Şimdi Ara

Kojima Productions Yeni Oyununu Epey Yakında Duyuracak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Metal Gear Solid serisi ve Death Stranding'in arkasındaki stüdyo Kojima Productions yeni oyununu duyurmaya hazırlanıyor.

YouTube kanalı Al Hub ile röportaj gerçekleştiren Kojima Productions sanat yönetmeni Yoji Shinkawa, bir şey üzerinde çalıştıklarını ve bunu muhtemelen epey yakın bir zamanda duyurabileceklerini belirtti.

Kojima Productions yeni bir proje geliştirdiğini Ekim 2020'de doğrulamış ve Tokyo stüdyosu için sınıfının en iyisi yetenekli geliştiriciler aradıklarını açıklamıştı.

Hideo Kojima uzun bir zamandır yeni projesinin sinyalini veriyor. Death Stranding'in çıkış yaptığı Kasım 2019'da, gelecekteki projesine hazırlık için korku filmleri izlediğini ifade etti. Nisan 2020'de ise bir gün devrimsel bir korku oyunu yapmak istediğinden bahsetti. Bir ay sonra ise planlama aşamasında olan bir oyunun iptal edildiğini açıkladı.

Hideo Kojima'nın sosyal medya üzerinden paylaştığı bazı görseller Death Stranding'in devam oyununu işaret ediyordu. Death Stranding aktörü Norman Reedus da Hideo Kojima ile birlikte başka bir projede çalışmak için görüştüklerini söylemişti.

• Adamda bir ego var firmasının adını bile kojima yapmış.Kojimaoğullarından hallice olmasında ne gibi bir sorun olabilir diyebilirsiniz.Phantom pain oynayanlar bilir her bölüm bittiğinde credits ekranı çıkar ve bu adamın adını soyadını en başta görürsünüz.Başka bir oyunda böyle bir şeye rastlamadım ben."Bakın bu oyunu ben yaptım, bakın ben kojimayım, şimdi kojima olarak bir aforizma çekecem karşıki dağlar yıkılacak."

Silent hill'in yaratıcısı oyun stüdyosu kuruyor ismi bokeh adam kendi adını koymuyor.Hideki kamiyanın şirketinin adı platinum games.Suda 51'in ki grasshoper gibi gibi ünlü yapımcıların bile böyle bir şey yaptığı yokken bu adam oyunlarına kendini npc olarak koyması ise destekler nitelikte.İyi hoş güzel oyun yapıyorsun son death stranding'i saymazsak da yani dünyada şu adamın kendini gazladığı ve ana akım oyun medyasının bu adamı gazladığı gibi kimse gazlanmıyor.Bak mesela batman arkham serisinin yazan ve yöneteni sefton hill bu kadar bilinmez.Shinji mikami de bile böyle ego yok adam bundan daha fazla ip'ye imza attığı halde.Bir ara film çekmeye niyetlendi oyunları bırakacam dedi, "dedim aha kurtarıyoz şundan" yok ne film çektiği var ne bir şey yine geldi oyun dünyasının başına bela oldu.Yeni korku oyununa da bol bol kendini koyar artık sağa sola ismini yazar billboardlara vs.

Kargoculuk similatörü diye hakkını yediler bu oyunun. death stranding hayatımda oynadığıma memnun olduğum oyunlar arasında. hikayesi, sunumu 10/10.

oyunun dünyasında neler olduğunu, yaşanılan zorlukları anlatabilmek için ilk bölümleri biraz düşük tempolu dizayn edilmiş. belki tek hatası bu. sonrasında oyunun hikayesi yağ gibi akıyor.

kojima'nın yeni yapacağı oyunuda gözüm kapalı alırım.

7 oyundan oluşan bir seriye, yedinci oyundan girip hikaye olmadığını iddia etmeniz takdire şayan  . MGS serisi hikaye anlamında çok kaliteliyken MGS 5 seriye oranla zayıf bir oyun, bunun nedeniyse Konami adlı şirketin oyunun yapımcısı Kojima ile kavga edip, Kojima'nın oyunu tam bitirmesine engel olması.

