Şimdi Ara

NZXT geri döndü - H510i incelemesi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bu videoda kısa bir süre önce Türkiye topraklarına geri dönen NZXT'nin H510i modelini sizlerle birlikte detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kasa hakkında yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kasanın rengine baktığımızda bu modelde karşımıza genellikle beyaz renklerin hakim olduğu bir kasa karşımıza çıkıyor. Farklı renk seçenekleri de bu modelde bulunuyor. Tabii Türkiye’de her rengi bulmak pek mümkün değil. 

Tasarımla devam ettiğimizde mid tower ve şık bir kasa burada yer alıyor. Bu kasanın boyutlarına baktığımızda ise ayaklı 460mm yüksekliğinde, 210mm  genişliğinde ve 428mm kalınlığa sahip olduğunu görebiliyoruz. 

Ürünün içine doğru geçtiğimizde genişlik konusunda gerçekten bizleri üzmeyecek bir yapı karşımıza çıkıyor. Zaten içine kurduğumuz sistemden de bunu anlayabilmek mümkün oluyor. 

Kasanın ön yapısına geçtiğimiz zaman ise düz bir yapı bizleri karşılıyor. Bu yapıda SECC çelik ile yapılmış. Kasanın genel olarak etrafında bu yapıyı görebilmek mümkün. 

Ön tarafla devam ettiğimizde herhangi bir ızgara da ürünün ön tarafında yer almıyor. Yani çıkarılabilecek bir malzeme yer almıyor. En altta ise NZXT logosunu görüyoruz. Bu ön tarafa takılabilecek fanların boyutları ise 2 x 120/2 x 140 mm olarak karşımıza çıkıyor. 

Kasanın sol tarafına baktığımızda saydam, temperli cam bizleri karşılıyor. Saydam olmasıyla beraber ürünün içini daha rahat görebiliyoruz. Donanımlar daha hoş şekilde göze hitap edecektir. Genelde bu tarz kasalarda ben karartırlmış cam yerine saydam camı tercih ediyorum. 

Sağ tarafa geçtiğimiz zaman yine SECC malzeme yapısıyla karşılaşıyoruz. Bu kapağın ön kısmında ise uzunlamasına bir havalandırma deliği yer alıyor. Arkasında da filtresi bulunuyor. Bu kapak iki adet vida ile açılıyor. Tornavida kullanmadan rahat rahat açabilirsiniz. Peki kabloloma nasıl? 

Kablolama tarafında kesinlikle şunu söylebilirim fazlasıyla özgürsünüz. Önceden kurulmuş kanallara ve şeritlere sahip patentli kablo yönlendirme kiti sayesinde, kablolamayı kolay, sezgisel hale getirebiliyorsunuz. 

Üst kısıma geldiğimizde ise 1x USB 3.1 Gen 2 Type-C, 1x USB 3.1 Gen 1 Type-A, 1x kulaklık audio jack portları yer alıyor. Üst kısımla devam ettiğimizde burada sistem içerisinde yer alan fan için bir havalandırma çıkışı olduğunu görebiliyoruz. 

Alt kısıma geçtiğimizde ise bizleri 4 adet ayak, psu altında yer alan toz filtresi, ve kasa içinde yer alan disklerin hangi tür olacağını belirleyebilecğeiniz bir mekanizmada burada yer alıyor.  

Ön tarafa iki fanlı 120mm  veya 140mm lik sıvı soğutmalarda takabiliyorsunuz. Arka tarafa ise 120mm lik bir sıvı soğutma takabilmek mümkün. Takma işlemi ise gayet rahat ön panel bu konuda sizleri üzmeyecektir.

Rahat rahat montajı yapabiliyorsunuz. Kasanın içinde yer alan fanlara baktığımızda ise F120 versiyon 2 adet fan görebiliyoruz.

Bu fanlarda maalesef RGB yer almıyor. RGB tamamiyle kullanıcının isteğine göre değişiyor. Ben olsam bu kasa içerisine RGB li fanlar dahil ederdim diye eklemek istiyorum. 

