Şimdi Ara

Via Nanobook

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşlemci ve yongaseti pazarından gittikçe elini çeken ve kendini hafif, az enerji harcayan, taşınabilir çözümler üzerine yoğunlaştıran Via, Nanobook isimli yeni ulta taşınabilir dizüstü platformunu tanıttı. "VIA Ultra Mobility" platformu üzerine kurulan Via Nanobook, nerede olursanız olun kullanıcılarına internet ve diğer multimedya özelliklerini kaliteli bir şekilde sunmayı hedefleyen bir ürün. VIA Nanobook' a yine Via üretimi olan 1.2 GHz hızında çok düşük voltaj ile çalışan C7-M işlemcisi ve VX700 isimli, kuzey ve güney köprülerini içinde barındıran, sistem medya işlemcisi hayat veriyor. Grafik arayüzü de Via UniChrome tarafından sağlanmakta.

Nanobookdaki bütün bileşenler, düşük voltajla, fazla ısınmadan çalışabilecek şekilde dizayn edildiğinden, pasif şekilde kolaylıkla soğutulabiliyorlar. Böylelikle hem pil ömründen, hemde ağırlıktan kazanmış olunuyor. Sonuç olarak çok hafif ve yüksek multimedya başarımına sahip, uzun pil ömrüne sahip bir cihaz elde etmiş oluyorsunuz. Yeri gelmişken söyleyelim, Nanobook sadece ve sadece 850 gr ağırlığında ve 5 saate kadar pil ömrü sunmakta.

Nanobook 'a sistem belleği olarak 1Gb 'a kadar DDR2 bellek takılabilmekte. Sabit disk ise 30 ila 60gb arasında seçilebiliyor. Ekran ise 800*400 çözünürlüğünde yatayda geniş, dokunmatik bir ekran. Ekranın hemen yanında da, USB arayüzü ile çalışan bir GPS, VoIP, WWAN modül yuvası bulunuyor. Bunların dışında Nanobook'da Touchpad, WiFi, BlueTooth, 2 adet USB portu, dahili 2 adet hoperlör, DVI çıkışı, ve a 4-in-1 kart okuyucu da mevcut. Nanobook, işletim sistemi olarak Windows Xp, Windows Vista ve bütün Linux sürümlerini kullanabiliyor. Sistem özellikleri Xp ve Linux için ideal olsa da, zengin bir Vista, sistem için zorlayıcı olacaktır.

Görüldüğü gibi Nanobook, ağırlığı, performansı, pil ömrü, sundukları ve en önemlisi de 600$ 'lık fiyatı ile şu anda rakipsiz konumda. Benzer ürünler piyasada olsa da, ya fiyat, ya da performans açısından hiçbiri Via Nanobook kadar iyi değiller. Nanobook platformu ve tanıtılan prototip oldukça yeni olsa da, kişiselleştirmeye oldukça uygun bir ürün. Via şimdiden birkaç farklı üreticiyle anlaşmış durumda. Böylelikle farklı tipte, renkte, özelliklerdeki nanobookları yakın zamanda piyasada görebilmek mümkün olacak.

Sayfanın Linki : http://www.via.com.tw/en/initiatives/spearhead/nanobook/

• gerçekten harika bir cihaz.

uzun pil ömrü..
    küçüklüğü
    fiyatı
    performansı...

notebook pazarında zorlayıcı bi rakip bence. diğerlerinin fiyatınıda düşürecektir eminim.. notebook almak isteyenler ya bunu tercih etsin yada biraz daha beklesin derim...
  • Gerçekten de çok güzelmiş , küçük :), nano dedikleri kadar var:), 600 dolar gerçekten uygun bi fiyat
  • notebook başka bence bu başka, şimdi bunda güzel çalışılmaz ama ekranı küçük ama seyehatlerde çok giden iş adamlarında arabada internete girmek ya da sunuları izlemek onun gbi tür işler için tercih edilebilir, bu arada HABER İÇİN TEŞEKKÜRLER
  • wi-fi özelliği de varsa(ki kesin vardir ya ben göremedim ya fx-57 yazmayi unuttu) muazzam bi alet demektir. gelirse kesin alirim. sony nin ufak vaio lari, ayni işi 10 kat paraya yapiyor.

gerçekten süper bir aletmiş gece gece heyecanlandirdi vallah. araştirayim biraz sayın google dan neymiş ne değilmiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mithrelios

wi-fi özelliği de varsa(ki kesin vardir ya ben göremedim ya fx-57 yazmayi unuttu) muazzam bi alet demektir. gelirse kesin alirim. sony nin ufak vaio lari, ayni işi 10 kat paraya yapiyor.

gerçekten süper bir aletmiş gece gece heyecanlandirdi vallah. araştirayim biraz sayın google dan neymiş ne değilmiş.