Oynanış ve yapay zeka anlamında piyasanın en iyi taktiksel oyunlarından birisi olan MGS 5'i gömeni de gördüm ya, diyecek bir şey yok hocam size. Mesela size göre bu türde daha iyi olan oyun ne? Size tavsiyem bu alanda alternatifi olan ve piyasada çığır açan Ghost Recon Breakpoint gibi oyunları oynamanız  

Oyunlarını seversiniz, sevmezsiniz bu zevk meselesi. Ama oyun dünyasının yönetmenlik anlamında özel bir ismidir Kojima. Onun gibi sinematik ve oyun dizaynı yönetmenliği yapan kişi sayısı gerçekten çok az. Oyunların büyük ölçüde hikayeden uzaklaştığı şu sektörde kendisi büyük bir saygıyı hak ediyor kesinlikle. Egosu yüksek buna katılıyorum. Ancak oyun dünyasından defolsun gitsin, sektörün başına bela gibi yorumlar çok acımasız. Sinema sektöründe onlarca büyük yönetmen sayabiliriz. Ancak oyun dünyasında bu sayı bir elin parmağını geçmez. Kojima bu sektörde olduğu için biz oyuncular kesinlikle şanslıyız.

• bakalım bu sefer nasıl saçmalayacaklar merakla bekliyoruz :D
  • Kojima reis bu sefer korku oyunu yapacak Kojima Productions Yeni Oyununu Epey Yakında Duyuracak 

• Death Stranding devamı olsun isterim ama

FPS olmasın yeter ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamda bir ego var firmasının adını bile kojima yapmış.Kojimaoğullarından hallice olmasında ne gibi bir sorun olabilir diyebilirsiniz.Phantom pain oynayanlar bilir her bölüm bittiğinde credits ekranı çıkar ve bu adamın adını soyadını en başta görürsünüz.Başka bir oyunda böyle bir şeye rastlamadım ben."Bakın bu oyunu ben yaptım, bakın ben kojimayım, şimdi kojima olarak bir aforizma çekecem karşıki dağlar yıkılacak."

Silent hill'in yaratıcısı oyun stüdyosu kuruyor ismi bokeh adam kendi adını koymuyor.Hideki kamiyanın şirketinin adı platinum games.Suda 51'in ki grasshoper gibi gibi ünlü yapımcıların bile böyle bir şey yaptığı yokken bu adam oyunlarına kendini npc olarak koyması ise destekler nitelikte.İyi hoş güzel oyun yapıyorsun son death stranding'i saymazsak da yani dünyada şu adamın kendini gazladığı ve ana akım oyun medyasının bu adamı gazladığı gibi kimse gazlanmıyor.Bak mesela batman arkham serisinin yazan ve yöneteni sefton hill bu kadar bilinmez.Shinji mikami de bile böyle ego yok adam bundan daha fazla ip'ye imza attığı halde.Bir ara film çekmeye niyetlendi oyunları bırakacam dedi, "dedim aha kurtarıyoz şundan" yok ne film çektiği var ne bir şey yine geldi oyun dünyasının başına bela oldu.Yeni korku oyununa da bol bol kendini koyar artık sağa sola ismini yazar billboardlara vs.

• oyun aleminin en balon adamı, ne zaman patlayacak merakla bekliyorum

• Kojima yine değişik bir şeyler yapar. Alışılagelmişin dışına çıkan nadir adamlardan biri o yüzden seviyorum dışarıda aynı oyunu yapan bin tane farklı eleman var zaten. Death Stranding gibi benzersiz bir IP'nin devamı gelse güzel olur.

• Bu adam ne kadar hızlı oyun üretiyor yaa, Rockstarda 10 yılda bir oyun çıkaracak..
  • Gene hiç bir şey anlamayıp sanat deyip methiyeler düzeceğiz :) Hatta EXC olursa izleyin GoTY adayı bile yapılır :) Multi platform olursa da zerre tutmayacak..
  • Zamanında hastası olduğum,en sevdiğim yapımcılardan biriydi Video Kojima.Ama yıllarca beklediği MGS4'de 10 saat video izletdikten sonra(ki bu konudaki guines rekoru bu oyuna aittir),adamın oyunlarını oynamayı bıraktım.MGS5'e bile hala başlamadım.Bi film çekse,iki üç övgü alsa kurtulurduk,onu da yapmadı.

Sam Houser&Dan Houser biladerler vardır Rockstar'ı bugün ki haline getiren kişilerdir,bu Kojima kadar adı geçmez hiçbir yerde.Hakeza çok sevdiğim Vince Zampella,adam modern shooterların online fpslerin/modern tekli fpslerin babasıdır,SWJF Orderla da Tps türünde enfes iş çıkartmıştır,her türden A+ oyunu vardır,geçende oscara bile aday gösterildi Kojima kadar adı geçmez ve kolay kolay bir yere de çıkmaz.Hakeza arkadaşın dediği gibi Hidetaki Miyazaki vardır.Adamın yaptığı her oyun hakkıyla GOTY adayıdır,hiçbir yere çıkmaz.Kojima heryerdedir,her yere her an video koyabilir...

