Şimdi Ara

Türkiye'deki sinemaların açılış tarihi 1.5 ay daha ertelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
1.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'deki sinemaların açılış tarihi 1.5 ay daha ertelendi

Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri de şüphesiz sinema sektörü oldu. Dünya çapında hem yeni filmler çekilemedi hem de filmler vizyona giremedi. Ülkemizde ise uzun bir süredir sinemalar kapalı ve son açıklamaya göre bir süre daha kapalı kalacak.

Ayrıca Bkz.Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'deki mutasyon oranını açıkladı

Sinemaların açılışı önce 2020'nin yılının sonuna, sonrasında 1 Mart'a, sonrasında 1 Nisan'a kadar ertelenmişti. Son haftalarda hızlı bir şekilde artan vaka sayılarının sonucunda da sinemalar bir kez daha ertelendi. Sinemalar 2020 Mart ayından bu yana neredeyse tamamen kapalı kaldı. 

İçişleri Bakanlığı'nın resmi açıklamasına göre sinemalar Ramazan Bayramı'na kadar, yani 12 Mayıs 2021 tarihine kadar kapalı olacak. 

Geçtiğimiz yıl tüm dünyada da sinemalar kapalıydı ve bu yüzden popüler filmlerin çoğu zaten hiçbir ülkede vizyona giremediği için herhangi bir filmi kaçırmıyorduk. Ancak yurt dışında sinemaların açılması ve filmlerin ülkemizde hizmet vermeyen video akış platformlarında yayınlanması sebebiyle 2021 yılı içerisinde yayınlanan nerdeyse hiçbir film ülkemizde yayınlanamadı.

• açsanız ne olacak millet evde filime de doydu kapalı ortamada.Milletin tek derdi temiz açık hava

• mustafacoban M kullanıcısına yanıt

açılsa bile bu panemi geçene kadar gitmem

ama size katılmıyorum, salonda film izlemeyi şahsen ben çok özledim

evde 50' ekranlı 4k tv + ortalama sayılabilecek bir ev sistemi var. Netflix ile amazon prime üyeliğim mevcut

ama sinemanın yeri ayrı

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    Aşı olunursa gidilir bence ya ama açık havayı ve açık havada yapılan etkinlikleri cidden daha çok özledim

• Kongre serbest, sinema yasak.

• neyse ki teravih namazı serbest sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 31 Mart 2021; 15:39:41 >
  • Darısı kongrelerin başına

• Hiç açmayın abi netflix var artık

• Evde kocaman tvde olsa. 8k , dolby molby de olsa, tv nin önünden biri de geçse.
    Sinemadakinin aynısı olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu corona furyasında kongre yapmayı başlatanda chp. chp'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce'ye de corona da yaptıklarında kongrede layık gördükleri yer tuvalet girişinin önüydü.

• Zaten gitmiyorduk istiyorsanız hiç açmayın

• ahmetkaraci kullanıcısına yanıt

Ulen madem AKP Devleti izin vermeseydi kongreye. Ek olarak o zamanki vaka sayısına ve kongredeki kişi sayısına birde AKP nin kongre sayısına ve vaka sayısına bak.

• Kaşık adam, örümcekadam, kum adam, çayadam , Hulk, Dişi Hulk, Transgender Hulk, ısırganotu adam, x men, y men, XxX Men, Star Wars 16 gibi bilimum saçmasapan filmi izleyemeyeceğimiz için kahroldum... Ha bide alternatif olarak Enes Batur Hayal mi Gerçek mi gibi Türk gençliğine hitap eden muazzam yerli yapımları unutmayalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 31 Mart 2021; 21:55:12 >
  • Sinema gibi bir şey vardı demi ya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrikliarabasever

Aşı olunursa gidilir bence ya ama açık havayı ve açık havada yapılan etkinlikleri cidden daha çok özledim

hangi aşı olursa olsun fark etmez ama şu an hiç bir aşının etkili olduğunu düşünmüyorum hele ki virüsün bir sürü varyantı çıkmışken...

aşı bence hikaye bu kadar net söylüyorum. hiç bir virüsün bu kadar kısa sürede genetik kodunun yazılıp ona bir aşı bulunması çok mümkün değil, kaldıki şu an ki aşılar virüsün ilk halinin genetiğine göre yapıldı, varyantlar için yeni bir aşı bulmak gerek.

o yüzden evde kalmaya devam

• Açmayın abi corona bitene kadar hiç bir yeri

• bizde teravihe gideriz napalım

• olayı yanlış anlamışsınız, sinemalar kendi isteği üzerine kapalı kalıyorlar, bir önceki genelgede yazıyor, ne zaman açılacaklarını da kendileri belirliyorlar. Açılsa ne yapacaklar? sinek mi avlasınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

hangi aşı olursa olsun fark etmez ama şu an hiç bir aşının etkili olduğunu düşünmüyorum hele ki virüsün bir sürü varyantı çıkmışken...

aşı bence hikaye bu kadar net söylüyorum. hiç bir virüsün bu kadar kısa sürede genetik kodunun yazılıp ona bir aşı bulunması çok mümkün değil, kaldıki şu an ki aşılar virüsün ilk halinin genetiğine göre yapıldı, varyantlar için yeni bir aşı bulmak gerek.

o yüzden evde kalmaya devam

Alıntıları Göster

Şuanda M-rna aşıları hala etkili (İrail'deki veriler bunu gösteriyor Hem tüm varyantlara ek İsrail varyantı da var) ki hızlıca yenisi çıkarılabiliyor dizilim değiştirilerek fakat bizim olduğumuz klasik aşı evet brezilya mutasyonuna karşı pek bir etkinliğe sahip değil fakat İngiltere ve Wuhan versiyonundan ölmeyi baya azaltıyor aynı zamanda vücudun en azından virüsü tanımasına olasılık sunuyor yani yeni varyasyonlarında öldürücülüğünü azaltması anlamına geliyor.

• Dağıtımcı şirketler blu TV, Netflix, Amazon prime,Digitürk, D-Smart ile anlaşsın vizyona girecek filmleri buralardan yayınlasınlar veya YouTube gibi bir plotform oluştursunlar gerçi Türk insanı fakir Amerika'da olan şey burda olmaz demiş olabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 1 Nisan 2021; 16:52:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.