Şimdi Ara

## 8GB'lık DDR-2 Bellek Modülü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hazır DDR-2 bellek fiyatları son derece uygun seviyelere gelmişken haberimize konu olan bu belleklerden 2 veya 4 tanesini alıp 16GB / 32GB sistem belleği ile eşe dosta karşı kısa ama etkili bir gösteri yapayım demeyin zira ATP'nin hazırladığı 8GB'lık DDR-2 bellek modülleri "enthusiast" sınıfta dahil olmak üzere hiçbir son kullanıcı segmentine hitap etmiyor.

ATP'nin sunucu odaklı hazırladığı 667MHz'de çalışan yeni DDR-2 ECC bellekleri evet tam 8GB'lık kapasiteye sahip. Tek bir modül için gerçekten iyi bir rakam. Başta 2U olmak üzere büyük ölçekli sunucu sahipleri bu bellekleri de gözden geçirebilir. Zira kullanılacak 4 adet 8GB'lık modül ile 32GB kapasiteli ciddi bir değere de ulaşılabilir. Bu arada ATP'nin yeni bellekleri 8GB'lık ciddi kapasitenin bir ikramı olarak çip zengini iri bir PCB'ye sahip.

Bu bellekleri görüp biz son kullanıcılar ne yapabiliriz diye düşünenler içinse farklı bellek üreticilerinin 2GB'lık modülleri olduğunu ve 2x2GB veya 4x2GB'lık seçenekler dahilinde alınıp kullanılabilir ama 32-bit işletim sistemleri altında kullanabileceğiniz limitin 3GB olduğunu da unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Haziran 2007; 19:04:13 >

• aha

hard-disk'i ram'e takmışlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: semih_efendi

aha

hard-disk'i ram'e takmışlar

•  ## 8GB'lık DDR-2 Bellek Modülü ##

bu ne yaaaa
  • vayy beee bir zamanlar benim 8gb lık hard diskim vardı ve 16 mb remim
    şimdi adamlar harddisk kadar rem yapmışlar alı üstü 8 sene geçti aradan
  • Çok kastırmışlar...
  • Toplu konut TOKİ konutları
  • en ıyısı server makıne kurup uzun zaman kullanmak ama ankartı bulmak sorun bulsam sıstemıde gıstırıp server makıen yapıcam .yemısım xp yı yada vıstayı.kurucam server 2003u delı gıbı calısıcak.ama anakart yok.bulabılecegım yerlerı bılen varsa pmden bana yazsın.
  • zaten turkıyeye gelmıyor bu ramalr.ıhale yoluyla gelıyormus.aslında ıhaleye katılıcak fırma bulucaksın bıde toplu alım ıcın ınsan bulcaksın bak bakalım nasıl ucuza gelıyor o 2gb ve 4gb lık kıt ramlar.ama alıcak ınsan bulmak lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAX GAMER

vayy beee bir zamanlar benim 8gb lık hard diskim vardı ve 16 mb remim

O da bir şey mi, benim hala çalışır durumda olan 80386 SX-25 bilgisayarımda 80 MB sabit disk ve 1 mb bellek var. Ara sıra prince of persia ve Commander Keen oynayıp eski günleri yad ediyorum. Herhalde bir 15 sene sonra 8 terabyte bellek çıkınca yeni kuşaklar yahu bunlara 16 gb bellek nasıl yetiyordu diyecekler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: veleciraptor

quote:

Orjinalden alıntı: MAX GAMER

vayy beee bir zamanlar benim 8gb lık hard diskim vardı ve 16 mb remim

O da bir şey mi, benim hala çalışır durumda olan 80386 SX-25 bilgisayarımda 80 MB sabit disk ve 1 mb bellek var. Ara sıra prince of persia ve Commander Keen oynayıp eski günleri yad ediyorum. Herhalde bir 15 sene sonra 8 terabyte bellek çıkınca yeni kuşaklar yahu bunlara 16 gb bellek nasıl yetiyordu diyecekler.

vallahada öyle biz yaşlandık heralde

• aslında ram dakı yerlerı 4sıra degılde dıkey olarak 8sıra yapsalar 16gb.16sıra yapsalar 32gb lık ramlarda olucak deseneıze.ınsna bı hos oluyor b 32gb lık tek ram modulu.

• opty lerde registered ecc ram destegi var ama mobo yok bnde bide am2 opty bulmak lazm:D
  • Öyle çıplak olmamış, bi soğutucu iyi giderdi buna.
  • 5000$ vardır kafadan sadece uzaktan bakar ve adamlar yapıyo der geçeriz.Rüyamda görsem inanmam ama adamlar yapıo
  • 2 veya 4 gb sini kullan gerisini ramdisk olarak ayarla ramdisk e windows yukle pc ucar
  • Pc kapanınca yada reseti yiyince windows uçar.
  • bundan dual yapmak lazım 8*2
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

bundan dual yapmak lazım 8*2

oda kesmez
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.