• Oyunlarını seversiniz, sevmezsiniz bu zevk meselesi. Ama oyun dünyasının yönetmenlik anlamında özel bir ismidir Kojima. Onun gibi sinematik ve oyun dizaynı yönetmenliği yapan kişi sayısı gerçekten çok az. Oyunların büyük ölçüde hikayeden uzaklaştığı şu sektörde kendisi büyük bir saygıyı hak ediyor kesinlikle. Egosu yüksek buna katılıyorum. Ancak oyun dünyasından defolsun gitsin, sektörün başına bela gibi yorumlar çok acımasız. Sinema sektöründe onlarca büyük yönetmen sayabiliriz. Ancak oyun dünyasında bu sayı bir elin parmağını geçmez. Kojima bu sektörde olduğu için biz oyuncular kesinlikle şanslıyız.

• death stranding e ps5 60 fps ve dual sense desteği beklıyoruz. Oyun tam dualsens lik

• Şu Kojima’nın egosu geyiğine bitiyorum, bilmeyenler için aşağıya birkaçını koydum

• quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Gene hiç bir şey anlamayıp sanat deyip methiyeler düzeceğiz :) Hatta EXC olursa izleyin GoTY adayı bile yapılır :) Multi platform olursa da zerre tutmayacak..

7 tane metal gear oynamamış masum
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Dark Poison-

Zamanında hastası olduğum,en sevdiğim yapımcılardan biriydi Video Kojima.Ama yıllarca beklediği MGS4'de 10 saat video izletdikten sonra(ki bu konudaki guines rekoru bu oyuna aittir),adamın oyunlarını oynamayı bıraktım.MGS5'e bile hala başlamadım.Bi film çekse,iki üç övgü alsa kurtulurduk,onu da yapmadı.

Sam Houser&Dan Houser biladerler vardır Rockstar'ı bugün ki haline getiren kişilerdir,bu Kojima kadar adı geçmez hiçbir yerde.Hakeza çok sevdiğim Vince Zampella,adam modern shooterların online fpslerin/modern tekli fpslerin babasıdır,SWJF Orderla da Tps türünde enfes iş çıkartmıştır,her türden A+ oyunu vardır,geçende oscara bile aday gösterildi Kojima kadar adı geçmez ve kolay kolay bir yere de çıkmaz.Hakeza arkadaşın dediği gibi Hidetaki Miyazaki vardır.Adamın yaptığı her oyun hakkıyla GOTY adayıdır,hiçbir yere çıkmaz.Kojima heryerdedir,her yere her an video koyabilir...

Doksanlardan beri oyun oynarım kojima ismini MGS 5 e kadar duymadım. Oynamadığım çok az kült oyun vardır. MGS 5 çıkmadan önce her yerde yaygara koparıldı ve o sayede adını duydum. Dedim şu oyunu PlayStation da oynayayım. Oynamaz olaydım. Dünyanın en balon oyunlarından biri.

Adam oyunlarda sinematiği en iyi yapan kişi denmiş. Bırak sinematiğin güzel olmasını oyun Afganistan savaşında geçmesine rağmen oyunda bir tane Afgan yok :)

Oynanışı berbat , sinematiği berbat , hikâyesi berbat, yapay zeka berbat! Daha önceki serileri bilmiyorum ama MGS 5 tam anlamıyla rezalet. Ki hayatımda en sevdiğim oyunlardan biri Hitman dir yani. Durağan oyunlar beni sıkmaz ama bu oyun yemin ediyorum baydı beni . Yarısına bile gelemedim sildim oyunu.

Adam boş grafik kasmis. Hayır yani bu oyun böyle çıkmışken millet nasıl deadth stranding hype trenine bindi aklım almıyor :)

Oynamaman iyi olmuş

• 7 oyundan oluşan bir seriye, yedinci oyundan girip hikaye olmadığını iddia etmeniz takdire şayan Kojima Productions Yeni Oyununu Epey Yakında Duyuracak . MGS serisi hikaye anlamında çok kaliteliyken MGS 5 seriye oranla zayıf bir oyun, bunun nedeniyse Konami adlı şirketin oyunun yapımcısı Kojima ile kavga edip, Kojima'nın oyunu tam bitirmesine engel olması.

