Şimdi Ara

Apple analisti çentiksiz iPhone için tarih verdi: Ekran altı Face ID sistemi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
4.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple analisti çentiksiz iPhone için tarih verdi: Ekran altı Face ID sistemi geliyor

Apple, Eylül ayında çıkış yapması beklenen iPhone 13 ile ilgili hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da iPhone 14 ve 15 üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. TFI Securities analisti Ming-Chi Kuo, gelecekteki iPhone modelleriyle ilgili öngörülerini içeren yeni bir rapor yayınladı.

Ayrıca Bkz.Kuo'dan iPhone 14 raporu: 8K destekli 48 MP kamera, mini modeli rafa kalkıyor

Deneyimli analiste göre Cupertinolu şirket 2023 yılında piyasaya süreceği iPhone modellerinde çentikli tasarımdan tamamen kurtulmayı planlıyor. Yani ön kamera ve Face ID yüz tanıma sistemine ait sensörler ekranın altına yerleştirilecek. Şu an için Apple mühendislerinin ekran altı Face ID sistemini nasıl uygulayacakları konusunda tahmin yürütmek zor.

Apple analisti çentiksiz iPhone için tarih verdi: Ekran altı Face ID sistemi geliyor

Ekrana gömülü parmak izi sensörü de geliştiriliyor

Şirket ayrıca akıllı telefonlarında ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı sunmayı da planlıyor. Aktarılan bilgilere göre Apple'ın geliştirdiği ekran altı Touch ID sistemi ilk olarak iPhone 13'te karşımıza çıkabilir.

Koronavirüs salgını nedeniyle maske takmanın zorunlu hale gelmesi, akıllı telefon seçiminde "parmak izi tarayıcısını" önemli bir kriter haline getirdi. Bu nedenle Apple'ın Touch ID'yi iPhone'lara daha modern bir formatta geri döndürmek için elinden gelen tüm çabayı sarf edeceği belirtiliyor.

Kaynak:https://www.macrumors.com/2021/04/14/kuo-2023-iphones-under-display-face-id/

• Lüks mü ? Yıl 2021 haberin var mı !! Sizin gibi fosiller yüzünden bu haldeyiz utnamasınız ecevit zamanında dokunmatik telefon yoktu tayyip sayesinde diceksiniz .. Hoş bunu da dediniz sokak röportajında görüdk

Lüks dediğin şeyler ihtiyaç yıl 2021 . Bizim nesil sizin gibi biatçı şükürcü değil hakkını arıyor ve arayacak

Eskiyi anlatıp durmayın 80 lerde değiliz 2021 yılındayız

Fosilleşmiş ideolijileriniz yüzünden ne askeriye kaldı ne eğitim hepsinin içi boşaltıldı haberiniz yok

Siz ne icraatı yaptınız amca bey pardon ?

Bir arabaya aynı arabanın 2 tane ederi kadar daha vergi ödemek mi hoşunuza gidiyor ?

Mahkemeye neyin hakkını vericeksin ne sanıyorsun mahkemeyi ?

Sizle ciddi anlamda tartışmak ( kötü anlamda değil fikir yürütmek) isterdim ama bi fırın ekmek yemeniz lazım

Üzgünüm yaş ve yaşanmışlıkla olmuyor bazı şeyler keşke kendinzii geliştirseymişsiniz en azından küçük gördüğünüz konuşma beceriniz bile gelişebilirdi

Şaka mısınız artık ya,bak bu ülke hepimizin bırak partileri ya şuan ki ekonomiye nasıl iyi diyebilirsin,nasıl bu kadar yorganın altındasın,en basitinden 2012 yılında karpuz ne kadardı şimdi ne kadar?karpuz karpuz bu kadar kolay ekonominin kötüye gitmesini anlamak,artık yeter gençliğimi çaldınız yeter be yeter ps 5 in Kanada da 1 günde alınması burda ise 2 ayda alınması bile en kolay örnek Allaha havale ediyorum ya gerçekten olay partilerden çıktı olay FAKİRLEŞİYORUZ,ÜLKE ELDEN GİDİYOR SURİYELİLERE!!!3 sene sonra çok geç olucak
    Dikkat et o ipin ucunda sen olma. Bir vatanı ekonomik menfeaati ile tercih eden aptal bir nesil oldunuz. Biz de Ecevit, Özal, Çiller, Mesut iktidarları gördük. 2 defa ekonomik devalüasyon gördük, cebimizdeki oara bir gecede yüzde 50, 60 değer kaybetti. Bırak elimize telefon altımıza araba, evimizde müzik seti bile alacak rahatlığımız olmadı. Onu almak için bile bir sürü ihtiyacımızdan feda etmemiz gerekiyordu. Yeni elbiseyi sadece bayramda alıyorduk, eksik kıyafetlerimizi ise bir büyüğümüze artık küçük gelenden alıp giyerek yaşadık. Ama yaşayamadığımız lüks yada normal ihtiyaçlardan dolayı hiç birini vatana ihanet olarak görmedik. Ama sizin gibi mal bir nesil en ufak lüksüne karşı vatanına değer biçiyor.

