KİA SORENTO'larda KRONİK SORUN
36 Cevap28650 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5743 Mesaj
7 Haziran 2007; 22:46:38 

çok yakın bir arkadaşımda kia sorento var 2006 model kia sorentoların yakıt deposunda ki şamandraların hepsi değişiyormuş türkiyede kullanılan kalitesiz mazot şamandrayı eritiyormuş ve tüm sorentoların kini değiştiriyorlarmış bilginize

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

535 Mesaj
8 Haziran 2007; 14:35:08 

alla alla ozzamn cerato ve riolarında değişir öle bir sorun yaşayan varmı arkadaşlar???

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Haziran 2007; 18:02:40 

Bu kia danda her şey çıkıyo yav.

535 Mesaj
9 Haziran 2007; 14:02:04 

ne çıkıyo hiç bişiy çıkmıyor bilmiyorsun konuşma 4 senedir kullanıyorum aracım öle bir arıza yapmadı sadece periyodik bakımlara gittik onun dışında servise uğradığımız yok kia yı tanı ondan sonra cevab at

3 Mesaj
14 Haziran 2007; 17:13:38 

bende 2005 model sorento var 1 ay önce benim depoyu değiştirdik ondan önce araç devamlı yakıt kesiyordu şimdi düzeldi .Aracımdan memnunum herkese tavsiye ederim

......................

5743 Mesaj
15 Haziran 2007; 0:41:31 

zaten bnm arkadaşımda çok memnun sadece yakıttan çok şikayetçi istanbul ankaraya 500 ytl yakıyor
bide o ekran başına çok iş a.tı 2 def açalındı kaskodan degişti
not:yakıt gidiş- geliş

10218 Mesaj
16 Haziran 2007; 2:27:13 

gidiş geliş 500liramı abi naptın sen bu kadar çok olmamalı artı bu dizel uçakla gidip taksi kullansan daha hesaplı olur

Uzaklaştırılmış
16 Haziran 2007; 2:57:25 

babamda 2004 model sorento ex var.bu zamana kadar hiç bi sorun çıkardığını görmedim.memlekete gittik rizeye kaç kere.yukardaki arkadaşın sölediği gibi sadece periyodik bakımları yaptık.ayrıca ankara - istanbul gidiş dönüş 4x4 de gidip gelirsen 500 yakmasa bile 500 e yakın bi fiyat yakabilir.normal 2 çekerde bunu yapmaz.sonuçta jip bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kokainman -- 16 Haziran 2007; 2:58:47 >

5743 Mesaj
19 Haziran 2007; 12:20:02 

4 çeker değil 2 çekerle gidildi ama yol tutuşu arabanın gerçekten çok iyiydi tam tamına 500 ytl hatta ksüürlü yaktı hızımızda ibrede 160'dan asagi inmedi düz yolda 200 ü bile vurdu zaten ibrenin sonu 200 :))

3429 Mesaj
2 Temmuz 2007; 20:06:44 

sadece gidişmi 500 ytl dizel yaktı?

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

4 çeker değil 2 çekerle gidildi ama yol tutuşu arabanın gerçekten çok iyiydi tam tamına 500 ytl hatta ksüürlü yaktı hızımızda ibrede 160'dan asagi inmedi düz yolda 200 ü bile vurdu zaten ibrenin sonu 200 :))

3429 Mesaj
7 Temmuz 2007; 15:04:10 

sorento alan bi daha foruma uğramıyo demekki

8 Mesaj
10 Temmuz 2007; 13:08:48 

bence sorentoyu karalamaya çalışıyorlar kulaktan dolma haberlerle

1039 Mesaj
10 Temmuz 2007; 13:30:58 

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

sadece gidişmi 500 ytl dizel yaktı?

quote:

Kesin bi yanlış var bırak gidişi gitsen gelsen 500 ytl tutmaz ankara istanbul arası...ki deposu maksimum 170 e dolar ve 1 depoyla 400 km gidemiyorsa(hızın ne olursa olsun) at o arabayı çöpe... ki arkadaşımda var ve gayet az yaktığını söylüyor...

