Şimdi Ara

Google, yeni belge tarayıcısını başlattı: Stack

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google, yeni belge tarayıcısını başlattı: Stack

Google , evrak işlerinizi dijital olarak düzenlemenize yardımcı olabilecek Stack adlı yeni bir deneysel uygulamayı kullanıma sundu.Google'ın Area 120 ekibi tarafın geliştirilen uygulama, belgelerinizi, makbuzlarınızı ve daha birçok evraklarınızı dijitalleştirmenize ve ardından bunları otomatik olarak Google Drive'a kaydetmenize yardımcı olacak.

Ayrıca Bkz.Samsung Free uygulamasına 75.000'den fazla podcast eklendi

Google Stack ile belgelerinizi düzenleyin

Çoğu belge tarayıcı gibi, Stack de makbuz, fatura veya banka ekstresi gibi bir belgenin taranmasını sağlamak için telefonunuzun kamerasını kullanıyor. Uygulama aynı zamanda Google'ın dil tanıma ve optik karakter tanıma gibi akıllı özelliklerini kullanarak belgeyi adlandırıyor ve yer alması gereken doğru kategoriyi otomatik olarak öneriyor.

Uygulama aynı zamanda hesap numaraları, faturalarda ödenmesi gereken toplam tutarlar ve son tarihler gibi diğer önemli ayrıntıları belgelerden çıkarıyor. Bu özellik sayesinde şekillerin ve metnin diğer uygulamalara, mesajlara veya e-postalara kopyalanması kolaylaşıyor. Mevut entegre arama, kullanıcıların anahtar sözcükler kullanarak belgeler arasında gezinmesine de olanak tanıyor.

Güvenliğe konusunda Stack, yüz tanıma veya parmak izi ile kilitlenebiliyor. Uygulama ayrıca belgelerin kopyalarını Google Drive'a kaydedebiliyor.

Uygulama şu için ABD ile sınırlı bir kullanım alanına sahip. Uygulama deneysel aşamada olduğu için kullanım alanının genişletilip genişletilmeyeceğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2021/03/30/google-has-a-new-document-scanner-app-with-ai-features-and-biometric-security/

• Google in ulaşamadığı verilerden bazıları da basılı belgelerdi. Oda oluyor.

• interwap kullanıcısına yanıt
    Basılı belgelere çoktan ulaştılar.

Websitelere girdiğinde senden yazmanı istedikleri o garip kelime kombinasyonları var ya? İşte onlar Google ekosistemine dahil edilmiş belgelerin tanımlanmayan parçaları. Sen o Captcha'yı tamamlarken bir yandan Google'ın tanımlayamadığı söz öbeklerini tanımlamasına yardımcı oluyorsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Paranoyak olmanin luzumu yok cunki Google zaten yillardir resim icinden de kelime aratma yani OCR olayini baya dinamik ve kapsamli ele almaktadir yillardir.

Istersen Google Drive da bir metnin fotografi olsun o metni google drive da sanki dosya arar gibi arati ve aninda cikacakir ....

Google da Kuantum Bilgisayara sahip ... Araplar bile sahip ...

Sanirim bir Turkler sahip degil ...

• @smart1978 ve @RAIZEN

Bahsettikleriniz ya kamuya açık kitap, dergi gibi metin yada zaten telefona yüklediğimiz veriler.

Benim bahsettiğim fiziksel adrese gönderilen elektrik, su, telefon faturası, ödeme emirleri gibi veriler. Bu verilerin bazılarını epostadaki ekstrede ismi ve tutarını görebilir ama artık ne zaman, ne kadar tüketim yaptın, adresi nedir?

• Googlenın yaptığı hiç bir işe güvenmem

Verilerini seve seve vermek isteyenler de var. Kara delik gibi büyüyünce daha iyi olacağını düşünüyorlar.

Google Takvim sayesinde ucak biletlerinizi tren biletlerinizi vs aninda entegre ediyor ve misal Google Haritalarda tarih yaklasinca da hemen havalimaninda hangi sefer tarih belirmektedir. Bence bu tur seyleri paranoyaklik olarak ele almak degil de konfor kolaylik olarak algilanmalidir.

Google neredeyse herseyi bedavaya veriyor. Veri paylasimi iznimiz dahilindedir ve bunlar bilinen seylerdir. Sozlesmelerde ifade edilir ...

Telefona sadece yuklenmez buluta da yedekleniyor ...

Anlamis degilim hem ucertsiz hizmet isteniyor hem de soyle olsun boyle olsun filan diye de talep etmek bence biraz ARSIZLIK degil midir ?

Parali herseyin oldugu bir sistem ve parali hizmetler alsaniz anlarim :) ... Ama ucertsiz bircok hizmet aliyorsunuz...

Alan razi satan razi ... Ucretsizligine RAZI ... :) ...

• RAIZEN kullanıcısına yanıt

"Tanımlanmayan" parçaları ben tanımlıyorum ama ne yazarsam yazayım onayı veren ve devam etmemi sağlayan yine parçaları "tanımlayamayan" sistem oluyor. İlginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt

Kuantum bilgisayarlar emekleme aşamasında.

