Şimdi Ara

Google Chrome’da kapatılan sekmeleri yeniden açmak kolaylaşacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Chrome’da kapatılan sekmeleri yeniden açmak kolaylaşacak

Tarayıcı pazarına hükmeden Chrome’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Canary sürümüne eklenen özellik kapatılan sekmeleri geri getirmeyi kolaylaştıracak.

Klavye kısayolundan daha gelişmiş kısa yol

Hali hazırda son kapatılan sekmeler ctrl+shift+t kısayoluyla geri getirilebildiği gibi tarayıcı başlık çubuğuna sağ tıklanarak da bu işleve ulaşılabiliyor.

Son Google Chrome Canary sürümü bu işlevi daha pratik ve işlevsel hale getirecek. Tarayıcı başlık çubuğuna eklenen aşağı yönlü üçgen simgesine tıklanarak istenen son kapatılan sekme geri getirilebiliyor.

Ayrıca Bkz.Intel’in CEO’su Nvidia’nın işlemci hamlesini değerlendirdi

Kısayolun sağladığı pratikliğe ek olarak hangi sekmenin geri getirileceğinin seçilebilmesi Chrome’un kullanışlılığını arttıracak. Son olarak özelliğin Canary sürümünde olması nedeniyle önümüzdeki dönemde genel kullanıma açılacağını söyleyebiliriz.

Kaynak:https://mspoweruser.com/google-is-finally-making-it-easier-to-re-open-closed-tabs/

• Chrome da Youtube videolarını full ekran yaparken 2 ila 5 saniye aptalca beklemeye giriyor. Bu operada da aynı sadece mozillada hızlı.

Sonrasında 8k videoları youtube chrome inanılmaz takılıyor anlamadığım şekilde. Opera ve mozilladada aynı. Ayarları yapmama rağmen böyle idi.

Sonrasında forumda bana Edge dene dediler. Edge ekran kartını birebir kullanıyor yotube de. Ve takılma sorunu yaşamıyorum. Daha öncesinde chorame da böyle bir sorun yoktu güncellendikce daha kötüye gidiyor sanki.
  • Chrome da Youtube videolarını full ekran yaparken 2 ila 5 saniye aptalca beklemeye giriyor. Bu operada da aynı sadece mozillada hızlı.

Sonrasında 8k videoları youtube chrome inanılmaz takılıyor anlamadığım şekilde. Opera ve mozilladada aynı. Ayarları yapmama rağmen böyle idi.

Sonrasında forumda bana Edge dene dediler. Edge ekran kartını birebir kullanıyor yotube de. Ve takılma sorunu yaşamıyorum. Daha öncesinde chorame da böyle bir sorun yoktu güncellendikce daha kötüye gidiyor sanki.

• Chromu yanlışlıkla kapatsam dahi CTRL SHIFT T ile tüm sekmeleri geri getiriyorum büyük kolaylık

• Bu kapatılanı aç tuşu öyle bir yerde ki bazen yapınca nereden yaptın diye soran oluyor ilk defa gördükleri için.
  • Chrome'u kaldırdım.Açtığım zaman d sürücüsünü aşırı şekilde kullanıyor harddiski bozmayaydı diye kaldırdım şimdilik idareten brave kurdum.Edge kurmak zaten hak getire, kapatamadığımız veri paylaşımı onayı istiyor kurulum sonrasında.Heralde ilerde firefox'dan başka tarayıcı kullanamayacağım.

• 1ses1 kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar Edge bu sorunu çözmüş olsa da, kıyasladığınız site sorunlu. Benim gözümde YouTube yazılım dünyasının yüzkarası. Ne tarayıcıda adam akıllı çalışıyor, ne mobilde. Çakma film izleme siteleri bende daha seri tepki veriyor her şeye. YouTube'a bir giriyorum, fareyi bir şeyin üstüne getirmem bile bir kasıntıya sebep oluyor.

• Ctrl + Shift + T yeter de artar düşüncesindeyim, gerekirse History'den açar bakarsınız. Bize daha innovatif şeyler lazım, RAM kullanımının azaltılması, Youtube videolarının daha hızlı tam ekran olması gibi.

• Buna benzer sorun bende de var. Ekran kartı driverdan olduğunu düşünüyordum. Tam ekranda videolar takılıyor. Driverda performans seçenkelerini değiştirince düzeliyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bence baya iyi özellik, ben direkt özelliği bilmiyordum mesela. Kısayol vb eklerlerse benim gibi bilmeyen bir sürü kişi kullanabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.