Şimdi Ara

## Nvidia GeForce 8 Serisinde Fiyat İndirimine Gidiyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
6.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia GeForce 8 Serisinde Fiyat İndirimine Gidiyor ##

Geçtiğimiz aylarda sizler ile paylaştığımız Nvidia'nın yılın ilk yarısı içerisinde yapmayı planladığı GeForce 8 serisine yönelik fiyat indirimi sonunda gerçekleşiyor. Ekran kartı üreticilerinden alınan bilgilye göre, Nvidia başta GeForce 8800 Ultra modeli olmak üzere GeForce 8800GTX/GTS ve GeForce 8600GTS/GT modellerinde fiyat indirimine hazırlanıyor.

Gelen bilgilere göre, Nvidia şu an için dünyanın en hızlı DirectX 10 destekli ekran kartı olan GeForce 8800 Ultra modelinin fiyatını yaklaşık olarak 600$ seviyesine çelmeye hazırlanıyor. Bilimndiği gibi GeForce 8800 Ultra serisi ekran kartları yurt dışında yaklaşık olarak 800$ seviyesinden satılmak ile birlikte üreticisine göre fiyatları 1000$'a yaklaşan modelleri de var.

Ayrıca Nvidia AMD-ATi'nin Radeon HD 2900XT modeli ile daha iyi mücadele edebilmek adına GeForce 8800GTX/GTS fiyatlarında da indirim yapmaya hazırlanıyor. Bilindiği gibi performans anlamında GeForce 8800GTS'in bir miktar önünde yer alan Radeon HD 2900XT özellikle fiyatı ve sunduğu kutu içeriği ile Nvidia'ya ciddi alternatif olmuştu.

Ayrıca bilindiği gibi AMD-ATi bua yın sonuna doğru giriş ve orta segmentten yeni nesil DirectX 10 destekli Radeon HD 2400 ve 2600 serisi ekran kartlarını da pazara sunmaya hazırlanıyor. Bu noktada rakibinin çözümlerine yönelik olarak "Hoş Geldiniz" partisi vermek isteyen Nvidia'nın GeForce 8600GTS/GT'nin fiyatlarında da güncelleme yapması ve aşağı çekmesi bekleniyor. Tabii Nvidia'nın fiyat indirimlerindeki amacı rakibinin yeni modellerine şans tanımamak ve pazar payını arttırmak olduğunu da ifade edelim.

Not: Fiyat indirimleri için kesin tarih verilmemek ile birlikte çok yakında gerçekleşmesi bekleniyor. Özellikle GeForce 8800 Ultra'nın 600$ seviyesine düşürülmesi GeForce 8800GTX/GTS'in fiyatını çok daha alınabilir bir pozisyona getirebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Haziran 2007; 10:06:27 >

• çok güzel
  • Ati'nin orta ve giriş seviye kartları yaza nasıl bir etki edecek merakla bekliyorum..
    Son dönemlerde fiyatlar uçmuş durumda.
  • Ben en son bu 8800gts'in testinde bile dx10 full ayarda 30 fps'nin altında kaldığını görmüştüm.. Durum hala bu şekilde midir? Sizce düzelme olucakmıdır?

8800gts, 8600gts fiyatına inerse alırım belki....
  • XFX 8800 Ultra XXX edition 600-650$ araliginda satisa cikarsa Dr. Lecter ve ben birer tane aliyoruz

Demi sayin Doktorum
  • Yazın böyle bir indirimin söz konusu olması amd-ati yi siler bence bu mevcut kartlarına bakaraktan
  • quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

XFX 8800 Ultra XXX edition 600-650$ araliginda satisa cikarsa Dr. Lecter ve ben birer tane aliyoruz

Demi sayin Doktorum

Ben biraz EVGA'yı merak ediyorum, 800$ ekran kartının yanında ücretsiz anakart vermek için iyi bir seviye ama peki ya 600$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Haziran 2007; 10:37:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

XFX 8800 Ultra XXX edition 600-650$ araliginda satisa cikarsa Dr. Lecter ve ben birer tane aliyoruz

Demi sayin Doktorum

Ben biraz EVGA'yı merak ediyorum, 800$ ekran kartının yanında ücretsiz anakart vermek için iyi bir seviye ama peki ya 600$

Bir dakika yaa simdi jeton düstü...

Bu kartlarin bu kadar pahali olmasinin neden Nvidia ya da Ati degil ikince derece saticilar oldugu cikiyar ortaya...

800$ a hem 8800 Ultra hemde 680i Lt cihp setli bir anakart veripte hala kar ediyorsan... Demekki bize giren kazigin boyutlari epey büyük

• Güzel haber düşsün düşsün ...
  • Allah tan 8600gt yı almamısım dusurun dusurun
  • Nvidia ne zaman ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor ve uyguluyor. Zaten zor zanaat kartlarını çıkaran AMD/ATi hepten zor durumda kalacak. Rekabet iyidir
  • pazar şartları her geçen gun için AMD ATİ için daha da zorlaşıyor

AMD daha boyle gidemez ama nvidia almayı dusunenler için iyi haber

ATi nin o halde bir işe yaramayan HD 2900 lerinin fıyatını duşurmesı gerekecek
  • Yeni fiyatlar ne olacak 250$!a 8800GTS almak ne güzel olur.
  • Son bir hafta içerisinde aldığım en güzel haber buydu teşekkürler fx57. Allah tuttuğunu altın etsin, Allah ne muradın varsa versin. Allah en güzelinden kızlar nasip etsin
  • $300 a da GTX olsun
  • gtx 450$ seviyesine inermi acaba?
  • inanilmaz bir haber yaw, bu cok yakinda insallah temmuz un ilk haftasi olur yani atinin kartlarini cikardigi zaman cunku o hafta alacam artik ekran kartimi, Iste o zaman 320 8800GTS i 240-250 dolara falan verirlerse baska bisi istemiyorum
  • 320 8800GTS in eder fiyatı anca 200$ dır...ama hayal gibii..
  • quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

$300 a da GTX olsun

Benden daha duygusal arkadaşlarımda varmış.
    300$GTX
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhatiskodra

Yeni fiyatlar ne olacak 250$!a 8800GTS almak ne güzel olur.

Bütün gürültü 50$ icin mi ?

200$ dan fazla para vermem ben o karta...

Zaten bir karta 20$ dan fazla para vermem icin o karttan daha iyisinin olmamasi gerekir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.