Şimdi Ara

Navi 21 GPUlu Radeon Pro kartı görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Navi 21 GPUlu Radeon Pro kartı görüntülendi

Kırmızı ekip oyuncu kartlarının ardından RDNA 2 mimarisini profesyonel alana taşımaya hazırlanıyor olabilir.

Son paylaşılan fotoğraflar RDNA 2 mimarisi üzerinde yükselen Radeon Pro kartına ait. Full Secure TT GLXL olarak etiketlenen modelin daha önce de ortaya çıkan Navi 21 GLXL GPU’sunu temel aldığı düşünülüyor. 16 GB VRAM’le kombine edilen Radeon Pro modeli aynı zamanda RDNA 2 mimarili ve blower fanlı ilk kart olma niteliği taşıyor.

Blower fanlı ilk RDNA 2 mimarili kart

Mevcut Navi 21 GPUlu oyuncu kartlarına bakacak olursak blower tipi soğutma yetersiz kalacağı düşünülebilir. Buna karşın GPU’da gidilebilecek olası kırpmalar ve saat hızı kanadındaki optimizasyonlar neticesinde kart 2 slot kaplayan blower soğutucunun üstesinden gelebileceği bir seviyeye çekilebilir.

PCB’si de görüntülenen modelde RX 6800 XT’ye nazaran bazı değişiklier olsa da GPU’nun yer aldığı bölümdeki benzerlik kartın Navi 21’i temel alması tahminini güçlendiriyor.

Ayrıca Bkz.AMD RX 6800 XT Midnight Black satışa sunuldu ve tükendi

RDNA 2 mimarili Radeon Pro ailesinin Nvidia tarafındaki karşılığı ise 48 GB VRAM’e kadar ölçeklenen RTX Ampere serisi. Bununla birlikte Nvidia’nın 12-24 GB seçenekleri üzerinde çalıştığı iddiası AMD’nin son mühendislik örneği modelini açıklar nitelikte.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/amd-radeon-pro-workstation-card-with-navi-21-gpu-and-16gb-memory-pictured

• rx580, rx5500,gtx1660 süper türevi giriş seviyesi kartlara hunharca ihtiyaç var.

bilgisayar e.kartsız bekliyor durumda.

pro kart muro kart umrumda değil.

• bu ülkede perakende oem satan mağazalar stok yok diye avrupanın ağzını açık bırakacak fiyatlar çeksin bir kartı kasanın içine gitmeyecek elde kalmış parçalarla 15-20 bin tarzı fiyatlara satsın bu mağazaların çoğunda ünlülere sistem toplama vlogu çekilsin arkada raflarda zibil gibi kart olsun bu görüntülerde hiç bir eleştiri kanalı da bu adamları eleştirmesin güzel düzen güzell @forvet09 biz daha çok bekleriz hocam

• ekran kartım bozuldu yandı mı ne oldu bilmiyorum, çalışmıyor. arkadaşımdan ödünç ekran kartı aldım yemin ediyorum.

• Ülkeye amd nin hangi pro ekran kartı geldi de bu gelecek son 5 senedir amd pro ekran kartlarını bulmak imkansız.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Romeo84 kullanıcısına yanıt
    Belirtilerini araştırarak sorunun kaynağını bulabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=J2VkkEHDG5E

Güzel bir video faydası olabilir. Ya da forumda konu açarsanız yardımcı olan çıkar. Bazı önemli sorunlar geçici de olsa çözülebiliyor. En azından şu dönemi atlatırsınız belki de.

• northwood kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim. konu açtım cevap gelmedi. sorun şu ki kartı taktığımda ekran kartı driver vs yüklerken ekran gidiyor. siyah ekrana düşüyor, bilgisayar çalışıyor ancak görüntü yok. güvenli kipte çalıştırıyorum sorun yok ekran kartını deactive edip tekrar başlattığımda çalışıyor ama windows standart ekran görünütü geliyor. driver vs yüklersem yine siyah ekran hertürlü siyah ekrana düşüyorum. sorun büyük tamirciye götürecektim arkadaştan alınca karşı vazgeçtim. Yeni ekran kartı alıyım dedim malum ortalım kart yok varsada deli rakamlardan satıyorlar. kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Romeo84

teşekkür ederim. konu açtım cevap gelmedi. sorun şu ki kartı taktığımda ekran kartı driver vs yüklerken ekran gidiyor. siyah ekrana düşüyor, bilgisayar çalışıyor ancak görüntü yok. güvenli kipte çalıştırıyorum sorun yok ekran kartını deactive edip tekrar başlattığımda çalışıyor ama windows standart ekran görünütü geliyor. driver vs yüklersem yine siyah ekran hertürlü siyah ekrana düşüyorum. sorun büyük tamirciye götürecektim arkadaştan alınca karşı vazgeçtim. Yeni ekran kartı alıyım dedim malum ortalım kart yok varsada deli rakamlardan satıyorlar. kolay gelsin.

Özellikle de driver kurunca siyah ekrana düşmesi bana vrm'lerle ilgili sorun olabileceğini düşündürdü hocam. Bir fazda sorun olabilir. Sorunlu olan devre bileşeni değiştirilerek sorun ortadan kaldırılıyordu. Sigortayı kısa devre yapınca da sorun çözülüyordu ama tehlikeli deniliyordu hatta.

İşten anlayan bir bilgisayarcı yapabilir ya da kartı gözden çıkardıysanız aslında biraz lehim biraz youtube videosuyla denenebilir bence. Kötü ihtimalle kart yine çalışmaz ama iyi ihtimalle kartınıza geri kavuşursunuz.

Biraz bakındım da r9 290x'te siyah ekran sorunu diye bir sürü konu var yabancı forumlarda.

https://forums.tomshardware.com/threads/explain-how-this-works-r9-290-black-screen-fix.1710334//

https://forums.tomshardware.com/threads/black-screen-with-r9-290x.2074213//

Bunları buldum.

Bir de pek bundan olduğunu sanmıyorum ama windows'un güç yönetiminden hızlı başlatmayı kapatmayı deneyin. HD 7790'da da RX 570'te de hızlı başlatma açıkken windows 10'un yükleniyor ekranından sonra siyah ekrana düşüyordu arkada ses falan geliyordu ama. Alışkanlıktan GTX 1050 Ti var şu anda onda da kapalı kullanıyorum artık Navi 21 GPUlu Radeon Pro kartı görüntülendi  SSD var o açıdan da pek gerek yok. Fazladan yazma yapmasın diye kapalı tutuyorum. Açık tutmak zararlı da değil aslında artık SSD'ler dayanıklı. Neyse fazla dağıttım konuyu. Yardımım dokunacak olursa haberdar edersiniz hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi northwood -- 10 Nisan 2021; 22:4:12 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.