Şimdi Ara

Huawei'nin işletim sistemi Harmony, resmi olarak Nisan ayında piyasaya sürülecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei'nin işletim sistemi Harmony, resmi olarak Nisan ayında piyasaya sürülecek

Huawei, kendi işletim sistemi HarmonyOS'u piyasaya sürmek için aktif olarak hazırlanıyor. Açıklamalara göre, HarmonyOS Beta 3'ün son beta sürümü 31 Mart'ta test edilebilecek.

Ayrıca Bkz.Xiaomi'den uygun fiyatlı bir akıllı telefon daha geliyor: Poco M2 Reloaded

Kararlı sürüm Nisan'da geliyor

HarmonyOS'un ticari kullanım amaçlı kararlı sürümü ise Nisan ayında kullanıma sunulacak. Katlanabilir Huawei Mate X2'nin HarmonyOS'a güncellenen ilk akıllı telefon olacağı duyuruldu. HarmonyOS ile kutudan çıkan ilk yeni cihazlar da Huawei P50 serisi akıllı telefonlar olacak. Cihazların duyuruları Mayıs ayında gerçekleşebilir ve o zamana kadar şirketin tescilli işletim sistemi yaklaşık bir veya iki aylık olacak.

Huawei'nin işletim sistemi Harmony, resmi olarak Nisan ayında piyasaya sürülecek

Şirketin yeni amiral gemisi Huawei P50 Pro Plus'ın tasarımı, geçtiğimiz gün sızıntılarla ortaya çıkmıştı. Akıllı telefonu tasarım açısından ayırt edecek en önemli şey, arka panelde bulunan ve içinde beş adete kadar sensör görebileceğiniz devasa bir kamera ünitesi diyebiliriz. Tabii ki HarmonyOS ile kutudan çıkacak olması da bu serinin bir başka dikkat çeken özelliği olacak.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/harmonyos_stable_will_launch_in_april_the_huawei_mate_x2_will_be_the_first_to_get_it-news-48394.php

• Windows gitti, symbian gitti, Nokia nın bi projesi vardı o gitti, daha android bile stabilite ve güven sorunu yaşatırken harmonynin dikiş tutturması çok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • harmony os icin uygulama gelistirmede kullanilacak dil,framework,donanim yazılım uyumu,guncelleme sıklığı, yazılımın sistem depolama alanina verecegi etki,dosya biçimini,uygulama destegi, sürüm düşürme durumlari vs gercekten merak ediyorum.Bu tizen vs gibi patlamayacak sanirim nedense huawei guvenim tam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Windows gitti, symbian gitti, Nokia nın bi projesi vardı o gitti, daha android bile stabilite ve güven sorunu yaşatırken harmonynin dikiş tutturması çok zor.

Diğer Çinli üreticiler de kullanmaya başlarsa bir şansı var.

ya da çift işletim sistemli (hem windows, hem android) tabletler gibi de yapılabilir. Açılışta hangi işletim sistemini kullanacağına kendin karar verirsin.

• Harmony’nin Android’den farkı sadece isminin değişik olması. Harmony bildiğiniz Android arkadaşlar. Çatallama olduğu ortaya çıktı. Ne güveninden bahsediyorsunuz? Daha başında yalan söylediler sıfırdan yazıyoruz diye sonra Android çakması olduğu anlaşıldı. Bir işletim sisteminin orijinali varken neden çakmasını kullanayım ki?

https://forum.donanimhaber.com/huawei-nin-harmony-isletim-sistemi-android-in-kopyasi-cikti--147751525

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım bir telefonuna spen gibi bir donanım ekler. Bende düşünürüm o zaman Huawei yi. Alternatif herzaman iyidir. Piyasa netice de android ve ios tekelinde

• Şimdi onlar düşünsün :) gelsin de bir görelim artık hayırlısıyla rekabet çoğalsın fiyatlar azda olsa düşsün.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Eğer Çin markası kullanacaksan mecbur kullanacaksın, diğer Çinliler de Google ile papaz olacaklar gibi çünkü..

• cybersoft kullanıcısına yanıt
    Tahminimce fiyatlar globalde düşer
    Türkiye'de yukselir

• El Fuego kullanıcısına yanıt
    HarmonyOS, Huawei için ölüm kalım meselesi, var sayalım başarısız oldu, bu sefer Çin misilleme olarak Çinde satılan telefonlarda HarmonyOS zorunlu olacak der ve Çinde yaşamaya devam eder.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    benim anladığım arayüz android den çalınma ama karnel farklı. şuan Android in en büyük sorunu farklı cihazlarda ekran paylaşımlarında karşılaşılan ölçekleme sorunu. HarmonyOS sıfırdan karnel geliştirerek bu sorunu çözmüş.

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    Sıfırdan bir geliştirme yok benim demek istediğim bu. Android’in kaynak kodlarını üzerinde değişiklik dahi yapmadan olduğu gibi kopyalayıp bunu farklı bir işletim sistemi gibi lanse ettiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Sıfırdan bir geliştirme yok benim demek istediğim bu. Android’in kaynak kodlarını üzerinde değişiklik dahi yapmadan olduğu gibi kopyalayıp bunu farklı bir işletim sistemi gibi lanse ettiler.

olabilir, ama çekirdeği kendileri sıfırdan geliştirdiler. ve bu çekirdek hafife alınacak bir çekirdek değil. çok iyi iş çıkardıkları yönünde haberler var.

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    Çekirdeği sıfırdan yazdıklarını kendileri belirttiyse buna inanmamı beklemeyin. İşletim sistemi için de öyle demişlerdi kopya olduğu ortaya çıktı. Çekirdeğinin de kopya olduğu ortaya çıkar yakında. Kendileri yazmış olsa bile bu işletim sisteminin Android gibi özgür kullanım sunacağını zannetmeyin. Android gibi temelinde özgürlüğü ve özgür kullanım felsefesini benimsemiş bir sistemi bile bu sistemin mottosuna zıt şekilde kendi telefonlarında kapalı hale getirip müdahaleye izin vermeyen bir firmanın kendi işletim sisteminde neler yapabileceğini siz düşünün. Dolayısıyla bu sistem Android’in rakibi falan olmayacak. Kapalı olacağı için iOS’un rakibi olacak ki iOS gibi bir sistemle bu çöpü aynı keseye koymam bile. Android yine kendi kulvarında sunduğu özgür kullanım ile rakipsiz kalmaya devam edecektir.
  • alternatifler her zaman iyidir umarım tutar

• HarmonyOS youtuberlar tarafından çok abartıldı. Heriflerin tek yaptığı şey XDA-DEVELOPERS'da gönüllü kişilerin yaptığı gibi kernel özelleştirmek çünkü işletim sistemi öyle 1-2 senede yazılmaz. İşletim sistemi çok ciddi bir şeydir.

• quote:

Orijinalden alıntı: yhyilkrgll

Tahminimce fiyatlar globalde düşer
    Türkiye'de yukselir

İlk çıktığında sanmam da ilerisi için kesinlikle artar hatta ve hatta düşündükleri gibi yazılım ve donanımı birleştirirlerse pazarı tekeline bile alacak konuma gelebilir.İyi forumlar.

• Umarım çıkar ve tutulur, Android resmen tekel olmuş durumda piyasada

• Harmanım baba nerde çarşafım

• Huawei arkasında durur ve sürekli güncellemelerle desteklerse sonu Tizen gibi olmaz ve Androide iyi bir alternatif olur.Zaten uygulama dükkanı yeterince iyi bir Windows Os gibi olmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.