Şimdi Ara

Yeni nesilde tercihiniz hangisi? PS5 vs Xbox Series vs PC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
1
Favori
10.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni nesilde tercihiniz hangisi? PS5 vs Xbox Series vs PC

Bildiğiniz gibi Xbox Series ve PlayStation 5'in çıkması ile birlikte oyun dünyasında yeni bir nesil başladı. Her nesilde olduğu gibi bu nesilde de konsol almak isteyenlerin kafasında bir soru işareti var.

Ayrıca Bkz.Söylentiye göre sevilen korku oyunu Alan Wake'in ikinci oyunu yolda; Epic Games yayınlayacak

Sizlerin tercihini merak ettiğimiz için ve diğer insanların tercihini merak edenler için cevabı öğrenmek adına bir anket başlattık. Aşağıdaki anket bölümünde bu nesilde tercihiniz ne olacağını veya ne olduğunu işaretlemeyi unutmayın. Bildiğiniz gibi yaşanan stok sıkıntıları sebebiyle birçok insan henüz yaptığı tercihe ulaşamamış durumda.

Yeni nesilde tercihiniz hangisi? PS5 vs Xbox Series vs PC

Seçeneklerin olumlu ve olumsuz taraflarını da açıkçası biraz incelemek gerek.

• PlayStation 5'te her ne kadar birbirinden güzel özel oyunlar olsa da ne yazık ki Türkiye'deki döviz kuru sebebiyle oyunlar bir hayli pahalı.

• Xbox Series X'te ise elbette en olumlu taraf Xbox Game Pass. Ayda fazlasıyla uygun bir fiyata büyük bir kütüphaneye erişebiliyorsunuz ve bu oyunlar ilerleyen dönemde çok daha artacak. Olumsuz tarafı ise en azından şimdilik özel oyun olmaması.

• PC tarafına baktığımızda ise düzgün bir PC toplamanın yeni nesil konsollardan biraz daha pahalı olduğunu görebiliyoruz. Ancak hem Game Pass'e PC'den erişebilmek hem de Epic Games ve Steam'deki oyun fiyatlarının konsoldakine göre daha uygun olması PC'nin şüphesiz öne çıkan tarafı. 

• Nintendo Switch her ne kadar bu nesilden olmasa da hala emin adımlarla yoluna devam ediyor. Tüm bu rekabetten ayrılıp kendi kitlesi ile yoluna devam ediyor ancak yine de bu oyun dünyasında çok önemli bir yere sahip. Ne yazık ki bizim ülkemizdeki fiyatlardan dolayı Switch'i bir yan konsol yapmak mümkün değil. Bu yüzden Switch'i de ankete ekledik.

• Xbox Series S ise yeni nesil konsollara göre daha uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Yine Game Pass gibi bir sisteme sahip olması ve yeni nesil oyunları oynatabilmesi oyuncuların en çok dikkatini çeken nokta. Ancak depolama alanı olarak küçük bir yere sahip olması ve ilerleyen süreçte oyunlara gücünün yetip yetmeme bilinmezliği tedirgin edici.

• PlayStation 5 Digital ise PlayStation 5'in özellikler olarak tamamen aynısı ancak yalnızca disk girişi bulunmuyor. Elbette yaklaşık 1500 TL de daha uygun fiyata satılıyor.

• 1 ay önce ps5 denk geldi takasla, denedim, güzel alet, yenilikçi bir kontrol yapmışlar değişik bi deneyim, önceki ps4 promdan bi fark göremedim kol dışında. Tabiki yeni nesil oyun oynayamadığım için farkı görememiş olabilirim. Yeni çıkan ps5 için optimize edilen 3-4 tane oyun vardı ama tabiki uçuk fiyatlarda olduğu için alamadım. Ben de o yüzden satıp series x aldım. 408₺ ye 24 ay gamepass ultimate alınabiliyordu aldım. 3 haftadır bi dünya oyun oynuyorum, vaktinde para verip alamadığım oyunlardan da var bir sürü. Bu kütüphaneye çöp diyenler haksızlık ediyor, CS yeni inceleme videosu çekti gamepass incelmesi, orda bile bir sürü güzel oyun olduğundan bahsetmiş, konsolda daha fazla oyun var. Tamam belki çok fazla oyun oynayanlar için nispeten eski ve oynadıklrı oyunlar olabilir, ama benim gibi arada bir oyun oynayanlar ve oyunlara çok fazla para vermek istemeyenler için bulunmaz nimet.
  • Yeni nesilde tercihiniz hangisi? PS5 vs Xbox Series vs PC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 2 Nisan 2021; 17:7:44 >
  • buralar karışacak , vaziyet alın.

