Şimdi Ara

Nvidia DLSS, Call of Duty Warzone’a geldi: %70 performans artışı sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia DLSS, Call of Duty Warzone’a geldi: %70 performans artışı sunacak

Duyurulduğu ilk dönemde görsel anlamda tatmin edememesi nedeniyle çokça eleştirilen DLSS zamanla hem daha kaliteli görüntü sunar hale geldi hem de listeye yeni yapımlar eklendi.

%70'e varan iyileşme

Nvidia paylaştığı performans verileriyle Call of Duty: Warzone DLSS desteği geleceğini duyurdu. Firmanın kendi iç testlerine göre DLSS teknolojisi oyunculara %70’e varan performans artışı sunacak.

Nvidia DLSS, Call of Duty Warzone’a geldi: %70 performans artışı sunacak

Ayrıca Bkz.2 AMD EPYC 7763 ile Cinebench dünya rekoru kırıldı: Intel %52 geride kaldı

Call of Duty: Modern Warfare ve Black Ops Cold War-Zombies’e de gelecek DLSS teknolojisinin performans getirileri paylaşılmasa da performans artışı yolda diyebiliriz.

Kaynak:
    https://videocardz.com/newz/nvidia-enables-dlss-in-call-of-duty-warzone-and-modern-warfare

• nereye sunucak az önce denedim ana menüde 90 civarlarında dolaşması gereken fps 65lerde seyrediyor tamam ekran kartı düşük gtx 1060 6gb var ama o kadar da kötü değil. milleti kerizlicekler fpsleri düşürüp dlss açıyoruz fps artıyor ayağına

• az önce denedim görüntü çamur gibi oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: usengecherif

nereye sunucak az önce denedim ana menüde 90 civarlarında dolaşması gereken fps 65lerde seyrediyor tamam ekran kartı düşük gtx 1060 6gb var ama o kadar da kötü değil. milleti kerizlicekler fpsleri düşürüp dlss açıyoruz fps artıyor ayağına

süper zeka. dlss sadece rtx kartlara geldi,seninki gtx.

• gtx 10xx serisini de içeriyormu peki bu

• GTX 1XXX serisi kartlar ile DLSS açabileceğini zannedenleri de gördüm, tam oldu.

• napervasız kullanıcısına yanıt
    evladım bende biliyorum resmen eski kartları öldürüyorlar 2000 veya 3000 serisinde denedinmi hiç merak ediyorum fps düşüşü varmı

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    eski kartları öldürüyorlar aynı performansı alamıyorum diyorum güzel kardeşim bi ölçün biçin eski fpsin neydi şimdiki ne oldu dlss açmadan ondan bahsediyorum

• 0LDB0Y kullanıcısına yanıt
    HD çözünürlükte DLSS'i performans modunda çalıştırmak,
    Yanlış/eski driver kullanmak,
    DLSS ile çözünürlük DSR çarpan açmak.
    Bu 3'ünden hangisini yaptın?

• 2k 144 hz de qualityde göze batmadan rahatça oynanıyor

• Ben performans modunu %70 fps artırıyor saymam bana kalite verin????

Bu çözünürlük düşürmek, bence asıl önemli olan kalite modu çünkü hem kaliteyi hem performansı artırıyor.

• nvidia maduru arkadaslar dert etmeyin. amd`nin cikaracagi yeni fidelityfx tum kartlarda calisacak bir oceki ve bu nesile ait olan.

• kaptan666 kullanıcısına yanıt

konudan bagımsız soruyorum 1080pde dlss performans kötü mü olur acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu dlss dediği Radeon bosst gibi heralde anlık olarak grafikleri düşürüp FPS artırıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • usengecherif U kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaos_3492

Bu dlss dediği Radeon bosst gibi heralde anlık olarak grafikleri düşürüp FPS artırıyor.

alakası yok. elinizin altında Google gibi bir nimet var, dahası buranın arşivlerinde bu konu hakkında yapılmış onlarca habere dair makale ve video içerik mevcut.

araştırın, öğrenin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 23 Nisan 2021; 19:30:56 >
  • Mystical23 M kullanıcısına yanıt

1920 x 1080 gerçek çözünürlükte, DLSS'i ultra performans ayarında açınca 640 x 4xx gibi çok düşük bir çözünürlükte çiziyor. Bu çözünürlükte çizilen karede özellikle texture'larda kayıplar oluşuyor. Bu da bulanık olmasına sebep oluyor. Bizim tabirimizle çamur görüntü olayı oluşuyor. DLSS eğer FHD çözünürlükte kullanılacak ise balance veya quality ayarlarda kullanılması şart. Yani en az 1280 x 960 gibi bir çözünürlükte ekran kartı render etmeli ki texture kalitesi yeterli olsun. Bu şartlar sağlandığı sürece ya görüntü bozulmaz yada daha iyi olur.

Bu durum 2K veya 4K gibi çözünürlüklerde sıkıntı çıkartmıyor. 2K ultra performans bile gayet iyi sonuçlar veriyor, 2K Performans modu ise orijinalden daha bile iyi oluyor diyebiliriz.

• kaptan666 kullanıcısına yanıt

eyvallah hocam 1080p için 3060ti düsünüyorum ama herhalde dlssnin cok bir kıymeti olmaz bu seferde.

2k daha mantıklı gibi duruyor ama 1060 ilede 40 fps oynamaktan bıktım yeni pc alıpta 1 seneye 40-50 fpsleri görmesek bari 2k da Nvidia DLSS, Call of Duty Warzone’a geldi: %70 performans artışı sunacak 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.