Şimdi Ara

Türkiye'de Covid-19 aşılama çalışmalarında 20 milyon eşiği geçildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de Covid-19 aşılama çalışmalarında 20 milyon eşiği geçildi

Türkiye’de koronavirüs aşılama çalışmaları devam ediyor. 60 yaş üstü kişiler ve öncelikli meslek gruplarına aşı yapılıyor. Vatandaşlara SinoVac ve BioNTech/Pfizer olarak iki farklı aşı seçeneği sunuluyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre aşılama çalışmalarında bir eşik daha geride kaldı. Bugüne kadar 20 milyon 140 bin doz aşı yapıldı. Birinci dozu yapılan kişi sayısı 12,3 milyonu, ikinci dozu yapılan kişi sayısı 7,8 milyonu geçti.

Ayrıca Bkz.Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı yerli aşı oldu

Kaç doz aşı uygulandı?

1. ABD: 209,41 milyon

2. Çin: 192,13 milyon

3. Hindistan: 123,85 milyon

4. Birleşik Krallık: 42,78 milyon

5. Brezilya: 32,81 milyon

6. Almanya: 21,95 milyon

7. Türkiye: 20,1 milyon

8. Fransa: 17,01 milyon

9. Endonezya: 16,69 milyon

10. Rusya: 16,17 milyon

11. İtalya: 15,24 milyon

12. Meksika: 14,24 milyon

13. Şili: 13,16 milyon

14. İspanya: 12,33 milyon

15. İsrail: 10,33 milyon

Kaç kişiye ikinci doz aşı yapıldı?

1. ABD: 84,26 milyon

2. Hindistan 16,48 milyon

3. Birleşik Krallık: 9,93 milyon

4. Brezilya: 8 milyon

5. Türkiye: 7,8 milyon

6. Rusya: 6,15 milyon

7. Endonezya: 5,89 milyon

8. Almanya: 5,52 milyon

9. Fransa: 4,51 milyon

10. İtalya: 4,47 milyon

11. Fas: 4,19 milyon

12. Meksika: 3,84 milyon

13. İspanya: 3,33 milyon

14. Polonya: 2,25 milyon

15. Romanya: 1,55 milyon

Kaynak:https://covid19asi.saglik.gov.tr/
    Kaynak:https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

• öncelikle sağlık bakanı süreci çok iyi yönetiyoğğğ hiç çıldırmayın.. hemen açıklayayım:

bi keresinde soru soran gazeteci kadına kızım diye hitap etti. bu da ne kadar sıcak ve samimi biri olduğunu gösterir. ayrıca her soruya teşekkür ederek başladı. adamın fazla çalışıp az uyumaktan gözleri kızardı. adam açıklama yaparken ağladı. ben hiç mi ağlamadım? elbette ağladım. telefonuma gelecek 5 maske için sms kodu beklerken mazlum amerika ve ingiltere ye uçak dolusu yaptığımız yardımları görünce beni de aldı götürdü bir duygu seli...bir bakmışım ki gözlerimden damlalar süzülüyor...bu arada sayın bakan siyasetten gelmiyor kendisi bir doktor...lobolop kongreleri gündemde tutmanın kimseye faydası olmadığı yönündeki bilimsel tespitini, daha önce virüse karşı en büyük kozumuzun "yakalanmamak" olduğunu açıklayarak da pekiştirmiş oldu

ama hala beğenmiyorsunuz hala eleştiriyorsunuz.

• Kaldı 140 milyon Türkiye'de Covid-19 aşılama çalışmalarında 20 milyon eşiği geçildi 

• Masallah , asilamada bile sahlanmisiz!

• 20 milyon aşı ama hasta sayısı zirvede .

