Şimdi Ara

Söylentiye göre Sony; PS3, PSP ve PS Vita'nın online mağazalarını yazın kapatacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Söylentiye göre Sony; PS3, PSP ve PS Vita'nın online mağazalarını yazın kapatacak

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Sony, yeni konsolu PlayStation 5'i çıkarmasının ardından eski nesil konsollar için yavaş yavaş desteklerini sonlandırmaya başlıyor. 

Ayrıca Bkz.The Last of Us dizisi, birinci oyunun tamamını anlatacak; oyuna göre farklılıklar olacak

The Gamer'dan Kirk Mckeand, geçtiğimiz saatlerde Sony'nin bu yaz PlayStation 3, PSP ve PS Vita konsollarının online mağazalarını kapatmayı planladığını açıkladı. Bu raporu birkaç saat sonra ScourgeBringer yönetmeni Thomas Alternburger de onayladı.

Henüz resmi olmadığı için söylenti diyoruz ancak büyük bir ihtimalle haberlerin doğru olduğunu söylemek gerek. Habere göre PlayStation 3 ve PSP mağazaları 2 Temmuz 2021'de, PS Vita mağazası ise 27 Ağustos 2021'de kapanacak. Bu mağazaların kapanıyor olması demek artık mağazadan bir şey satın alamayacağımız anlamına geliyor. Ancak raporda, daha önceden satın aldığınız oyunlara ne olacağı belirtilmemiş. Sony'den resmi açıklama gelince o da açıklığa kavuşacaktır.

Her ne kadar PS3 ve PSP fazlasıyla eski cihazlar olsa da PS Vita, sanıyoruz ki birçok oyuncunun gözünde her zaman büyük bir hayal kırıklığı olarak kalacak. Sony, PlayStation 4'ün Topluluklar özelliğini sonlandırarak o tarafta da yavaş yavaş nesil geçişine başlamıştı.

Kaynak:https://www.pushsquare.com/news/2021/03/ps3_ps_vita_and_psp_online_stores_to_close_this_summer_says_new_report

• Psvita gençlerin tabiri ile ölü doğdu yada çöp. Hafıza kartı ile sadece benden alabilirsiniz diye tutturdu sonrasında sonuna kadar cihazın arkasındayız dedi, sony ve çok geçmeden bu açıklamadan 1 hafta sonra fişini çekti. Zamanında güzel cihazdı ama hiç tutmayacak özelliklerle artık kim akıl verdiyse donatıldı.
    Oled olması ve dokunmatik olması dışında geri kalan özellikleri hiç kullanılmadı.
    Yok arka dokunma yüzeyi yok real oyunlar gibi işlevsiz ve zahmetli cihazlar neden çıkarırsın. Zaten sony sin psp gibi efsane el konsolu çıkarmışsın. Ekran boyutunu artır pil seviyesini yükselt ve değiştirilebilir yap.

Sony oldu mu insan bir durur güvenir ama maalesef soytarı gibi olmuş yönetim. veremeyeceği sözler söyleyip güven eksikliği yaratıyor.

Şimdi sony bir el konsolu çıkarsa şak diye hemen almam açıkçası beklerim. ps5 i aldım ps4 den memnun olduğum için ama ps vitayı alırken psp den memnunum diye almıştım.

Bir daha bu el konsol işine girer mi bilinmez ama piyasa çok enteresan cihazlar var fabrikasyon bile değil.https://www.youtube.com/watch?v=S3JBmIiuJwU

Açıkçası psp nin o şaşalı günlerini aratmayacak bir cihaz çıkarmasını beklerdim sony den.

ps3 psp psvita hacklenmemişi kalmamış herhalde. Hala orjinal oyun alan varmı bilmem belkide alım olmadığından kapatıyorlar.
  • Psvita gençlerin tabiri ile ölü doğdu yada çöp. Hafıza kartı ile sadece benden alabilirsiniz diye tutturdu sonrasında sonuna kadar cihazın arkasındayız dedi, sony ve çok geçmeden bu açıklamadan 1 hafta sonra fişini çekti. Zamanında güzel cihazdı ama hiç tutmayacak özelliklerle artık kim akıl verdiyse donatıldı.
    Oled olması ve dokunmatik olması dışında geri kalan özellikleri hiç kullanılmadı.
    Yok arka dokunma yüzeyi yok real oyunlar gibi işlevsiz ve zahmetli cihazlar neden çıkarırsın. Zaten sony sin psp gibi efsane el konsolu çıkarmışsın. Ekran boyutunu artır pil seviyesini yükselt ve değiştirilebilir yap.

Sony oldu mu insan bir durur güvenir ama maalesef soytarı gibi olmuş yönetim. veremeyeceği sözler söyleyip güven eksikliği yaratıyor.

Şimdi sony bir el konsolu çıkarsa şak diye hemen almam açıkçası beklerim. ps5 i aldım ps4 den memnun olduğum için ama ps vitayı alırken psp den memnunum diye almıştım.

Bir daha bu el konsol işine girer mi bilinmez ama piyasa çok enteresan cihazlar var fabrikasyon bile değil.https://www.youtube.com/watch?v=S3JBmIiuJwU

Açıkçası psp nin o şaşalı günlerini aratmayacak bir cihaz çıkarmasını beklerdim sony den.

ps3 psp psvita hacklenmemişi kalmamış herhalde. Hala orjinal oyun alan varmı bilmem belkide alım olmadığından kapatıyorlar.

• PS Vita çok büyük beklentiler ile piyasaya sürüldü, ancak Sony'anin ilgisizliği ve bu konsola oyun çıkarmama inadı yüzünden kısa sürede kaderine terk edildi. Tabi o dönemlerde Cep telefonlarının ve mobil oyunların popüleritisin artması, PS Vita'nın kaderi için belirleyici neden olmuştu. PSP zaten zamanının lider taşınabilir konsoluydu. Ona laf yok. Bu zamanda zaten kimse PS3, PSP ve PS Vita mağazalarına girip oyun felan satın almıyor. Tüm bu konsollar korsana yenik düştüğü için oyunlar ücretsiz olarak indirilip oynanabiliyor. Hatta ben bile şuanda hem PS Vita, Hem de PS Vita TV konsollarımı korsan yazılım yükleyerek ücretsiz oyun oynayabilecek duruma getirmiş bulunmaktayım.

• PS4 gibi şahane bir cihazdan sonra, gerek Sony politikaları gerek ülkemizdeki cihaz ve oyun ve fiyatlandırlamalarından dolayı kesinlikle yeni nesilde tercihim series x. Tamam Sony gibi büyük bütçeli yapımlar yapmıyor olabilirler, ama sadece gamepass ile yarışı önde götürebilirler bence.

• Geç bile kalındı ülkemizde ne yazik ki halen ps3 kullanılıyor, çaresizlik...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben Ps1 kullanıyorum, hem de ilk çıkan takoz kasa. Nazar değmesin bir kere bozulmadı daha.

• gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Allah nazarlardan saklasın hocam iyi oyunlar dilerim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler. Adam olsa 2 el Crash atardık. :))

• 2025 yılında SONY PC ler geliyor ! :D

• Ben anlamıyorum şu cihazlarının marketlerinin serverları kaç para ki kapatıyorlar? psp ve ps vita oyunlarının boyutları ortalama 1 gb falandır yani

• gcb1903 kullanıcısına yanıt
    senin yaptığını aynısını pc de yapıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.