Şimdi Ara

Apple Watch'un COVID-19'u teşhis edip edemeyeceği araştırılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple Watch'un COVID-19'u teşhis edip edemeyeceği araştırılıyor

Washington Üniversitesi ve Seattle Flu Study'den araştırmacılar, Apple Watch veya iPhone gibi günlük cihazların COVID-19 gibi hastalıkları teşhis etmek için nasıl kullanılabileceğini öğrenmek için Apple ile işbirliği yapıyor.

Ayrıca Bkz.Sony yeni amiral gemisi Xperia 1 III'ü tanıttı: Snapdragon 888, 4K ekran ve gelişmiş kamera

Bu araştırmayı yapmak için doktorlar, Seattle bölgesinde yaşayan ve iPhone 6s veya daha yeni bir Apple akıllı telefonu olan insanlar arasından gönüllüleri kabul etmeye başladı bile. Araştırmaya katılan kişilere birer Apple Watch verilereceğini açıklayaın organizatörler, gönüllü arama sayfasında "Çalışmanın amacı, Apple Watch ve iPhone tarafından toplanan bilgilerin COVID-19 gibi solunum yolu hastalıklarının erken belirtilerini tespit edip edemeyeceğini bulmaktır." diyor.

Apple Watch'un COVID-19'u teşhis edip edemeyeceği araştırılıyor

Apple Watch ile koronavirüs teşhisi mümkün

Çalışma Seattle bölgesine odaklanıyor çünkü sakinler iş veya diğer faaliyetler sırasında diğer insanlarla sık temas, sağlık koşulları veya diğer faktörler nedeniyle normalden daha yüksek solunum yolu hastalığı riskine sahip olabiliyorlar. Apple tarafından yapılan bu solunum çalışmasının altı ay kadar sürmesi bekleniyor . Anket sırasında, katılımcıların Apple Research iPhone uygulamasındaki anket sorularını periyodik olarak yanıtlamaları istenecek.

Katılımcılar çalışmaya sırasında hastalanırlarsa, kendilerine COVID-19 ve diğer solunum yolu hastalıkları için bir test kiti gönderilecek. Ancak hasta katılımcılardan Apple Watch ile ek sağlık ölçümleri almaları istenecek ve bu da araştırmaya daha fazla yardımcı olacak. Mount Sinai Hastanesi tarafından birkaç ay önce yayınlanan bir araştırma raporunda, Apple Watch'un COVID-19'u erken tespit etmek için, semptomların başlamasından önceki hafta kalp atış hızındaki küçük değişiklikleri tespit edebildiği açıklanmıştı.

Kaynak:https://seattleflu.org/applerespiratorystudy

• Apple nin başarı oranı düşük gibi görünse de başardığında satışlarının artacağı garanti. Her şey sağlık ve para kazanmak için.

• Çok zor iş ama yaparsa büyük patlar

• nightwatchersking N kullanıcısına yanıt

Apple garanti sonuç almadan ürüne eklemez o özelliği. Ben de pek olası görmüyorum.

• eğer belirtilerden önce nabız verilerinden ve vücut sıcaklığında ona göre bir değişim olursa, Apple Watch için mümkün olabilir.

günümün yaklaşık nasıl geçeceğini ben uyku analizimden yorumlayabilir hale geldim, o yüzden -ramazan dışında- uyku sürelerime çok dikkat ederim. bunu da kolumdaki akıllı saatin analizleri sayesinde yorumlayabiliyorum.

• Apple watch serles 7 Yeni watch serisi artık covid 19 tespit edebiliyor ve ateş ölçebiliyor bu özelliği kullanmak yalnızca 29$

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi update ile hallederler
  • Ben korona olduğumda kandaki oksijenimin düşüşünü apple watch 6 ile takip etmiştim olabilir aslında

• Apple Watch ne yararli bi alet ya
  • galaxyg kullanıcısına yanıt

Bunu ölçebiliyorsa çok yararlıymış cidden

• Güzel bir gelişme neden tespit edemesin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustang2007

Bunu ölçebiliyorsa çok yararlıymış cidden

Seri 6 ölçebiliyor

Kandaki oksijenim %89 %90 lara gerilemiştşi normalde 98 100 arası oluyordu

• Evet kandaki oksijen düşüklüğünü baz alarak covid belirtilerini tespit edebilir ama kandaki oksijenin düşmesi zaten hastalığın ciğere kadar indiğini gösterir.

