Şimdi Ara

Silicon Power XPower RGB Ram incelemesi - Şık tasarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bu videoda Silicon Power markasının geliştirmiş olduğu XPower RGB Turbine Gaming Ram modelini sizlerle beraber inceliyoruz. RGB ışıkları ve performansıyla ürün kendini öne çıkartabiliyor. 

TEST SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ

• AMD Ryzen 7 2700 3.2 GHz

• Asus Rog Strix B450-F GAMING

• Silicon Power XPower 2x8 DDR4 Ram 

• Asus Matrix R9 290X Ekran Kartı

• Kıngston 120 GB SSD

• Asus Thor 850W Güç Kaynağı

• Nzxt H510i Kasa

• Video içeriği tamamen RGB ışıklandırmayı anlatıyor.Başka bişey yok..
    Belleklerin chipi nedir Micron mu ? Samsung mu ? Hynix mi ? hiç bahsedilmiyor. Yabancı forumlarda bellek incelenirken direk önce chip özelliklerine bakılıyor, anlatılıyor, yazılıyor.Bu standarttır.Tamam bellekler 2 x 8GB 3600 MHz CL18 RGB Piyasada bunlardan zaten tonlarca ürün var.. :)) Ayrıca 3600MHz hızında bellek alacak olan CL16 alır. CL18'i ne yapsın :)
  • Video içeriği tamamen RGB ışıklandırmayı anlatıyor.Başka bişey yok..
    Belleklerin chipi nedir Micron mu ? Samsung mu ? Hynix mi ? hiç bahsedilmiyor. Yabancı forumlarda bellek incelenirken direk önce chip özelliklerine bakılıyor, anlatılıyor, yazılıyor.Bu standarttır.Tamam bellekler 2 x 8GB 3600 MHz CL18 RGB Piyasada bunlardan zaten tonlarca ürün var.. :)) Ayrıca 3600MHz hızında bellek alacak olan CL16 alır. CL18'i ne yapsın :)

• İnceleme yapmak güzel ancak bu şekilde olunca izlemek size pek bir şey katmıyor. Birincisi bellekler hangi marka üretimi bundan bahsedilmemiş, ikincisi neden bu bellekler 2133 hızında kullanılsın, üçüncüsü çıkabildiği stabil en yüksek frekans nedir ve gecikmeler ne kadar daha düşürülebilir(yani overclock yapılabilir mi?) bahsedilmemiş. Size tavsiyem youtube da gamers nexus kanalına bir göz atmanız orada en ince ayrıntısına kadar nasıl inceleniyor görürsünüz.

• -VesselaM- kullanıcısına yanıt
    kardeş bunlar inceleme değil reklam yapıyorlar o yüzden boşa konuşuyorsun.
    3600c18 çok büyük ihtimalle hynix djr, 3733e çıkar ama daha üzerine çıkmaz. Trfc tabi 600 falan olur herhalde.

• 3600c16 olup b-die olmayan kit görmedim ben şu ana kadar. Pahalı kardeş onlar. Hem de epey pahalı.Alıp takıp kullanacak adam için amdde c18 bile olsa 3600 fark ediyor. Dolayısıyla bu kitlerin bir hedef pazarı var. Ha ben tercih eder miyim? Hayır. Ama mesela eleman benden donanım tavsiyesi ister derim ki 11400F al yanına da bundan al. Dolayısıyla kitte bir sorun yok, dh reklamcılığında sorun var.
    Ram incelemesi RGB öncesi dönemde gerçekten sadece çipler ve belki az da olsa soğutucuydu ama artık hayatımızda RGB diye bir saçmalık var.

• Belleklerin hız testleri hangi anakart hangi işlemci hangi hızda test edildi belli değil. Micron,Samsung ne olduğu belli değil

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    Micron Crucial Ballistik 3600 c16 lar e-die

• unstained kullanıcısına yanıt

aa doğru. Bazıları b-die olabilir ama crucialda da nadir de olsa micron dışında çip çıkabiliyor. Hatta b-die kitleri var diye hatırlıyorum ben.

