne erişememe gibi sıkıntılar yaşarken aynı zamanda önyükleme sorunu ve mavi ekran hatası gibi son derece can sıkıcı problemlerle karşı karşıya kaldı.

Nvidia'dan oyun performansını alt üst eden Windows 10 güncellemesi hakkında açıklama

Oyun performansını olumsuz etkiledi

KB5001330 tüm bunlara ek olarak oyun performansını da etkiledi. Güncelleme yüklendikten sonra oyunlarda kare hızı düşüşü veya donmalar meydana gelmeye başladı. Nvidia, oyunculardan gelen şikayetler üzerine bir açıklama yaptı.

Şirket oyun performansıyla ilgili sorun yaşayan kullanıcılara en son Windows 10 güncellemesini sistemden kaldırarak KB5000842 sürümüne geri dönmelerini tavsiye etti. Microsoft son güncellemedeki kalite sorununu çözmeye çalışıyor.

• Acaba videoda tam ekranda takılma kare hızı düşüklüğü sorunlarının sebebi de mi bu güncellemeydi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2 gündür takılmayan bilgisayar (ryzen5 2600,16 gb ram, gtx 1070 )takılmaya başlamıştı. Demek sebep buymuş.

• Iyiki guncellemeler kapali.

• Ben de diyorum pc neden takılıyor abuk subuk yerlerde.

• Ben sorun yasamıyorum enteresan bit sekilde ama acaba kaldırsammı guncellemeyi bilemedim

• GT710M var bende takılma yok :)

• Windows güncelleme geliyor haberi okuduğunda kendimi korku tünelinde hissediyorum neden acaba

• Sorun olmayanlar silmeli mi? Ya da farketmemiş olabilir miyiz bilemedim bende bu güncelleme paketi kurulu ama eski performansımla arasında fark göremedim.
  • Ulan geforce now satıcam diye atmadığınız takla kalmadı.

• Bu güncellemeyi nasıl kaldırıyoruz? Biri açıklıyabilir mi?

• badboy3304 kullanıcısına yanıt
    Program ekle kaldırdan Windows güncellemelerini listede göreceksin oradan da ilgili kodlu güncellemeyi seçip kaldıra basarak kaldırabilirsiniz.
  • badboy3304 kullanıcısına yanıt
    Sistemde yuklu guncellemelere,
    Denetim masasi > Program ve ozellikler > sol panelde Yuklu guncellestirmeleri goruntule secenegi ile ulasabilirsin
  • posterx P kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. Her çıkan güncellemeyi anında yükleyen biri olarak bugüne kadarki sorunlardan hiçbirini yaşamadım.

• Ona direk inme iniyordur

• posterx P kullanıcısına yanıt
    Bu hepsinde işe yaramıyor! Hepsinde kaldır seçeneği yok.

• Son windows 10 güncellemeleri ses kartımın sürücüsünü bozdu!
    Ses kartım Creative Z. Microsoft'un sitesinden iso dosyası indirip temiz bir format attım ve güncellemeleri yapmayıp 35 günlüğüne duraklattım.

• Nvidia'dan oyun performansını alt üst eden Windows 10 güncellemesi hakkında açıklama

• Maalesef bu güncelleme tek başına kaldırılamadığı için Microsoft'un bu sorunu çözmesini bekleyeceğiz.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.