Şimdi Ara

Çin hükümeti sınırlarını, Çin tarafından üretilen aşıları olanlara açtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çin hükümeti sınırlarını, Çin tarafından üretilen aşıları olanlara açtı

CNN Hong Kong ajansı tarafından yayımlanan habere göre Çin hükümeti yabancıların girişi için sınırlarını açtı ancak bu durumun da bir ön koşulu bulunuyor. Çin tarafından üretilen Kovid-19 aşılarını olan turistler veya yabancı uyruklu kişiler Çin'e giriş yapabilecek.

Dünya'nın dört bir yanında bulunan Çin Büyükelçilikleri tarafından geçen haftalarda söz edilen koşulları da içerek şekilde yeni vize politikaları duyuruldu. Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere bazı ülkelerde henüz Çin tarafından üretilen aşıların mevcut olmadığını ekleyelim.

Çin

Çin hükümeti sınırlarını, Çin tarafından üretilen aşıları olanlara açtı

Çin hükümeti tarafından yürürlüğe konulan karar ve vize prosedürleri birçok tartışmayı da beraberinde getiriyor zira uzmanlar çeşitli ülkeler için Çin aşısı onaylama baskısı olabileceğinden şüpheleniyor. Ayrıca Çin aşısı onayı olmayan ülkelerde yaşayan vatandaşlar için de bu durumun çeşitli sorunlara neden olabileceği düşünülüyor.

Ayrıca Bkz.Araştırmalara göre Kovid aşıları ölümleri %85, hastane yatışlarını %80 oranında azaltıyor

Şu an için Çin tarafından geliştirilen aşıların DSÖ tarafından henüz onay almadığını ve Faz 3 süreçlerinin devam ettiğini belirtelim. Çin hükümetinin hamlesinin önümüzdeki ve uzun dönemdeki etkileri uzmanlar tarafından tartışılmaya devam ediyor.

Yeni haber CNN tarafından yayımlandı.

Kaynak:https://edition.cnn.com/travel/article/covid-vaccine-travel-visa-rules-intl-hnk/index.html

• Benim eğer eski mesajlara bakarsınız görürsünüz. Ben bunu tahmin etmiştim. Ülkeler kendi beğenmedikleri aşıları olanları ülkelerine sokmayacaklar. Her ülke için ayrı ayrı aşı olmamız gerekecek artık.

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Bu ondan ziyade "Batı ülkeleri, bizim aşıyı da diğer aşıları onayladığınız gibi hızlıca onaylayın bekletmeyin, ülkelerden talep var ama sizin yüzünüzden satamıyoruz" hamlesi gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armin van Buuren* -- 21 Mart 2021; 18:20:8 >
  • Armin van Buuren* kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam EMA ve FDA ya baskı tamamen bizim yararımıza olacaktır çünkü Çin aşısı oluyoruz ülkemizde .

• Benim aşımı olmayan ülkeme giremez,çok saçma bir yaklaşım.Çin senin de sıran gelecek.

• Hahahahahahhahah söylediklerim bir bir gerçekleşiyor olaya bak :D

• Endonezya ya ait olan görselin bu haberle ne ilgisi var ben anlamadım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ilave olarak Çin e giriş zaten serbest. Türkiye den de haftanın belli günlerinde Çine direk uçuş var.
    Ama Çin e gitmek için bazı sartlar var.
    Birincisi Uçuş öncesi pcr testi yaptırmak.
    Çine vardığınizda karantina hotelinde iki hafta konaklamak. Eğer Çin de ikamet yeriniz varsa ve yalnız yaşıyorsanız kendi yerinizde de kalabilirsiniz. Ama sürekli denetleniyorsunuz.
    Konakladiginiz sure boyunca da ilk gün ilk hafta bir de son iki gün test tekrar pcr testi yapıyorlar.
    Ondan sonra özgürsünüz.
    Bu süreç iptal olacaksa çin aşısı olanlara, özellikle uzak doğu ülkelerinde kara borsa olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Resmen aşı olayının bokunu çıkardılar , ortak bi aşı geliştirin , herkes onu üretsin , herkes onu vurulsun görev tamamlanmıştır. Bu kadar basit ama yok birileri istemiyor...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.