• öncelikle sağlık bakanı süreci çok iyi yönetiyoğğğ hiç çıldırmayın.. hemen açıklayayım:

bi keresinde soru soran gazeteci kadına kızım diye hitap etti. bu da ne kadar sıcak ve samimi biri olduğunu gösterir. ayrıca her soruya teşekkür ederek başladı. adamın fazla çalışıp az uyumaktan gözleri kızardı. adam açıklama yaparken ağladı. ben hiç mi ağlamadım? elbette ağladım. telefonuma gelecek 5 maske için sms kodu beklerken mazlum amerika ve ingiltere ye uçak dolusu yaptığımız yardımları görünce beni de aldı götürdü bir duygu seli...bir bakmışım ki gözlerimden damlalar süzülüyor...bu arada sayın bakan siyasetten gelmiyor kendisi bir doktor...lobolop kongreleri gündemde tutmanın kimseye faydası olmadığı yönündeki bilimsel tespitini, daha önce virüse karşı en büyük kozumuzun "yakalanmamak" olduğunu açıklayarak da pekiştirmiş oldu

ama hala beğenmiyorsunuz hala eleştiriyorsunuz.

Türkiye'de Covid-19 aşılama çalışmalarında 20 milyon eşiği geçildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kordexa -- 19 Nisan 2021; 20:55:48 >

• bu aşılar ikinci dozu yapılmadığında bi halta yaramıyorken niye birinci doz ile ikinci dozun sayısını topluyorsunuz Türkiye'de Covid-19 aşılama çalışmalarında 20 milyon eşiği geçildi 

yapmayın artık kardeşim yeter ya

84 milyon + 10küsür milyon mülteci nüfusu var...ikinci dozu olanların sayısı sadece 7.8 milyon...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kordexa -- 19 Nisan 2021; 20:15:0 >
  • palamutix P kullanıcısına yanıt
    Hocam sayının tek başına önemi yok. İsrail 10 milyon aşılama yaptı ve maske kullanım zorunluluğunu kaldırdı. Ülkede hastalığın yayılma hızı büyük ölçüde kırıldı. Ama aşı sayısı sıralamasında bizi asla geçemeyecek.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Katmerli yalan :))

• Televizyonda dün canlı yayında gösteriyordu aşı olan kişileri: Dikkatimi aşıya değil de yapanların hemen yanında aşının içinden alındığı mavi mini dolaplara takıldı; o dolapların düzenli olarak açılıp kapandığı için -70 derece verip vermediğini merak ettim. Ben kendim için taşınabilir bir tane bulamadım Türkiye'de olsa alacaktım(O mavi dolapların Elektronik göstergeleri olmasına rağmen neden kapalı gibi gördüm!) En basit dolabın kapağı açılıp kapandığında bile tekrar eski haline dönmesi için dakikalar gerektiği söylenir. Her neyse belli ki her şey şans işi; gerçi bu ülkede yaşamak bile şans işi, bol şanslar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 19 Nisan 2021; 19:58:59 >
  • 20si gitti 140'ı kaldı. Çok gerideyiz çooook

• Hocam 10 kusur iyi soylemissiniz ulkemizde suan 15 milyon adam var fazladan en az

• kordexa K kullanıcısına yanıt
    Bunların alayı namkör. Bunların hepsini toplasak senle ben kadar adam etmez recep kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaB0

Bunların alayı namkör. Bunların hepsini toplasak senle ben kadar adam etmez recep kardeş

Aynen knk ama adım recep değil Türkiye'de Covid-19 aşılama çalışmalarında 20 milyon eşiği geçildi 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ironinin dibine girmissiniz yine gençler :D Yorumlar efsane

• Biri sosyal medyada yazmış. Sıram geldi ama Akp aşısı olmam diye gitmedim. Bencede olma zaten ülkeye faydan yok soyun kurusun. O aşılar aana randevu verince çözülüyor ve bir daha kullanılmıyor çöpe gidiyor. Klasik chp fayda yok sadece ülkeye zarar

AHAHAH rezaletin kitabını da yazdık sonunda.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    yok olm aslında 45 milyon suriyeli var ne 15i

Aile dışı bireylere yasak olan cenaze törenlerine bir değil iki kez katılarak corona olmayı bile göze alan, adeta vefa dersi veren koca yürekli bakanımızın hakkı ödenmez!

• çin de ikinci doz aşı yapılmadı mı. 2.listede yok !

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.