Şimdi Ara

Microsoft, Windows 10 güç menüsüne yeni bir seçenek ekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
1.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Windows 10 güç menüsüne yeni bir seçenek ekliyor

Windows Insider programına kayıtlı kullanıcılar için en son Windows 10 önizleme yapısı, Başlat'taki güç menüsünde yeni bir seçenekle birlikte geliyor.

Ayrıca Bkz.Google, iklim değişikliğinin Dünya coğrafyasına olumsuz etkisini gözler önüne serdi

Windows 10 21H2 güncellemesiyle gelecek

Build 21359'dan başlayarak kullanıcılar, güç menüsünde bulunan yeni seçeneğe tıklayarak, oturum açtıktan sonra uygulamaların yeniden başlamasını sağlayabiliyorlar. Sistem yeniden başlatıldıktan sonra o an çalışan uygulamaları otomatik olarak yükleme işlevi zaten Windows 10'da var, ancak Microsoft şimdi Başlat menüsüne entegre ederek bunu biraz daha basit hale getirmek istiyor.

Microsoft, Windows 10 güç menüsüne yeni bir seçenek ekliyor

Peki bu özellik tüm kullanıcılara ne zaman sunulacak? Çok erken değil, zira bu seçenek, sonbahardaki Windows 10 21H2 özellik güncellemesinin bir parçası olacak.

Kaynak:https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/04/14/announcing-windows-10-insider-preview-build-21359/

• Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra uygulamaların geri açılma olayı Windows 95'ten beri var olan bir özellik. Windows NT teknolojisine geçince bu özellik varsayılan olarak devre dışı bırakıldı. Windows Gezgini dosya özelliklerinden geri açılabiliyor. Windows 10 ile kullanıcı ayarlarında farklı bir şekilde mevcut.

Fakat, kapatma menüsünde uygulama açmasını sorma olayından kastediyorsanız, evet, Windows daha yeni farkına vardı böyle bir şey yapma fikrini.
  • macte 20 yıldır olan şey

• Abi apple adı yeter yha...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra uygulamaların geri açılma olayı Windows 95'ten beri var olan bir özellik. Windows NT teknolojisine geçince bu özellik varsayılan olarak devre dışı bırakıldı. Windows Gezgini dosya özelliklerinden geri açılabiliyor. Windows 10 ile kullanıcı ayarlarında farklı bir şekilde mevcut.

Fakat, kapatma menüsünde uygulama açmasını sorma olayından kastediyorsanız, evet, Windows daha yeni farkına vardı böyle bir şey yapma fikrini.

• MangleBora kullanıcısına yanıt
    Android'de 10 yıldır olan özellikleri yeni getirince de "aBi ApPlE @d1 y3Ter yHa@A" diyormusunuz merak ettim?

• HusseinBagci H kullanıcısına yanıt
    Hocam çok açık belirtmemişim ancak ironi yaptım. Ben de windows 10 ve android kullanıcısıyım.

• MangleBora kullanıcısına yanıt

Oh tamam kusura bakmayın bende klasik Apple fanboyu zannedip atıldım hemen :D

• Ansızın eski Windows 10 sürümlerinde olan Başlat menüsündeki Aç/Kapa butonunu hatırlattı Microsoft, Windows 10 güç menüsüne yeni bir seçenek ekliyor 

(Ciddi ciddi Başlat menüsüne Aç/Kapa yazmışlardı. Çok merak ediyorum oraya hangi akılla öyle bir şey yazmışlar, oradan bilgisayarı "açma" eylemi gerçekleştirilir mi?)

• JDJRKRJEJRRJJRJDJRJRJENDNSNNSNWNWNWNEJJEJEJEJEJJEJEJEJEJEJNSNEJEJEJJJEJ
    danlabilic donaninhaberde

• Binlerce mühendis çalışıyor bunu mu haber yapmışlar :)
  • Olay ne anlamadım. Bilgisayarı kapatırken açık olan uygulamalar yeniden başlattıktan sonra tekrar mı açılacak otomatik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mac'te 450 yıldır var olan bir özellik :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.