Şimdi Ara

Ford Otosan, üretime yaklaşık 2 ay ara veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ford Otosan, üretime yaklaşık 2 ay ara veriyor

Otomotiv dünyasını derinden etkileyen çip krizinin ülkemizdeki üretimin de aksamasına neden oluyor. Ford Otosan, küresel çip tedarikindeki sıkıntıların devam etmesini neden olarak gösterdiği yeni açıklamasında üretime yaklaşık 2 ay ara verileceğini duyurdu. 

Ford Otosan tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"29 Mart 2021 tarihli özel durum açıklamamızda belirtilen yarı iletken tedarikinde yaşanan küresel sıkıntıların devam etmesinin yanında, Japonya'daki deprem ve yangının neden olduğu yarı iletken malzemelerde ilave tedarik sorunları ortaya çıkmıştır.

Ayrıca Bkz.Yeni Dacia Sandero Stepway, Euro NCAP'ten 2 yıldız aldı

Şu ana kadar ana ortağımız Ford Motor Company'nin aldığı önlemler ve şirketimizin tedarikçileri ile yaptığı planlamalarla küresel çaptaki bu krizin etkileri en aza indirilmiş olmakla birlikte, bu yeni gelişmenin etkisiyle, her yıl yaz aylarında planlı bakım ve yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanması amacıyla yaptığımız rutin duruşumuzun öne çekilmesine ve Gölcük Fabrikamızda 19 Nisan ile 13 Haziran tarihleri arasında üretime ara verilmesine karar verilmiştir. Yeniköy ve Eskişehir fabrikalarımızda ise üretime devam edilecektir.

Üretime ara verilmesinden kaynaklanan üretim kaybı etkisinin izleyen aylarda üretim temposundaki artış sayesinde azaltılmasıyla, kamuya açıklanan 2021 yılı toplam üretim ve satış adet tahminlerimizin açıklanan sınırların içinde kalması beklenmektedir."

Pandeminin ortaya çıktığı ilk aylarda fabrikalar kapanmış, sıfır araç bulunurluğunda ciddi sıkıntılar ortaya çıkmıştı. Yetkililer çip krizi nedeniyle de araç bulunurluğunda sorun yaşanabileceğini belirtiyor. Anlaşılan bunun etkisini önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Kaynak:https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/928207

• Şu çip krizi bitmedi bi türlü

• https://www.donanimhaber.com/cip-krizi-ikinci-el-otomobil-fiyatlarini-artirabilir--131832

1 hafta önce çip krizi fiyatları artırabilir diye haber yapılmış, ford diyorki biz kapatıyoruz ama sonrasında aynı adette üreteceğiz. aynı adette üretiyor işte, peki neden fiyat artacak? Rtx3090 mı takıyorsunuz arabaya? yalan dolan bıktık artık.

2.el götür arabayı teklif et alan yok. nerde 2.el fiyatı artıyor? tv internet artık yalan makinesi oldu. ver parayı istediğin yalanı söylet.

Almıyoruz, Aldırmıyoruz.

• 2 ay kapanma mı. hımmm
    yaz kızım tüm araçlara +%20 zam

• Yazdım kenara

Ford Otosan, üretime yaklaşık 2 ay ara veriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

https://www.donanimhaber.com/cip-krizi-ikinci-el-otomobil-fiyatlarini-artirabilir--131832

1 hafta önce çip krizi fiyatları artırabilir diye haber yapılmış, ford diyorki biz kapatıyoruz ama sonrasında aynı adette üreteceğiz. aynı adette üretiyor işte, peki neden fiyat artacak? Rtx3090 mı takıyorsunuz arabaya? yalan dolan bıktık artık.

2.el götür arabayı teklif et alan yok. nerde 2.el fiyatı artıyor? tv internet artık yalan makinesi oldu. ver parayı istediğin yalanı söylet.

Almıyoruz, Aldırmıyoruz.
    Almıyoruz değil alamıyoruz döviz sağolsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• şöyle gönlümüze göre bi transit alamicaz bee.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Almıyoruz değil alamıyoruz döviz sağolsun.

Alıntıları Göster

dövizin suçu yok.

1938 1dolar=0,80kuruş. 1940 1 dolar=1tl. yani 2 yılda %25 dolar artmış dolar sadece şimdi artmadı. tabi yönetim beceriksizliği var yok demiyorum ama hepsinde var.

dövizde suç yok tekrar diyorum. internete gir bak yabancıdan yabancıya misal 5yaşında 2016 mersedesin en iyisi s320 400.000 tl. dizel 5lt yakıyor. bi honda nissan golf parası.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-yabancidan-yabanciya-879362233/detay

ama tc vatandaşına 1,550,000 tl. yani bu nedir yahu!

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2016-s350-4matic-9g-tronic-tamotv-plusisitma-plussogutma-plus-888817933/detay

4 kat daha fazla para ödüyoruz. ama diplomatlar kendilerine yenisini alıyorlar. neden? NEDEN? bunun sağı solu yok. sanki soldan biri gelse ötv yi mi kaldıracak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 17 Nisan 2021; 10:5:48 >

• Hay Allahım yahu önce geçen aylardaki forumda hiç dillendirilmeyen muhtemelen en büyük ford bayiisi Şahsuvaroğlunun hızlıca bayiiliğinin düşürülmesi ile sonuçlanan finansal sorun, şimdi çip krizi yüzünden fabrika kapama... umarım Ford Motor Company ülkemizden çekilmez. fordumuz elimizde patlamasın..

• Bizim fabrika otomotiv yan sanayi. Üretilen parçaların büyük bölümü Ford'a gidiyor. İşler zaten kötü 2-3 gün çalışıyoruz umarım daha kötüye gitmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.