ehm
  • bana çok güzel bir aletmiş gibi geldi
  • Bunun içine birde sim-card takılsa al sana dehşet bir palm :P , güzel bir fikir iyi bir fiyat walla tebrikler...
  • dershanede dersleri projeksiyon kullanarak öğrencilere anlatıyoruz, powerpoint sunularıyla. genelde bütün hoca arkadaşlarımda 15.4" notebook'lar var. bunun gibi kullancağımız pratik bir şey arıyorduk. fiyatu da makul gözüküyor. umarım en kısa zamanda piyasada olur...
  • çok süper bişi via atak yapıyo herşeyini kendi üretiyo ucuza mal ediyo pc için chipset işinde geri kalmışlardı bu işte iyiler işlemcisin gördüm geçen forumda çok ufak iyi iş çıkarmış helal oldun via
  • quote:

Orjinalden alıntı: mithrelios

wi-fi özelliği de varsa(ki kesin vardir ya ben göremedim ya fx-57 yazmayi unuttu) muazzam bi alet demektir. gelirse kesin alirim. sony nin ufak vaio lari, ayni işi 10 kat paraya yapiyor.

alışkanlık olmuş artık ondan bende geçende aynı hatayı yapıyodum son anda çevirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_550 -- 9 Haziran 2007; 1:44:43 >

• cok guzelmiş fiyatıda super
  • eheh valla alişkanlik olmuş, düzeltelim, teşekkür ederiz bu güzel haber için enderc.

bu arada kontrol ettim wi-fi mevcutmuş. tr ye bu fiyatla gelirse süper olur.
  • pazara girmesini dört gözle bekliyorum.
    umarım fiyatlarda fark olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goke -- 8 Haziran 2007; 10:15:58 >
  • Bu ülkede mobil olmak

mobil internetin yaygınlaşmamasından (kaliteli ucuz) dolayı bi işe yaramıyorki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 9 Haziran 2007; 12:59:46 >
  • Asus'un yeni tanıttığı üründen haberiniz yok sanırım eğer via nın notebook'u ucuzsa Asus'un notebook'u bedava.!
    199$ fiyatla piyasaya çıkacak ürünün özelliklerini ve ilgili linklerini veriyorum...

EeePC 701 Specification
    Display:7"
    CPU & Chipset: Intel mobile CPU & chipset
    Communication: 10/100 Mbps Ethernet; 56K modem
    WLAN: WiFi 802.11b/g
    Graphic: Intel UMA
    Memory: 512MB, DDR2-400
    Storage: 4/ 8/ 16GB Flash
    Webcam: 300K pixel video camera
    Audio: Hi-Definition Audio CODEC; Built-in stereo speaker; Built-in microphone
    Battery Life: 3hrs (4 cells: 5200mAh, 2S2P)
    Dimension & Weight: 22.5 x 16.5 x 2.1~3.5cm, 0.89kg

http://www.chip.com.tr/konu.asp?b=Asustan-yeni-ve-ucuz-dizüstü&id=3846.
    http://www.asus.com.tw/news_show.aspx?id=7317
    http://www.asus.com.tw/news_show.aspx?id=7378

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 9 Haziran 2007; 16:03:28 >

• asus unki güzelmiş harbiden ama HDD kapasitesi kötüü çünkü hdd değil flash disk en fazla 16 gb ki oda 200 dolara + para koyman anlamına geliyor. Tabi 200 dolara mp3 oynatıcıları satılan zamanda bu dizüstünün bu fiyata olması cidden çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 9 Haziran 2007; 16:31:33 >
  • Asus'un cihazı mükemmel gerçekten.. Piyasaya çıkarsa o fiyatlarda, herkes birer tane alır bence.. mp4 furyası gibi bişi olur..
  • asus un ürünü harika ssd hdd lerin 16 gb olanları 1000 tl gibi fiyatlarla satılırken 16 gb hdd için 200$ hiçbir şey değil ayrıca sadece mobil olurken önemli dosyalar e-mail ler vb işlemler için 16 gb yeterli normal hd ler laptoplardaki en büyük sorunlardan birisi arabada laptobu açıp kullanırken araba aniden fren yaparsa büyük ihtimalle hd de sorunlar oluşuyo ama 16 gb dahi olsa elektronik olması ve bilgi kayıplarının daha az olması az önce bahsettiğim sorunlardan etkilenmemesi daha az güç harması artıları bence son olarak asus un ürünü 199+200=399 diğeri 600$
    bence asus!!!!!!!!
  • Yakıt teknolojisinin kullanılması halinde laptop pil ömrünün 1 haftaya kadar uzayabileceğinden bahsediliyordu. O haberin üzerine 5 saatlik ömür ve küçük ekran beni kesmez
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.