Şimdi Ara

Resident Evil Village'ın PS5 versiyonunda performans ve grafik modları olacak; oyunun haritası paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Resident Evil Village'ın PS5 versiyonunda performans ve grafik modları olacak; oyunun haritası paylaşıldı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Capcom'un yaptığı başarılı ve popüler video oyun serisi Resident Evil'ın yeni oyunu Resident Evil Village'dan yeni detaylar paylaşıldı. 

Ayrıca Bkz.Diablo 2 Resurrected'ın karşılaştırma videosu yayınlandı: 2021 vs 2000

Geçtiğimiz günlerde Resident Evil Village'ın yönetmeni Morimasa Sato ile bir röportaj yapıldı. Röportajda Morimasa Sato, oyunun PlayStation 5 versiyonu ile ilgili bazı detaylar paylaştı. Söylediğine göre oyun, PlayStation 5'te performans ve grafik modlarına sahiplik edecek. 

Röportaj esnasında Morimasa Sato'ya Devil May Cry 5'e benzeyen performans ve grafik modları sunulup sunulmayacağı soruldu. Sato ise "Her oyuncu deneyimini tercihlerine göre optimize edebilecek. Buna olanak sağlayacağız." cevabını verdi. Sato ne yazık ki modlar hakkında ayrıntı paylaşmadı.

Resident Evil Village'ın PS5 versiyonunda performans ve grafik modları olacak; oyunun haritası paylaşıldı

Ayrıca IGN geçtiğimiz gün oyunun haritasını paylaştı. Öncelikle oyuna dair en ufak bir detay bile öğrenmek istemiyorum diyenlere bir spoiler uyarısı yapalım. Görsel direkt olarak oyunun içerisinden alınmış gibi duruyor ve direkt olarak haritayı detaylı göstermese de bölgeleri görmemizi sağlıyor. Yani aslında net bir spoiler yok ancak yine de uyarmakta fayda var.

Haritada oyunun dört ana bölgesini gerebiliyoruz. Bu bölgeler: Castle Dimitresu'nun kendisi, Heisenberg's Factory, House Beneviento ve Moreau's Reservoir. Haritanın diğer kısımlarında ise yel değirmeni, asma köprü, değirmen ve kale gibi yerleri görebiliyoruz.

Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021'de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One ve PC için yayınlanacak. 

Kaynak:https://www.eurogamer.net/articles/2021-04-09-heres-a-look-at-resident-evil-villages-sprawling-map
    Kaynak:https://www.gamesradar.com/resident-evil-village-ps5-version-will-have-performance-and-graphic-modes/

• Yani kısaca 120fps yine yalan.
    Performans modunda çamur gibi grafiklerle 120, max ayarlarla 30-60 arası bir performans sunacak diye düşünüyorum.
    5700xt kadar bir gpu zaten. Pc de 1080p max max ayarlarda 5700xt 30fps e kadar düşüyor. Ps5 de aynı kalitede olsun olsun 60.
  • Yahu şu direkt kelimesi yerine doğrudan kelimesini kullanmak çok mu zor. Editör/yazarsınız sonuçta biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hdmi @ 30 fps çıkışa ayarla takılmadan oyna !
    oyunun animasyonları zaten 15 FPS üzerine şekillendirilmiştir
    geri kalanı slow motion tekniği ile üretilmekte !

• ruzgarnufel kullanıcısına yanıt

Dmc 5 120fps modda çok güzel gözüküyor zaten.

Ve şu ps5 e 5700XT demeyi bırakın yaw.

Hem aynı mimari değil, hadi aynı mimari olsa ps5 çok daha yüksek kayar nokta performansına ve daha yüksek saat hızına sahip lütfen ya.😅

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahmetoyunbros A kullanıcısına yanıt
    Referans karta göre yüksek de nitro+ ile arasında 50mhz anca. İnternette grafik incelemeleri mevcut. Aralarında taş çatlasın 5-7 fps oynar
    Ne alaka şimdi nitro+?

Daha yüksek saat hızı demişsin ya işte. Aç bi zahmet bak ne kadar fark varmış ps5 gpu ile 5700xt modelleri arasında.
    Tamam daha yüksek işte

Biri rdna 2 biri rdna 1 yalnız.
    Ona kalırsa 6700XT, 6900XT den hızlı.
    Benim demek istediğim hem RDNA2 hem daha hızlı.

Dostum frekansı öne süren sen değilmisin. Ben ona cevaben söyledim. Bizde biliyoruz. Fakat ps5 gpu bu değerlere yakın. Rdna2 daha hızlı dediğin 5700xt den 5-7 fps fazla alırsa alır fazlası yok yani. 120fps verebilecek bir tarafı yok. Eğer dersenki şu oyunda alıyor, o oyunun texture kalitesine bakalım pc ile arada dağlar var. Yani vadedilen ve gerçekleşen çok çok farklı.
    Knk olay sadece frekans değil yazdım ya kayar nokta performansı da önde.
    Ve Devil may cry 5 te 4K 80 120 fps arası git bak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.