Geçmiş olsun, yanıt için teşekkür ederim. Bir umut fiyatları gerilerse almayı düşüneceğim Apple Watch'un COVID-19'u teşhis edip edemeyeceği araştırılıyor 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustang2007 -- 15 Nisan 2021; 22:42:36 >
  • Mustang2007 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam .. ne demek

ben kuponla 3 bin küsura almıştım seri 6 yı yoksa bence asıl ederi 2500 tl falan ( hoş vergisiz fiyatı nerdeyse o kadar zaten )

ilk bi ay vaovv. olmuştum sonra alışıp aslında boşuna mı aldım satsam mı dedim ama şimsi bi gün takmayınca kolumda eksik hisseder oldum

yani isterseniz düşük bi modelle girin pişman olmazsınız

Rica ederim...

Fiyatları hep o bantta geziyor, kuponlarla denk getirmeniz güzel olmuş. Dolar cinsinden ne alırsanız arkanıza bakmanıza gerek yok, zaten 1-2 ay içinde bir şekilde zam geliyor... Bence güzel bir yardımcı yanlış hatırlamıyorsam spor yapmayı vs de hatırlatıyor

Arkadaşta apple watch 3 vardı ben de o modelden düşünüyordum ama dediki artık yazılımla yavaşladı ben de watch 6'nın fiyatını düşmesini bekliyorum şuanlık her ne kadar düşmeyecek gibi dursa da...

Hocam bende geçen öksürürken baktıydım acaba coronamıyım diye. Oksijen seviyeniz kaçlara düşmüştü o dönemde?

• anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    benim %89 lara düşmüştü ama dinlenme halindeydi .Birde bende covid öksürük falan yapmadı ciğerlere inmedi

Annemde nefes zorlugu da vardı onun dinlenme halinde %87 normal halde %89 %90 dı .. şuan koroan değilken dinlenme halinde %92 normal halde %95 ve üzeri

Uzun süre dinlenirken , uzanırken ,uyku halinde saturasyonun düşmesi normalmiş ama aktif haldeyken %90 ın altında olması biraz sıkıntı
    Covidden hayatını kaybeden alt komşumun hastanede ölçümlerde kandaki oksijeni %70 geliyodu mesela ona rağmen adam günlük hayattaki gibi hareket editodu yürüyüodu .. buna gizli hipoksi diyolar covid o yüzden tehlikeli sen günlük işlenirken aslında bazı şeyler yolunda gitmiyor

çok yazdım kusra bakmayın

Ne kusuru hocam ne güzel açıklamışsınız çok güzel bilgiler verdiniz. Geçen hafta cuma ağır vücut ve baş ağrısı yaşadım. Ateşimde 38,8 e kadar çıktı. Hemen aklıma corona geldi tabiki. Fakat ateşim yükselince nabızda oturduğum yerde 95-100 arasıydı. Normalde kandaki oksijen benim 90-95 arası gelirken nabız çok hızlı çalıştığı için sanırım 98-100 arasıydı sürekli. Bende o yüzden hastaneye gitmedim oksijen seviyem iyi diye.

• anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    Hocam koronanın başında bende oksijen seviyesi düşmed aynı şekilde annemde de .. 1. haftadan sonra düşüş başladı
    tat ve koku kaybı gidince anlamıştım ben covid olduğumu yoksa üşüttüm sanıyodum
    Yani oksijen hemen düşmüyor
    Covid bende şiddetli baş ağrısı ve ateşle başladı
    Umarım değilsinizdir tabii eğer covidsenizde geçmiş olsun am ligone diye bir multivitamin var kessssinlikle öneririm içerği zengin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.