Şimdi Ara

RTX 3090 Resizable BAR ile 4K’da %3.17 hızlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RTX 3090 Resizable BAR ile 4K’da %3.17 hızlanıyor

GPU devinin bu ayın sonlarında Ampere mimarili Founders Edition kartları için yayınlayacağını duyurduğu Resizable BAR destekli yamalar firmanın iş ortakları tarafından geçtiğimiz günlerde paylaşıldı.

Yalnızca Galax ve Gainward’ın Çin’e özel modellerinde çalıştığı belirtilen vBIOS’lardan RTX 3090 için hazırlanan yama bazı kullanıcılara göre herhangi bir RTX 3090’da çalışıyor.

RTX 3090'a Resizable BAR desteği

Yayınlanan araçla RTX 3090’ını güncelleyen bir kullanıcının gerçekleştirdiği testler Resizable BAR’ın Ampere kartlardaki performans getirisine dair fikir verebilir.

Ayrıca Bkz.Galax ve Gainward kartlarına Resizable BAR desteği sunmaya başladı

RTX 3060 ile birlikte Nvidia’nın Resizable BAR desteklediğini açıkladığı oyunlarda 4K çözünürlükte gerçekleştirilen testlerde %3.17’lik iyileşme gözlemlenmiş. ReBAR açıldığında RTX 3060 1080p’de bir tık daha fazla hızlansa da yakalanan artış kötü sayılmayacak düzeyde.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-with-resizable-bar-is-3-17-faster-on-average-at-4k

• :) olmayan kartlarin dise dokunmayan hizlanmalari ve tanitilan hicbir urune heyacanlanamamak nasil bir his biliyomusun boyle futbolda artik hicbir gole hicbir transfere cosku duymamak gibi birsey vesselam ...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Resizable BAR FPS anlamında bir işe yaramıyor. Ama benim farkettiğim shutter, freeze gibi problemleri azaltıyor. Özellikle takılmalar azalıyor.

• AMD sayesinde desek daha yerinde olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Resizable BAR FPS anlamında bir işe yaramıyor. Ama benim farkettiğim shutter, freeze gibi problemleri azaltıyor. Özellikle takılmalar azalıyor.

olabilir kartın efektif kullanılan ram'i daha çok kullanabilmesiyle alakalı olabilir. 10gb 3080imde 4gbden yukarıya çıkarabilecek grafik açınca fps droplar yapıyordu. şimdi 10 gbnin 8 ine kadar düzgün kullanabilir belki. kartlardaki 6gb 8 gb 10gb olunca hepsini kullanabilmek anlamına gelmiyor fps drop yapmayacak kadar %30 gerekiyorsa bar la %80 kullanır fps drop ortadan kalkar belki

• Bu olay amd kartla intel sistemde çalışıyormu?RTX 3090 Resizable BAR ile 4K’da %3.17 hızlanıyor 

• Bende nasıl çalıştığını merak ediyorum. gpu-z de var ama ? hangi driveri yüklemek lazım 3070 ve intel sistem için ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AleynaFox

olabilir kartın efektif kullanılan ram'i daha çok kullanabilmesiyle alakalı olabilir. 10gb 3080imde 4gbden yukarıya çıkarabilecek grafik açınca fps droplar yapıyordu. şimdi 10 gbnin 8 ine kadar düzgün kullanabilir belki. kartlardaki 6gb 8 gb 10gb olunca hepsini kullanabilmek anlamına gelmiyor fps drop yapmayacak kadar %30 gerekiyorsa bar la %80 kullanır fps drop ortadan kalkar belki

Alıntıları Göster

Bende ki oyunlar ağır VRAM istiyor. Star Citizen, Space Engineers, Planetary Annilation vs. Star Citizen 24 GB RAM kullanıyordu, RTX 3090 ile oynayınca. Ama RX 6800 XT ile şuan 4K60 FPS oynuyorum. Oyundaki o aksaklıklar Resizable BAR ile geçti hep, daha olmuyor.

• rtx 3090 kaç kişide vardır acaba? şöyle önemli şeyleri 1660 gibi populasyonu daha çok olan kitlesi daha büyük kartlara yapsanız? ama yok sanki herkes 3090 alacak..

• @salvatore_volkan

Önce anakart için uygun biosu indirip güncellemek gerekiyor ve oradan'da aktif edilmeli.

Geçen ay bnm anakartıma 1 beta bios ile bu özelliğin getirildiğini gördüm, biosu indirdim ancak hem beta hem'de rtx3xxx serisi kartım olmadığı için güncellemedim fakat 1 ihtimal ileride rtx2xxx'e de gelebilir diye düşünüyorum.RTX 3090 Resizable BAR ile 4K’da %3.17 hızlanıyor 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.