Micron rev-e bu arada, "-die" diye değil "revision" olarak adlandırıyor micron.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AREryilmaz -- 20 Nisan 2021; 19:56:51 >

doğrudur, micron bu e-die olanlarda hız aşırtma rahat yapılıyor yazıyordu. bende xpg d50 aldım bekliyorum gelmesini, incelemelerde micron e-die ve specktek e-die gördüm dram olarak ikisi de micron üretimi ama spectek daha kalitesiz versiyonu mu bilmiyorum, umarın bana micron gelir. 8 GB x 2 3000 mhz C16 739 TL aldım. C16 3200-3600 mhz olanlar 1000 TL den başlıyor. Micron e-die dedikleri gibi ise zamanlama değişmeden 3400 lerde filan rahat kullanabilirim herhalde.

Aldığın rev-e olamaz, yani düzgün rev-e. Samsung b-die'ın da çöp çipleri var, oem samsung ramler üzerinde geliyorlar ve gerçekten kötüler. İyi çipi 3000c16 diye binleyeceklerini de zannetmiyorum. 3000 c16 çöp bir bin. 3600 c18 kitler var hynix djr, çok daha iyi ve daha ucuza bulabileceğine eminim. İade edebiliyorsan et elindeki çöp kiti.

e-die samsungun b-die'dan önceki en iyi çip serisi. Micron'un çiplerine "revizyon bilmemne" deniyor önceki mesajımda da belirttiğim gibi. Bu samsung e-dielar 4gbitlik (yani tanesi 512 MB) çipler, dual rank 2x8 kitler oluyordu. Artık üretimi yok sanırım. 3200C16 samsunglar var d-die, hynix djrdan iyi ama gene de çok iyi değil. Eğer samsung b-die bulamıyorsan ki 3200c14 kitlerin TAMAMI samsung b-diedır, micron rev-e peşinde koşabilirsin. Trfcyi öyle 250lere falan çekemezsin rev-e'de ama voltaj-frekans tepkisi falan b-die'dan neredeyse daha iyi. B-die'ın esas olayı Trfc. Trfc senin için bir şey ifade etmiyorsa zaten boşu boşuna ram alışverişi yapma, aç qvlyi ucuz bulduğun bir kiti al.

İki farklı incelemede ram bilgileri aşağıda ki gibi 3600 mhz için. Anakart z170 Pro gaming, işlemci 6700K. Anakart 3400 mhz'e kadar destekliyor. O yüzden 3600 olarak bakmadım açıkçası. İade edebilirim tabiki ürünü, sizin önerebileceğiniz başka bir ram olur mu?

taiphoon burner'a çok güvenme. Hynix DJR'a samsung b-die diyebiliyor mesela benim başıma geldi. Anakart 3600'e çıkacaktır diye düşünüyorum işlemcinin bellek kontolörü çöp değilse. TR fiyatları rezalet. En ucuzu buysa bunu alın. 3600c18ler hynix djr ve bundan daha iyi değiller.

Evet hocam bu fiyat olarak uygun, şimdi kurdum taiphoon ile baktım micron e-die diyor. İlk açtığımda eski gskill ram bilgileri ile açılmaya çalıştığı için sapıttı cl19 3000 mhz de çalıştı. Sonra biosta default yapınca XMP açık değilken 2666 mhz c16 da çalıştı. sonrasında xmp açıp 3000 MHZ c16 da çalıştırdım sıkıntı yok. Şimdi direk 3200 yaptım yine c16 da, windows üzerinde memtest yaptım sıkıntı olmadı, memtest86 ile deniyorum şimdilik problem yok gibi. Sonra 3400 vs sırası ile deneyeceğim. 2666mhz gskill ripjaws V 2700 de çalışmamıştı, hiç oc yapamamıştım o bellekleri.

• Bu inceleme falan değil,REKLAM

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.