Şimdi Ara

Microsoft, Edge tarayıcıya performans modu ekleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Edge tarayıcıya performans modu ekleyecek

Microsoft Chromium tabanlı hale getirdiği Edge tarayıcıyı Chrome’un daha önüne taşımaya kararlı. Yeni özellik performansa yönelik.

Performans modu

Edge Canary sürümünde ortaya çıkan performans modu tarayıcıyı işlemci, bellek ve batarya durumuna göre daha seri hale getiriyor.

Kullanım senaryosuna göre etkisi değişebilen performans modu açıldığında sekmeler de uykuya geçmiyor. Kullanıcılara yavaş yavaş dağıtılmaya başlanan özellik -enable-features=msPerformanceModeTogle komutuyla açılabiliyor.

Microsoft, Edge tarayıcıya performans modu ekleyecek

Ayrıca Bkz.Google Chrome’da kapatılan sekmeleri yeniden açmak kolaylaşacak

Son olarak bazı kullanıcılara sunulan PDF düzenleme özelliği oldukça kullanışlı olabilir. PDF dosyalarının üzerinde çizim yapılmasına ek olarak artık metin eklenebilmesine imkan tanıyan son Edge Canary sürümü dolu dolu geliyor.

Kaynak:https://mspoweruser.com/the-microsoft-edge-browser-now-offers-a-performance-mode/

• explorer'ı chrome indirmek için kullanırdık :) edge fena değil gibi arada kullanıyorum , geliştirmeleri güzel olur

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Chromium ile işe yarar hale geldi. Yoksa orjinal Edge de çöp idi.

• BekirHan kullanıcısına yanıt
    öyle bir tarayıcı mı var?

edge diye kullandığım tarayıcının edge chromium olduğunu yeni fark ettim :)

bende diyorum ccleaner'da niye iki aynı tarayıcı var :) meğer biri sizin dediğiniz gibi Chromium diğeri orijinal olanmış , ilginç

• Edge telefonda da bilgisayarda da süper çalışıyor. Senkronizasyon da süper...

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt

Mikisoft bu işi kotaramayacağını anlayınca Chromium tabanlı Edge' i orjinal kötürüm versiyona paralel sisteme dahil etti. Baktı ki tuttu (şahsen ben firefox kullanmıyorsam Chrome yerine Egdde' i tercih ediyorum artık, gayet stabil ve daha az kaynak tüketiyor Chrome' a göre. Bir kaç salak yanı var ama idare ediyoruz.) bu versiyon diğerini komple kaldırma gibi bir yola gidiyor. Büyük ihtimalle 2021-3 yada -4 güncellemesi ile Chromium Win10' daki tek ve std tarayıcı olacak. (inşallah)

Komik olan son kararlılık güncellemesinde bile IE' ın hala sisteme dahil olması... Komiksin MikiSoft!

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Mikisoft bu işi kotaramayacağını anlayınca Chromium tabanlı Edge' i orjinal kötürüm versiyona paralel sisteme dahil etti. Baktı ki tuttu (şahsen ben firefox kullanmıyorsam Chrome yerine Egdde' i tercih ediyorum artık, gayet stabil ve daha az kaynak tüketiyor Chrome' a göre. Bir kaç salak yanı var ama idare ediyoruz.) bu versiyon diğerini komple kaldırma gibi bir yola gidiyor. Büyük ihtimalle 2021-3 yada -4 güncellemesi ile Chromium Win10' daki tek ve std tarayıcı olacak. (inşallah)

Komik olan son kararlılık güncellemesinde bile IE' ın hala sisteme dahil olması... Komiksin MikiSoft!

firefox kullanırdım ve çokta beğenirdim

tasarımını bozunca bıraktım , çok komplike geldi , kullansam alışırım belki , iphone sevemediğim gibi oldu firefoxMicrosoft, Edge tarayıcıya performans modu ekleyecek 

chrome ile devam ediyorum uzun zamandır , çok kullanıldığı için ( öyledir diye tahmin ediyorum ) güvenlik konusunda da iyidir heralde diyerek düz mantıkla ile yola devam

edge ile arada takılıyorum filtresiz olarak , filtre kullanmadığım için giriyorum genelde Microsoft, Edge tarayıcıya performans modu ekleyecek 

edge gelişirse chrome bırakabilirim , edge tasarımı daha çok hoşuma gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 19 Nisan 2021; 3:2:8 >

• Clusive kullanıcısına yanıt
    firefox versiyon 88' kullanıyorum hem pc de hem de telefon da ondan da çok memnunum. özellikle ff 88 ve edge 90 ile istediğim özelliklere kavuştu. edge mobil de ise chromium 77 üzerine kurulu maalesef. micrososf edge canary diye yeni bir uygulama yayınladı, ve sürüm numarasını v91'e çekti. buradaki amaç edge pc ve mobil aynı chromium tabanını daha verimli şekilde kullanmak. edge mobile de çok daha iyi olacak yani. pc ve mobil chrome gibi olacak.

• firefox 88 indirme linki:

pc için:
    http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/candidates/88.0-candidates/build2/win64/tr/

mobil için:
    https://github.com/mozilla-mobile/fenix/releases/tag/v88.1.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows 11 -- 19 Nisan 2021; 04:28:51 >
  • Şu pdf doldurma özelliği geldi zaten noktayı koydu artık, chrome'u komple sildim, yok yok artık edge tarayıcıda telefona da kurdum

• Bu saatten sonra edge yükleyen olmaz, aafv.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JagerBomb kullanıcısına yanıt

O kadar da değil hocam. Eski edge işeyaramazdı ama bu gerçekten güzel. Mobilde de işe yarıyor ayrıca.

• Edge bence kendini geliştirmeye başladı kullanılabilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.