Şimdi Ara

Android kullanıcıları da Apple AirTag aparatına ulaşabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android kullanıcıları da Apple AirTag aparatına ulaşabilecek

Apple’ın kayıp eşyalarınızı bulmak veya hiç kaybetmemek için geliştirdiği AirTag kablosuz aparatı rakipleri gibi bir topluluk oluşturarak kapsama alanında olmasa bile kullanıcısına bilgi gönderebiliyor. Bu konuda Android sürprizi de yapılmış.

Android ve AirTag iş birliği

AirTag aparatı yakın alan ultra geniş bant ve Bluetooth LE teknolojilerini kullanarak hassas bir şekilde eşyalarınızın konumlarını bulmanızı sağlıyor. Eğer kapsama alanı dışına çıkar veya kaybolursa bu kez bir iPhone kullanıcısı NFC ile dokunarak sahibinin bilgilerine erişebiliyor.

Ayrıca Bkz.Call of Duty: Warzone'da temizlik devam ediyor: 15.000 kişi daha hile sebebiyle banlandı

Etkinlikte bunun sadece NFC uyumlu iOS cihazlarına yönelik olduğu algısı oluşmuştu ancak Android cihazları da işin içine katılmış. Kaybolma önemli bir konu olduğu için Apple erişim alanını geniş tutmuş gibi.

Kısa Android cihazınızda NFC varsa kayıp AirTag aparatına dokunarak sahibinin bilgilerinin olduğu ilgili siteye gidebiliyorsunuz. Elbette bu bilgileri sahibinin sağlamış olması gerekiyor. Tabii bu destek Android cihazınızda AirTag kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Apple AirTag 299TL fiyat etiketine sahip.

Kaynak:https://appleinsider.com/articles/21/04/21/android-users-can-read-an-airtags-lost-mode-message-via-nfc

• Hadi gene iyisiniz
  • Mantıklı bir iş birliği

• Airtag 300tl.Benim onada bir tane Airtag takmam lazım

• Tam anlayamadım bu olayı birini takip etmek için gizliden bunu yerlestirsen airtag da o kişinin telefonunu kullanarak gizliden sinyal mi gönderecek şimdi konumu?
  • Android ekosistemi ne kadar uygun bakmadım ama olay tam da dediğin gibi. Android kullanıcıları da Apple AirTag aparatına ulaşabilecek 

Etrafta iPhone varsa anonim olarak konum paylaşacak bu cihaz. Sen de takip etmek istediğin iPhone sahibi kişinin kıyafet/çanta vb. bir şekilde yakınında gizlersen bataryası bitene kadar 7/24 takip edersin.

• TheMuyu kullanıcısına yanıt

Hayır belli bir süre sonra uyarıyo seni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hadi yine iyisiniz dandroidciler

• quote:

Orijinalden alıntı: DelReyLana

Hayır belli bir süre sonra uyarıyo seni

O belirli süre kaç gün. Bunu yazmamışlar. Ben aracıma koyacağım. Adam arabamı çaldı gitti diyelim. ertesi gün sizinle birlikte hareket eden bir airtag var derse olmaz o iş. Araç takip sistemi olarak kullanamayız. Şunun süresini öğrenmek lazım.

• scaryscreen kullanıcısına yanıt

Birini takip etmek için gzilice airtag i yerleştirip ayrılırsanız o kişiyi uyarıyo. Süresini ben de bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.