Ekran kartı olarak ise ürün içerisinde 38.1 cm boyutuna kadar ekran kartı takabiliyorsunuz.7 adet yuva bulunuyor konum olarak.İsterseniz ekran kartınızı dik olarak da ürüne yerleştirebilirsiniz ancak bunun için gerekli aparat ürünle birlikte gelmiyor. Bunu sizlerle paylaşmış olalım. 

• Bende H210 versiyonunu kullanıyorum. Çok güzel bir seri gerçekten.

• 500i'nin camı tuz buz oldu. Türkiye'de disturabotr bulamıyoruz globallede 1.5 aydır yazışıyorum. Ürünleri fena değil ama müşteri desteği ve yedek parça çok sıkıntı. Türkiye distrubotoru atanana kadar ürün almayın derim. Corax Alpha artık NZXT'ye distrubitorluk yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madonos -- 29 Mart 2021; 1:48:11 >
  • Beyaz kasa çok kötü duruyor. Siyah, gri ya da koyu pastel renkli bir kasa daha iyi olur kanımca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ti7800 -- 29 Mart 2021; 9:26:36 >
  • Bu kasaya bu fiyatları verenin aklından zoru olmalı. Bir halta da benzemiyor zaten.

• Hava akimi olarak iyi degil ama gorunus olarak en begendigim kasa ve bu seride malzeme kalitesi en iyi kasalardan biri diyebilirim

• test

• Bunlar daha çok sıvı soğutma ile kullanılsın diye yapılmış kasalar ona göre alın, içine koyduğunuz güçlü elemanları fanla soğutmaya çalışırsanız devamlı elektrikli süpürge gibi ses çıkarır bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rouvax -- 29 Mart 2021; 17:23:29 >
  • H500i kullanıyorum. Aynı kasa bendeki ile sadece USB Type C revize edilmiş bu versiyonda. Şimdi yukardaki yazmış bu kasada su soğutma kullanın yoksa fanlar çok ses çıkartır falan. Kasanın önünde 2 adet Aer NZXT 120mm arkada 1 ve üstte 1 adet fan var. Üstünde gelen NZXT Cam fan ve led kontrolcu sayesinde tum fanlari GPU sıcaklığına göre ayarladım. Oyunlarda fanların hızlarını GPU derecesine gore ayarladım.

Kasamda gram ses yok. Amd 3700x ve Rtx 2060 süper Gaming X ile kullanıyorum. Kullanmadan saçma sapan yorumlar yapanlara aldanmayın ve 500tl'lik kasalar ile karıştırmayın bu kasayı.

• Arkadaşlar bende de s340 elite var. Ben hayatımda bu kadar tasarım harikası bir kasa kullanmadım. Gayet serin ve düzgün çalışan harika kazalardan birisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende de s340 elite var. Ben hayatımda bu kadar tasarım harikası bir kasa kullanmadım. Gayet serin ve düzgün çalışan harika kazalardan birisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

H500i kullanıyorum. Aynı kasa bendeki ile sadece USB Type C revize edilmiş bu versiyonda. Şimdi yukardaki yazmış bu kasada su soğutma kullanın yoksa fanlar çok ses çıkartır falan. Kasanın önünde 2 adet Aer NZXT 120mm arkada 1 ve üstte 1 adet fan var. Üstünde gelen NZXT Cam fan ve led kontrolcu sayesinde tum fanlari GPU sıcaklığına göre ayarladım. Oyunlarda fanların hızlarını GPU derecesine gore ayarladım.

Kasamda gram ses yok. Amd 3700x ve Rtx 2060 süper Gaming X ile kullanıyorum. Kullanmadan saçma sapan yorumlar yapanlara aldanmayın ve 500tl'lik kasalar ile karıştırmayın bu kasayı.

niye önde mikrofon girişi yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.