Şimdi Ara

Sony, oyunları sizin yerinize oynayabilen bir yapay zekanın patentini aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony, oyunları sizin yerinize oynayabilen bir yapay zekanın patentini aldı

Oyun dünyasındaki teknoloji şirketleri neredeyse her ay enteresan teknolojilerin patentini alıyor. Bu patentler arasına da geçtiğimiz saatlerde bir yenisi daha eklendi. Sony oyunları sizin yerinize oynayan bir yapay zekanın patentini aldı.

Ayrıca Bkz.PlayStation sahipleri için yeni bir abonelik servisi geliyor gibi duruyor: PlayStation Plus Video Pass

Geçtiğimiz saatlerde SegmentNext tarafından fark edildiği üzere Sony, enteresan bir yapay zekanın patentini aldı. Bu yapay zeka sizin oyun stilinizi öğreniyor ve istenildiğinde oyunu sizin yerinize oynuyor. Daha doğrusu yapay zekanın amacı sizin zorlandığınız belirli bölümleri oynayabilmek. 

Patente göre oyuncunun bir bölümü birkaç kez oynamasının ardından yapay zeka oyuncunun davranışlarını inceliyor ve bu stili kaydediyor. Kısaca zaman içerisinde oyuncu ile aynı kararları vermeye başlıyor. Bu durum "otomatik mod" olarak açıklanmış. Örneğin, oyuncular herhangi bir şekilde oyunu o sırada oynayamıyor ancak izleyebiliyorsa otomatik moda alarak devam edebilir. Örneğin, yemek yerken oyuna bir yandan da devam etmek istiyorsanız, otomatik modda yemeğinizi yiyebilir bir yandan da oyuna devam edebilirsiniz. Bu durum çevrimiçi oyunlarda, yani durdurulamayan oyunlarda fazlasıyla işe yarayabilir.

Sony özellikle son dönemlerde birçok şaşırtan ancak kullanışlı olabilecek teknolojilerin patentini alıyor. Geçtiğimiz aylarda da evdeki eşyaları kontrolcü yapabileceğiniz bir teknolojinin patentini almıştı.

Kaynak:https://www.videogameschronicle.com/news/sony-has-patented-an-ai-that-will-play-your-games-for-you/

• Direkt oyunu oynayıp videosunu çeksinler, onu izleriz biz. Zaten paramız da yetmiyor oyunlara.

• Zaten olan oyunlar taneyle, onları da yapay zeka oynayacaksa ne anladın. Aç Netflix'ten bir şeyler izle aynı
  • Ayda bir patent alıyorlar alıştık

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yapay zekalı bot aylık 5 usd silkroad, knight, bdo kısaca mmorpg için birebir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söyle bir şey olabilir pes oynuyoruz diyelim biz oynadıkça yapay zeka bizim oynayışımızı anlayacak mesela kanatlardan hücum yapıyorsak kanatlarını tutucak defansını geniş bir alana yayacak
  • Dil sorununa çare bulsunlar ne bileyim google translate gibi ülkeye göre otomatik çeviren bi sistem getirin.

• Bizim yerimize konsol alabiliyor muymuş? Ben alamıyorum, o da alamıyorsa zeka çalışıyor demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takeru -- 22 Nisan 2021; 13:56:54 >
  • Gerçekten çok çok gerekli ve iyi bir özellik. Bir çok oyuncunun hard diski onca parasını verdiği halde oyunun sadece %5'ini oynayabilip sonra da geçemediği bölümler veya zorluk yüzünden rafa kaldırılan oyunlarla dolu. Keza bir insan eğlence için oyun oynamak isteyebilir ve vakit harcadığı o süre boyunca da bazı bölümleri geçemiyor diye oyunun devamında ne olduğunu bilmek isteyebilir. Bu isteğe bağlı bir seçenek olursa kime ne. Bir çok filmi anlamasanız da sonuna kadar izleme veya ileri sarıp sonunu seyretme hakkına sahipsiniz. Kitabı da. Sizin malınız o istediğiniz gibi tüketme hakkına sahipsiniz. Ama oyunlarda illa zor ve imkansız bölümleri bitirmek veya bulmacayı çözmek zorundasınız. Kardeşim o bölümdeki bulmacayı veya zorluğu geçemiyor isem geçmeme izin verecek bir özellik ekle. Puanımı kır ama yeter ki satın aldığım oyunu bitirmeme izin ver. Veya oturup izlerim kime ne. Bir çok oyunu trainer ile hileler ile oynamama sebep olan bu yapımcıların despot oyuncu köleliği anlayışına inattandır. Benim zamanım değerli. Ver bana oyun mesaim için maaş o bölümü sabahtan akşama kadar bin defa oynarım. Ama para benim ise istersem geçmeme izin ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 22 Nisan 2021; 14:41:01 >

• A patent named "Ver geçeyim adamı"

• benim hareketlerimin aynısını yapıyorsa. benim geçemediğim yerleri o da geçemeyecektir. ama pes fifa oynarken top çevirip dursa durduramadığımız anda en azından oyun elden gitmez

• wospos W kullanıcısına yanıt

Daha da gol atılmaz o zaman.

• co-op oyunları daha keyifli yapabilir.ekip arkadaşın da saçma hareketlerden kaçınır

• Nvidia yıllar önce şaka amaçlı bir USB tanıtmıştı demek ki gerçek oluyor Sony, oyunları sizin yerinize oynayabilen bir yapay zekanın patentini aldı 

• evo_4 E kullanıcısına yanıt
    hahahahah

• kupaları artık buna kastırırım Sony, oyunları sizin yerinize oynayabilen bir yapay zekanın patentini aldı 

• Noone:

Yapay zeka: geçip vereyim mi?

• Bence hoş bir durum. Misal god of war serisinde valkürler bir hayli zorlamıştı. Tabi şu an çerez niyetine geliyor. Bir dönem oyundan sıkılmıştım. Bunu önler en azından.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çok saçma. İnsanları robotlaştırma projesi bunlar.

• Ver kolu geçeyim robotu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.