Şimdi Ara

Days Gone yazarı: 'Eğer bir oyunun devamının gelmesini istiyorsanız onu indirimsiz fiyattan satın alın'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Days Gone yazarı: 'Eğer bir oyunun devamının gelmesini istiyorsanız onu indirimsiz fiyattan satın alın'

Yayıncılığını Sony'nin yaptığı, geliştiriciliğini ise Bend Studio'nun yaptığı Days Gone son günlerde oyun sektörünün gündeminde. Oyunun yazarı ve yönetmeninden de enteresan açıklamalar geldi.

Ayrıca Bkz.Haftaya Metal Gear serisi ile ilgili bir duyuru yapılabilir

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Sony'nin Days Gone 2'yi iptal ettiğine dair bazı haberler çıktı. Sessiz bir sedasız stüdyodan ayrılan ilk oyunun yazarı ve yönetmeni John Garvin, Sony'nin oyun tarafı için bazı açıklamalarda bulundu.

John Garvin katıldığı röportajda, "Oyuncuların ilgisini çekecek bir şeyden bahsetmek istiyorum hatta bu durum bazı oyuncuları kızdıracak. Bir oyunu seviyorsanız onu tam fiyattan satın alın. Oyunculardan kaç kez 'oyunu indirimden aldım' cümlesini duyduğumu bilmiyorum. Bir oyun çıkışında eğer desteklenmediyse devam oyunu gelmediğinde şikayet etmeyin. Ben kişisel olarak, bir geliştirici olarak konuşuyorum. Sony için çalışmıyorum." dedi. Ayrıca John Garvin, Sony'nin Metacritic puanlarını çok önemsediğini de belirtti. 

John Garvin'in söyledikleri de aslında Sony'nin devamını yayınlamadığı birçok oyunun neden yayınlanmadığını açıklıyor. John Garvin'in söylediğine göre bir oyunu tam fiyattan aldığınızda direkt olarak geliştiricileri destekliyorsunuz. Days Gone'ın PC sürümü 18 Mayıs'ta çıkacak.

Kaynak:https://www.eurogamer.net/articles/2021-04-18-days-gone-writer-has-an-opinion-that-might-piss-off-some-gamers

• Sen fiyat yuksek bile olsa insanlara satin aldirabilecek bir oyun yapamadiysan insanlar napsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WB -- 19 Nisan 2021; 12:16:5 >
  • Yaptığı açıklama doğru, adam konuşurken Amerika pazarından bahsediyor, yani "çoh pahalı nasıl alalım!!11" diye hemen patlamayın. Adamın sizin fakir olduğunuzdan haberi bile yok. Amerika da 60 birim paraya almayıp indirim bekleyen ölücülere seslenmiş.

• Oyunu indirimsiz fiyattan almak için oyunun içeriğine tam hakim olmak gerekiyor bence. Days Gone isimli oyun çokça kendisini tekrar eden bir oyun malesef. Kimse bunu bilip tam ücretini ödemez. İster istemez bir çekincesi olur acaba değer mi buna bu para diye düşüneceğini sanıyorum.

Edit; Oyuna kötü demiyorum, sadece görevlerin kendisini tekrar ettiğini söylüyorum. Atmosfer olarak, yönetim açısından güzel oyun diyebilirim.

• Oyunu tam fiyattan almamızı istiyorsanız bugsız sorunsuz hale getirdikten sonra oyunu piyasaya sürün.

(Day’s gone ilk çıktığında yine bir sürü sorunu vardı diye hatırlıyorum)
  • TheStarBox kullanıcısına yanıt
    60 dolar abd insanı için de az para değil. 60 dolar'a alınabilecek bir sürü şey var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bir bakıma doğru söylüyor. olumsuz yorum yapan arkadaşlar adam zaten beğendiyseniz tam fiyattan alın diyor. bug, sorunsuz ,kötü ve oynanmayan bir oyun olduğunu düşünüyorsanız zaten almayın. Bunun için 1 -2 hafta incelemelerini ve yorumları okumanız kafi.

• Oldu paşam 500 lira her oyuna tek tek ödeme yapalım

• Birim olarak bizim için çok pahalı ama Avrupa ve Abd için bedava niteliğinde olan fiyatlarla çıkıyor oyunlar..

Açıkcası bu oyun muhtemelen Avrupa ve Abd'de 50 dolar civarıdır. Yani onlar için 50 lira. Bizim burda ise 300 lira civarı. Burda 50 lira olsa biz o ne yahu bedavaymış hemen alalım değip alıyoruz. Paraya birim olarak bakarsak Abd'de ve Avrupada kimse bizler gibi 300 birim para verip almıyor. Ama 50 birimde bu tip oyunlar için gerçekten çok ucuz..

Adamın sitemi bizlere değildir zaten Avrupa ve Abd'de bedavaya yakın ücretlerle çıkan oyunları almayıp hala indirim bekleyen oyuncularadır. Bizlere her türlü giriyor zaten bide adam bize mi laf edecek Days Gone yazarı: 'Eğer bir oyunun devamının gelmesini istiyorsanız onu indirimsiz fiyattan satın alın' 

• Bizim için demiyor, ayda 1500-2000 euro dolar asgari ücret olan ülkeler için diyor bu durumu.

• Neden aynı konudan 2 tane açma gereği duydunuz

• Oyun içerik bazlı boş ve konusu saçmalıyor olsa bile teması benim sevdiği bir tür.

Ama ne yazık ki bu kur ile oynadığım bir oyuna yine para veremem elin conisi versin zaten bizi takan yok olmadı da..

• oldu, bir dahakine erken erişim alırız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oly1786 -- 19 Nisan 2021; 13:39:17 >
  • Biri bu adama oyununun kötü olduğunu söylemedi mi acaba?

• ne saçmalık sen oyunu güzel yap alan insan DLC sini tam fiyattan alır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bizim için demiyordur. Biz bıraktım indirimli fiyatı, tam fiyattan bile alsak, bölgesel fiyatlandırmadan ötürü zaten adamlara göre çerez parasına almış oluyoruz. Adamlarda örneğin normal fiyatı 40$ bizde 15$.

• Oyunu almadan devamının gelmesini isteyip istemeyeceğimi nasıl bileceğim. Zar mı atacağım?

• WB kullanıcısına yanıt
    Oda zaten isteyenlere söylüyor. Sen beğenmedi isen sana göre bir durum yok.

• Tırrek midir nedir ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.