Şimdi Ara

Cyberpunk 2077'yi kaç kişinin iade ettiği ve satın aldığı açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cyberpunk 2077'yi kaç kişinin iade ettiği ve satın aldığı açıklandı

The Witcher ve Cyberpunk 2077 oyunları ile popülerlik kazanan video oyun şirketi CD Projekt Red, oyunları hakkında bazı istatistikler açıkladı.

Ayrıca Bkz.GeForce NOW kütüphanesine 15 yeni oyun daha eklendi

CD Projekt'in yaptığı açıklamaya göre 10 Aralık 2020'de çıkan oyun, 31 Aralık 2020 tarihine kadar toplamda 13.7 milyon satarken, şirketin diğer oyunu The Witcher serisinin satışları ise 50 milyonu geçmiş durumda. 50 milyonluk satış miktarının 30 milyonu The Witcher 3'e ait. 

Cyberpunk 2077'nin satışlarının %56'sı, yani 7.67 milyon adeti PC'de; %28'i, yani 3.84 milyon adeti PS4'te ve %17'si da yani 2.33 milyon adeti de Xbox One'da bulunuyor. Tüm satışların yaklaşık 10 milyon adeti de dijital olarak satılmış.

Son olarak IGN'in haberine göre oyunu yaklaşık 30.000 kişi iade etmek istemiş. İadeler için CD Projekt Red, 2.23 milyon dolar kaybetmiş. Cyberpunk 2077 oyuncular tarafından ciddi bir şekilde eleştiriye tutulsa da oyunun gayet iyi sattığını ve iade isteyenlerin beklenenden az olduğunu söylemek gerek. Bu verilere 2021 verilerinin dahil olmadığını hatırlatalım. Oyunun yeni nesil sürümünün ve PlayStation Store'a yeniden gelmesinin ardından satışlar artacaktır.

Kaynak:https://www.ign.com/articles/cdpr-issued-some-30000-refunds-for-cyberpunk-2077
    Kaynak:https://www.gamespot.com/articles/cyberpunk-2077-sold-13-7-million-copies-in-21-days-30000-people-got-refunds/1100-6490486/

• oyun tarihinin en balon oyunu. grafikleri balon(watch dogs), içerikleri balon(no mans sky ve adını unuttuğum online star wars oyunu), teknik yönü balon(Arkham knight) gibi oyun tarihinde çokça balon oyun gördük fakat hiçbir oyun 3 kategoride de balon değildi. o kadar balon bir oyun ki tarihin en balon 2. 3. 4. 5. oyunların toplamından daha balon, daha rezil daha rüsva.
    Reklamcılık kazandı. CD Projekt Red delicesine reklam yaptı Cyberpunk 2077 için haliyle aşırı hypledı herkesi ve ön siparişler yağdı sonrası da geldi tabi bu hype trenine katılanlardan birisi olarak hiç memnun kalmadım. Oyunun tahminen beklenilen seviyeye gelmesi 1 yılı bulacaktır öylece duruyor Steam envanterimde. Bu şirketin yaptığı her açıklamaya bundan sonra şüphe ile yaklaşacağım ne yazık ki.
    Gördüğüm en komik yorumlarda ilk 5'e girecek yorum da bu olsa gerek.

Grafikleri ne konuda balon? Grafiksel olarak gayet tatmin edici kalitesi var.

İçerik olarak da en kötü ihtimalle 40 saatlik içerik vaad ediyor. O da sadece ana hikayeden gideyim rastladığım 1-2 yan görevi yapayım diyenlerin oynayacağı süre.

Yorumunun tek doğru yanı teknik yönünün kötü olması.
    Klasik + alayım diye yapılan troll yorumlardan biri herhalde sizin yaptığınız.
  • Reklamcılık kazandı. CD Projekt Red delicesine reklam yaptı Cyberpunk 2077 için haliyle aşırı hypledı herkesi ve ön siparişler yağdı sonrası da geldi tabi bu hype trenine katılanlardan birisi olarak hiç memnun kalmadım. Oyunun tahminen beklenilen seviyeye gelmesi 1 yılı bulacaktır öylece duruyor Steam envanterimde. Bu şirketin yaptığı her açıklamaya bundan sonra şüphe ile yaklaşacağım ne yazık ki.