O zamanlar cebindeki para yüzde 50 60 değer kaybettide dayıcım şu an çok mu farklı bu durum. 24 Yaşımdayım araba hayal, şu yaşıma kadar müzik setim olmadı şu an istesem bile olmayacak. Bir müzik seti almak istesem maaşın çeyreğinden fazlasını vermek zorunda kalacağım. Eskiden yeni elbiseyi bayramda alıyorsan yine iyiymiş. En son ne zaman elbise aldığımı hatırlamıyorum. Alacağım zaman da kredi kartı ile alıyorduk zaten. Asgari ücret 2800 yaşadığım ilçede ev kiraları 1500 den başlıyor. Ben şuan 1400 ödüyorum. Elektrik 250 soba açamıyoruz çok gelmesin diye soğukta oturuyoruz, su 50 mutfak masrafları aylık en az 700 desen o da en az bak! ulaşım 250, telefon faturası 40. Sadece temel ihtiyaçları saydım. Eğlence yok, dışarıda bir şey canı çekse insanın alacak durumu yok. Elbise alacak para yok, müzik sistemi bile hayal asgari ücretliye :) Bunlar lüks değil, normal ihtiyaç hiç değil. Karın tokluğuna yaşamak sadece. Asıl mal olan sizsiniz, sen neyden bahsediyorsun ulan!

Bu arada üniversite öğrencisiydim borçlardan bir an önce işe girmek zorunda kalıp, stajımı yapıp mezun bile olamadım. Banka borçlarını geçtim, Kyk borcunu ödeyecek para bile kalmıyor, vergi dairesinde takipte olarak görünüyor. Üstümde mal mülk olsa çoktan tedbir koyardı sevgili hükümetimiz. Gelmiş icraat diyorsunuz. En büyük icraatiniz bu vatana ve gençlere etmiş olduğunuz ihanet.

• iponcular da hedef 2023 diyor herkes bizim baskani taklit ediyor

• Ben 2024 ekransız iphone'u bekliyorum.

• Hedef 2023
  • olursa cok fena haa. Bakalim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çok şükür aferin

• Çentiksiz olsada çıksada alsam diye yıllardır bekliyorum..
  • Apple yüz tanımadan vazgeçmeden büyük eleştri alan devasa çentiği gzleyecek. Bu büyük bir adım.

• Teknoloji sayfasını bile tek dertleri %51'in oyunu almış cumhurbaşkanına saldırma yeri olarak kullananlara selam olsun

• 2023 mü?.....
  • Cem300 kullanıcısına yanıt
    Gülmedim
  • Şunu iphone 13 de getirin de cihazın bir çekiciliği olsun be kardeşim.

• Vee cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

• Aklima gelmisken bende 2 cumle laf edeyim
    Yaziklar olsun bu hale getirenlere destekcilerine hakkimi helal etmiyorum. Her zaman dusmanlarimdir

Yunan ermeniler daha yakindir bana

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    Dikkat et o ipin ucunda sen olma. Bir vatanı ekonomik menfeaati ile tercih eden aptal bir nesil oldunuz. Biz de Ecevit, Özal, Çiller, Mesut iktidarları gördük. 2 defa ekonomik devalüasyon gördük, cebimizdeki oara bir gecede yüzde 50, 60 değer kaybetti. Bırak elimize telefon altımıza araba, evimizde müzik seti bile alacak rahatlığımız olmadı. Onu almak için bile bir sürü ihtiyacımızdan feda etmemiz gerekiyordu. Yeni elbiseyi sadece bayramda alıyorduk, eksik kıyafetlerimizi ise bir büyüğümüze artık küçük gelenden alıp giyerek yaşadık. Ama yaşayamadığımız lüks yada normal ihtiyaçlardan dolayı hiç birini vatana ihanet olarak görmedik. Ama sizin gibi mal bir nesil en ufak lüksüne karşı vatanına değer biçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: isakoc

Lüks mü ? Yıl 2021 haberin var mı !! Sizin gibi fosiller yüzünden bu haldeyiz utnamasınız ecevit zamanında dokunmatik telefon yoktu tayyip sayesinde diceksiniz .. Hoş bunu da dediniz sokak röportajında görüdk

Lüks dediğin şeyler ihtiyaç yıl 2021 . Bizim nesil sizin gibi biatçı şükürcü değil hakkını arıyor ve arayacak

Eskiyi anlatıp durmayın 80 lerde değiliz 2021 yılındayız

Fosilleşmiş ideolijileriniz yüzünden ne askeriye kaldı ne eğitim hepsinin içi boşaltıldı haberiniz yok

• Ekrana gömülü parmak izi okuyucuyu da "İlk biz yaptık" diye iFan'lara pazarlarlar.

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    Git mahkemeye ver o zaman hakkını. Burada laf fazlalığı yapacağına yasal olarak sesini duyur. Biz icraat yaptık, yeni nesil sadece konuşmakta maharetli. Birşey istediğimizde almak için daha başarılı çalıştık. Konuşmaya, yakınmaya vakit ayırmakla bu işler olmuyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.