Oynanış ve yapay zeka anlamında piyasanın en iyi taktiksel oyunlarından birisi olan MGS 5'i gömeni de gördüm ya, diyecek bir şey yok hocam size. Mesela size göre bu türde daha iyi olan oyun ne? Size tavsiyem bu alanda alternatifi olan ve piyasada çığır açan Ghost Recon Breakpoint gibi oyunları oynamanız Kojima Productions Yeni Oyununu Epey Yakında Duyuracak 

• quote:

Orijinalden alıntı: Umit_22

Doksanlardan beri oyun oynarım kojima ismini MGS 5 e kadar duymadım. Oynamadığım çok az kült oyun vardır. MGS 5 çıkmadan önce her yerde yaygara koparıldı ve o sayede adını duydum. Dedim şu oyunu PlayStation da oynayayım. Oynamaz olaydım. Dünyanın en balon oyunlarından biri.

Adam oyunlarda sinematiği en iyi yapan kişi denmiş. Bırak sinematiğin güzel olmasını oyun Afganistan savaşında geçmesine rağmen oyunda bir tane Afgan yok :)

Oynanışı berbat , sinematiği berbat , hikâyesi berbat, yapay zeka berbat! Daha önceki serileri bilmiyorum ama MGS 5 tam anlamıyla rezalet. Ki hayatımda en sevdiğim oyunlardan biri Hitman dir yani. Durağan oyunlar beni sıkmaz ama bu oyun yemin ediyorum baydı beni . Yarısına bile gelemedim sildim oyunu.

Adam boş grafik kasmis. Hayır yani bu oyun böyle çıkmışken millet nasıl deadth stranding hype trenine bindi aklım almıyor :)

Oynamaman iyi olmuş

Alıntıları Göster

Yapay zeka berbat mı?Kojima Productions Yeni Oyununu Epey Yakında Duyuracak 

• quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Gene hiç bir şey anlamayıp sanat deyip methiyeler düzeceğiz :) Hatta EXC olursa izleyin GoTY adayı bile yapılır :) Multi platform olursa da zerre tutmayacak..</blockquote>

7 tane metal gear oynamamış masum

Peace Walker dahil serinin içinden geçtim, bak dalgana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umit_22

Oynamaman iyi olmuş

Alıntıları Göster

MGS 5'in çıkışına kadar Kojima ismini duymamışsın. Bir de doksanlardan beri oyun oynarım diyorsun. Ne oynadın sen doksanlardan beri? Metal-Gear serisini nasıl bilmez bir oyuncu?Gerçekten inanılmaz ya.

Bu arada Hitman ile MGS 5 yapay zekalarını kıyaslayıp MGS 5 yapay zekasını gömmen beynimi yaktı gerçekten. Gidip 7. oyun ile seriye dalmışsın bir de hikaye değerlendirmesi yapıyorsun.

Hikaye açısından Konami ile olan sorunlar sebebiyle serinin en zayıf oyunu olsa da, taktiksel oynanış, yapay zeka alanında gelmiş geçmiş en iyi işlerden biridir MGS 5. Senin yorumunu da benim aklımı almadı. Pes artık ne diyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Castaza

MGS 5'in çıkışına kadar Kojima ismini duymamışsın. Bir de doksanlardan beri oyun oynarım diyorsun. Ne oynadın sen doksanlardan beri? Metal-Gear serisini nasıl bilmez bir oyuncu?Gerçekten inanılmaz ya.

Bu arada Hitman ile MGS 5 yapay zekalarını kıyaslayıp MGS 5 yapay zekasını gömmen beynimi yaktı gerçekten. Gidip 7. oyun ile seriye dalmışsın bir de hikaye değerlendirmesi yapıyorsun.

Hikaye açısından Konami ile olan sorunlar sebebiyle serinin en zayıf oyunu olsa da, taktiksel oynanış, yapay zeka alanında gelmiş geçmiş en iyi işlerden biridir MGS 5. Senin yorumunu da benim aklımı almadı. Pes artık ne diyim.

Alıntıları Göster

İnternet ortamında yalan söylemek dünyanın en kolay işi. Liseli bir kardeşimiz muhtemelen kendisi.Kojima Productions Yeni Oyununu Epey Yakında Duyuracak 

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.