Google ve İntel in bu konuda kıyasıya çalıştıklarını duymuştum. Araplardaki kuantum bilgisayarın varlığı ile ilgili kaynak gösterir misiniz.

• BalkanGöçmeniBirBey kullanıcısına yanıt

IBM ve baskalari da var...

• vardır tabi ki benim verdiğim örnek ve sizin verdiğiniz örnek kuantum bilgisayar çalışmaların başını çekiyor.

• x X x X kullanıcısına yanıt
    İki kelime veriliyor, onlardan biri sistemde zaten doğrulanmış olan oluyor ve sen onu doğru yazınca sistem tanımlayamadığı kelimeyi de doğru yazdığını kabul ediyor. Senin gibi birden fazla kişi de aynı cevabı yazınca yazdığının tutarlılığı kanıtlanıyor.

Aynı şey görsel doğrulamasında da geçerli. Trafik lambalarını veya tabelaları doğrulamanı istediklerinde zaten doğrulanmış olan görselleri seçtiğin zaman seçtiğin diğer doğrulanmayan görsellerin de doğru olduğu kabul ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAIZEN -- 1 Nisan 2021; 14:27:9 >

Peki henüz tanımlayamadığı şeyin tanımlayabildikleriyle benzer olduğunu nasıl anladı? Örneğin henüz tanımlayamadığı bir cisim var, bunu daha önceden tabela olarak tanımlamış olduğu cismin yanına koyuyor ve birlikte seçmemizi sağlıyor diyorsun, e tanımlayamadıysa onun tabela ile benzeştiğini nereden biliyor? Burada yapılan şey yapay zekayı beslemek olabilir ancak. Diğer türlü olsa metni kafadan sallardık veya istediğimiz resmi seçer devam ederdik.

• x X x X kullanıcısına yanıt
    Daha önce bu tarz bulmacaları çözdüğünü varsayıyorum. Sistem senden verdiği görüntülerin içinden tabelaları işaretlemeni istiyor diyelim. Tabela olduğu kanıtlanmış birkaç görüntüyü karışık olarak koyup henüz doğrulanmamış olanları da havuza ekliyor. Eğer sen doğrulanmış olanları seçersen sistem senin insan olduğunu doğrulayıp, doğrulanmayan diğer görselleri de tabela olarak seçtiğini onaylıyor. Burada anahtar kısım ise hangisinin daha önce tabela olarak onaylanıp onaylanmadığını bilmiyor olman. Eğer öyle olsaydı kötü niyetli kişiler onaylanmış olanları seçip bilerek yanlış görüntüleri seçip sistemi kararsızlaştırabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAIZEN -- 1 Nisan 2021; 19:51:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAIZEN

Basılı belgelere çoktan ulaştılar.

Websitelere girdiğinde senden yazmanı istedikleri o garip kelime kombinasyonları var ya? İşte onlar Google ekosistemine dahil edilmiş belgelerin tanımlanmayan parçaları. Sen o Captcha'yı tamamlarken bir yandan Google'ın tanımlayamadığı söz öbeklerini tanımlamasına yardımcı oluyorsun.

o captcha olayı scan edilmiş kitapların düzenlenmesinde kullanıyordu. bakış açısı işte. kim nasıl bakarsa ona göre yorumluyor.

• Bence microsoft lens daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Paranoyak olmanin luzumu yok cunki Google zaten yillardir resim icinden de kelime aratma yani OCR olayini baya dinamik ve kapsamli ele almaktadir yillardir.

Istersen Google Drive da bir metnin fotografi olsun o metni google drive da sanki dosya arar gibi arati ve aninda cikacakir ....

Google da Kuantum Bilgisayara sahip ... Araplar bile sahip ...

Sanirim bir Turkler sahip degil ...

Türkiye'nin de bu konularda boş olmadığını bilmenizi izlerim. Videoyu izleyeli epey oldu ama sanırım burada sadece kuantum şifreleme kullanıyorlardı.

Normal PC'den Çok Daha Güçlü Kuantum Teknolojisini İnceledik (webtekno.com)

"Doğrulama" kelimesi kabul edilebilir, ama "tanımlama" kelimesi doğru tabir değildi, bu yüzden üzerinde durdum. Bir cismin yapay zeka tarafından tanımlanamamış olması ile bir insan tarafından doğrulanmamış olması aynı şey değil, captcha en fazla buna hizmet edebilir.

• raxacoricofallapatorian kullanıcısına yanıt

Optik Masa deniliyor 300 bin Avro luk bir cihaz. Kuantum Bilgisayalarin fiyatlari zaten baya yuksek fiyattan satiliyor.

Cubit sayisi da yuksek olmali ...

Hangi marka yok! ... D-Wave,\ IBM vs filan olmali ...

Portatif olani da var ama sadece 2 Cubit lik ...

5 Bin Dolarlik cihaz :

https://www.discovermagazine.com/technology/a-desktop-quantum-computer-for-just-usd5-000

Kisacasi bilindik Kuantim Bilgisayari degildir :/ ...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.