• Kandırıldık?!?!

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İade edenleri anlamıyorum, niye iade edersin ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

İade edenleri anlamıyorum, niye iade edersin ki.

Para iadesi alıp başka oyun için o parayı harcamak.

Bu çıkarımı yapmak pek zor olmamalı diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun ilk başta çıkan buglı versiyonu dahi 2020de çıkan tüm oyunlar arasında en iyi 5 oyuna girer.

• Cdpr bu işin peşini bırakmayıp oyunu adam edecektir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun tarihinin en balon oyunu. grafikleri balon(watch dogs), içerikleri balon(no mans sky ve adını unuttuğum online star wars oyunu), teknik yönü balon(Arkham knight) gibi oyun tarihinde çokça balon oyun gördük fakat hiçbir oyun 3 kategoride de balon değildi. o kadar balon bir oyun ki tarihin en balon 2. 3. 4. 5. oyunların toplamından daha balon, daha rezil daha rüsva.

• JaReD22 kullanıcısına yanıt

Bu rezilligi kim yada kimler akıl ettiyse ilk once aynaya bakip kendisini adam etsinler. Gerisi kolay. Ama yine de oyun cok iyi ya. Cyberpunk 2077'yi kaç kişinin iade ettiği ve satın aldığı açıklandı 

• Çokda fazla değilmiş aslında Cyberpunk 2077'yi kaç kişinin iade ettiği ve satın aldığı açıklandı 

• Keşke hiç bu topa girmeselerdi. Witcher 4 falan yapsalardı. Yazık oldu.

• Dark-Samurai kullanıcısına yanıt
    Millette anlam veremediğim bir kin nefret var oyuna ve yapımcısına karşı
    Bende oynadım bitirdim öyle yerin dibine sokulacak kadar kötü bir oyun değil
    Özellikle hikayesi çok başarılı :)

• PR departmanına dua etsinler. O kadar iyi reklam yaptılar ki, herkes ön sipariş ile aldı. Bu kadar reklama, bu kadar kötü bir oyun belki şu dönem firmayı kar ettirir ama uzun vadede oyuncu güvenini kaybettiler.
    Gelecekte gerçekten çok iyi bir oyun yaparlarsa bu algı kırılır, ama ön siparişten pek fazla bir şey beklemesinler bence.
  • Oyunda küfür ve cinsellikten başka bir şey yok. Naughty dog oyunlarındaki gibi seviyeli ve kaliteli değil.

• JaReD22 kullanıcısına yanıt

Buyuk ihtimalle herkes dogal olarak kendi penceresinden baktigi icin. Hani teknik anlamda standart ps4 ve xbox one da ve genel anlamda rpg kotu oldugu icin. Pro ve one x de yine de oynanir. Su anki durumu bilmiyorum ps4 ve xone.

• ağlayan milyonlarca insan vardı ama iade sadece 30000. demek ki herkes yalandan ağlamış. bu da oyunun her ne kadar sorunlu çıksada iyi bir oyun olduğunu gösteriyor

• Mithrandir. kullanıcısına yanıt
    Gördüğüm en komik yorumlarda ilk 5'e girecek yorum da bu olsa gerek.

Grafikleri ne konuda balon? Grafiksel olarak gayet tatmin edici kalitesi var.

İçerik olarak da en kötü ihtimalle 40 saatlik içerik vaad ediyor. O da sadece ana hikayeden gideyim rastladığım 1-2 yan görevi yapayım diyenlerin oynayacağı süre.

Yorumunun tek doğru yanı teknik yönünün kötü olması.
    Klasik + alayım diye yapılan troll yorumlardan biri herhalde sizin yaptığınız.

• Dark-Samurai kullanıcısına yanıt
    Hiç oynamayıp sağdan soldan duyduklarıyla oyunu kötüleyen bir tayfada var :)
    Ülkede büyük çoğunlukta 1050ti var onlarda oyunda 30 fps alınca yerin dibine sokuyor
    Ama ps4 xbox one tayfasına hak veriyorum orda oyun performans görüntü olarak rezalet ötesi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.