Şimdi Ara

Android uygulamaları Google WebView nedeniyle çöküyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
4
Favori
9.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android uygulamaları Google WebView nedeniyle çöküyor

Google’ın Android ekosistemine sağladığı pek çok iskelet tabir edebileceğimiz yazılım çekirdekleri var ve bunlarda bir sıkıntı yaşandığı zaman tüm ekosistem etkileniyor. Bir süredir Google WebView bileşeni sorun yaşıyor.

Google WebView nedir?

Google WebView bileşeni Android uygulamalarında Chrome benzeri bir tarayıcı ara yüzü çalıştırılmasını sağlıyor. Ayrıca web sitesi sahiplerinin uyumlu bir Android uygulaması hazırlayarak yayınlamasına da yardımcı oluyor.

Ayrıca Bkz.Galaxy A72 yeni amiral gemisi katili olabilir

Google WebView bileşeni kısa süre önce güncellenmişti. O günden itibaren de kullanıcıların ilgili uygulamalar sıkıntı yaşadığı raporları gelmeye başladı. Marka veya model fark etmeksizin WebView bileşenine sahip olan uygulamaların çöktüğü gündeme geliyor.

Reddit başta olmak üzere pek çok platformda şikayet konusu olan problem için Google da devreye girmiş durumda. Firma kısa süre içerisinde problemi gideren bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu. Güncelleme gelene kadar bazı markaların çözüm önerileri şu şekilde:

Android uygulamaları Google WebView nedeniyle çöküyor

Samsung Galaxy telefonlar

Samsung Galaxy akıllı telefonlarında Ayarlar-Uygulamalar menüsüne gittikten sonra listeden Android System WebView seçilmesi ve sağ üstteki üç nokta menüsünden güncellemeleri kaldır seçilmesi gerekli.

Xiaomi telefonlar

Xiaomi ve Redmi telefonlar için Ayarlar-Uygulamalar menüsünde sağ üst üç noktalı menüden Tüm Uygulamaları Göster dedikten sonra Android System WebView bileşenine girerek altta Güncellemeleri Kaldır butonuna tıklamak gerekiyor.

Kaynak:https://www.engadget.com/android-gmail-stop-running-webview-234125352.html

• Apple hisselerine ortak olanlar yine Android'i lağım çukuruna doğru itmeye başlamış. 10 yıldır ilk defa böyle bir problemle karşılaştım. O da kendi kendine güncellemelerle çözülmüş.

ipad'im de ise ne mi oldu? Yaptığı ios güncellemesi sonrası cihaz açılmadı. Çalışan cihaz güncelleme sonrası sustu. Apple 2 yılı geçtiği için ücretli anakart değişimi dedi. Başka da söyleyecek birşeyim yok.

Sabah 1 saatimi yedi bu hata.
    Önce zararlı yazılım sandım antivirüs ler ile taradım.
    Olmadı romu üstüne tekrar kurup, cache verilerini sildim.
    Olmadı belki kendi düzelir diye saldım.
    4 saat önce kendi güncellenmiş şimdi hiçbir uygulamada sorun yok.
    Etkilenen 5-6 uygulamam vardı; gmail, outlook,dh içinde.
    Uygulamaların hata ekranı bile göremeden çökmesi panik oluşturdu.
    Teşekkürler Google.
  • Şu toplu güncelleme işini çözseler bi update ile her cihaza güncelleme gönderirler de
  • Galaxy 8 için ben niye bu dosyayı bulamıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=cVbFUPakTXA&feature=youtu.be

• Benim telefonda ( Xiaomi Mi A1 - Google one ) her nedense Google WebView devredışı olarak görünüyor aktif edilemiyor. Fakat bu sabah Chrome update geldi ve tüm programlarım yeniden düzgün çalışmaya başladı.
    Bilginize...

• Tam tersine bugün gelen güncellemeden evvel hata veriyordu sabah. Güncelleme den sonra düzeldi. Sıkıntı yok şu an.

• Bi telefon aldık sıkıntıdan kurtulamıyor uz

• Güncelleme yayınlandı. Play Store dan yükleyebilirsiniz.

• ben farketmedim hic

• dun birden bu sorunu gostermeye basladi, biraz once web view in guncellemesini kaldirarak sorunu duzeltmemin hemen uzerine bu haberi gordum.

• Bende geceden beri bu telefona noluyo diye yeni telefon modellerine bakmaya başlamıstım.

• Hehe ben daha güncellemedim...

• Dandroid işte. Yıllar geçti, halen saçma sapan hatalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: WaylandIZMIR

Dandroid işte. Yıllar geçti, halen saçma sapan hatalar.

Telefonları emojiler,videolar yüzünden saçma şekillerde donup kaldığında Apple fix yayınlayana kadar kafasını kuma gömen IOS kullanıcısı yorumu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalışmayan uygulamalara gidip depolama(storage) içinden ön belleği temizle diyip deneyin. Sıkıntı webview downgrade'le flan uğraşmayın. En kötü çalışmayan uygulamayı silip yeniden yükleyin.

• WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    Evet, m1 işlemcili mac e senkron edince telefondan hiç bir uygulamanın hatta ayarlara bile giremediğimiz zamanlar olurken böyle şeyler demen komik. Böyle ahmakça durumlara girmekten zevk mi alıyorsunuz? Cidden anlamıyorum sizleri. Siz değil onlar sizin peşinizden koşsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil.Morty -- 23 Mart 2021; 13:59:3 >
  • Android Web View guncellesi yapilacak Google Play den..Sorun cozuluyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabah 1 saatimi yedi bu hata.
    Önce zararlı yazılım sandım antivirüs ler ile taradım.
    Olmadı romu üstüne tekrar kurup, cache verilerini sildim.
    Olmadı belki kendi düzelir diye saldım.
    4 saat önce kendi güncellenmiş şimdi hiçbir uygulamada sorun yok.
    Etkilenen 5-6 uygulamam vardı; gmail, outlook,dh içinde.
    Uygulamaların hata ekranı bile göremeden çökmesi panik oluşturdu.
    Teşekkürler Google.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-30A640B69 -- 23 Mart 2021; 14:12:41 >
  • Gece 3 saatimi aldı lanet olay.Yeni telefon note 10 bozuldu sandım ama forumları araştırarak çözdüm.

• Neredeyse telefonu fabrika ayarlarına döndürüyordum. Böyle bir şey yapılıp haber verilmez mi?
    Bir sürü uğraş ve veri kaybım olacaktı. Neyse ki haberlerde görüp sorunu çözdüm.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.