• Bütçe meselesi burada önemli.
    Hepsine sahip olan birisi bu başlığa uğramaz zaten.
    Şuan en uygun fiyatlı performanslı Series S.
    Kur düşer, bitcoin dibe vurursa ibre PC tarafına dönebilir.
    4K gaming içinde yine en uygunu Series X/PS 5.
    Şu şartlarda 4K PC toplamak aşırı pahalı.
    --------
    Bütçeden ziyade, sevdiği tür de önemli.
    Moba, MMO oyuncusunu pek ilgilendirmiyor.
    Apu sistem bile bu oyuncuyu memnun edebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 2 Nisan 2021; 17:13:22 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 💗 PlayStation 5💗

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y@KI$IKLII -- 2 Nisan 2021; 17:56:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla konsola para veremem, bi kol alırım geçerim
    ama konsol alacaksam gampass olduğu sürece xbox

• Su an turkiye icin tek butce ve oyuncu dostu sistem XBOX + Gamespass Ultimate 👍🏻
  • Apu PC aldım mutluyum.

• mining olayı bitene yada kartlar bollaşana kadar ps5 sonra satıp ekran kartı alcam. ayrıca nintendo switch efsane bi konsoldur ps5 den daha üstün gözümde.

• Ps5 al geç arkana bakma

• Hepsi var Ben hangisini seçeyim şimdi.

• pc ps4 pro sahibiyim suan ekonomik olarak en iyi tercih xbox tarafında game pass vs cok iyi bir hizmet ps5 biraz daha lüks e kacan bir platform piyasa oturursa ps5 düşünüyorum haliyle ancak suan ne oyun var ne de baska birşey gidip bir dünya para vermek istemiyorum veremem de zaten o yönden uzun bir süre pc ps4 pro ikilisi olarak devam edecegim ilerde yurt dısına gidebilirsem ps5 düşünüyorum.

• Tartışmasız Ps5
  • PC,

kaliteden biraz ödün vererek: 700-800 TL gibi oyuna para vereceğime: gorsan takılırım Yeni nesilde tercihiniz hangisi? PS5 vs Xbox Series vs PC 

yıllık ortalama 4-5 oyun aldığınızı varsayarsanız 1,5 yıla pc maliyetini kapatır.. Oyun beklentizi karşılamaz ise iade, satış vs uğramazsınız Yeni nesilde tercihiniz hangisi? PS5 vs Xbox Series vs PC 

• X4eros X kullanıcısına yanıt

sistemim çok eski e5450, r7240 2gb, 4gb ram...

moba falan oynatıyor ama orta ayarlarda oyun oynamak istiyorum.. daha çok DS1 remasreted oynuyorum

apu sistemi olarak hangi işlemciyi kullanıyorsun ?

vega8'ler r7 240'den 1tık iyi.. o yüzden apuya yönelemiyorum.. vega11 ise 2tık iyi olmasına rağmen f/p olarak tatmin edici seviyede değil.. komple sistemi değişmeye değmez..

apu ile deneyimlerini paylaşır mısın

• mck94 kullanıcısına yanıt
    bence muhteşem üçlü pc+gamepass ultimate+ps5

steamsiz bir oyunculuk düşenemiyorum.

• Sony ps5 kaliteli yapımlar yeterde artar fazlasına gerek yok

• Sonynin oyunları gerçekten kaliteli ama bu fiyat politakasıyla ve Game pass gerçeğiyle Türkiyede alınabilecek tek konsol var Xbox....
  • PC + PS5 benim için.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.