!...TEK RAKİBİM THY...!

4 Mesaj
21 Temmuz 2007; 14:01:23 

Arkadaşlar bırakın Sorentoyu falan,alacaksanız Chevrolet Captiva 2.0 High alın.sorento sıfır yanındaaa

E........

699 Mesaj
23 Temmuz 2007; 15:20:43 

arkadslar sorento yerine 8 silindir bişeler alın olamaz bu kadar yakıt sarfiyatı beni şok etti bide dizel diye geçinyolar sorento alacakların dikkatine sorento elimizde patladı 2.elde sıfır pazar bu arada araç çabuk dökülyor kullanılan maden 2 ci madenmiş sanırım paramız boşa gitti 90 000 e aldık 50 ye veremiyoruz 2006 model araç resmen rezalet KIA YI kınıyorummmm

U.s.A CheVRoLeT V8 6.0 Lt ((400 mt BuRNoUTS)) =CaDDy 1.9 TDI =

2506 Mesaj
2 Ağustos 2007; 0:02:05 

Gidiş - Geliş 1000 km olsa 100 km 12 Lt yaksa 120 lt yapar.
Mazot 2,50 olsa

120*2,50= 300 YTL yapar herşeyi abarttığımız halde 300 yapıyor.

500 YTL yakması için epey uğraşmış olmanız lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 2 Ağustos 2007; 0:06:48 >

DH bir konuya tıklayınca reklam koyuyon onu anladık da, geri dönmek isteyince bida reklam koymayı anlayamadık... İlla reklamı gözümüze mi sokacaksın. Lanet olsun bu para hırsına!!!...
Tekir: 2005 - 2009

Uzaklaştırılmış
2 Ağustos 2007; 9:46:17 

quote:

Orjinalden alıntı: AyTaCH_01

arkadslar sorento yerine 8 silindir bişeler alın olamaz bu kadar yakıt sarfiyatı beni şok etti bide dizel diye geçinyolar sorento alacakların dikkatine sorento elimizde patladı 2.elde sıfır pazar bu arada araç çabuk dökülyor kullanılan maden 2 ci madenmiş sanırım paramız boşa gitti 90 000 e aldık 50 ye veremiyoruz 2006 model araç resmen rezalet KIA YI kınıyorummmm

daha önce kia bayinde satış temsilcisi olarak çalışmış biri olarak söylüyorum kia'lar sağlam araçlardır(10 sene önce sağlam değildi kabul ediyorum ama şimdi gerçekten sağlam). servisteki arkadaşlarla çok konuştuk bu konuda ve ben periyodik bakım haricinde arızalı olarak gelen sorento sayısı ayda 1-2dir o da ufak tefek sorunlar ama daha fazla değildir.

lütfen markayı karalamayalım.

sorento türkiye'nin en çok satan suv aracıdır.

yalnızzzz tabii ki eksi yanları var, arka koltukta oturanlar zıplar yolculuk boyunca , yakıtı birazcık fazladır (diğer suv'lara göre), yol tutuş zayıftır (diğer suv'lara göre) vssss (aklıma gelenler bunlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilt -- 2 Ağustos 2007; 9:47:02 >

764 Mesaj
2 Ağustos 2007; 22:04:28 

quote:

Orjinalden alıntı: tilt
yalnızzzz tabii ki eksi yanları var, arka koltukta oturanlar zıplar yolculuk boyunca , yakıtı birazcık fazladır (diğer suv'lara göre), yol tutuş zayıftır (diğer suv'lara göre) vssss (aklıma gelenler bunlar)

iide hem yakıtı fazla hem konforsuz hemde üstüne üstük yol tutuşu zayıf zaten araçta genel beklentiler bunlar bunlar yoksa 100 milyar verip ne alcan aracı

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2007; 18:43:05 

quote:

Orjinalden alıntı: to_se

quote:

iide hem yakıtı fazla hem konforsuz hemde üstüne üstük yol tutuşu zayıf zaten araçta genel beklentiler bunlar bunlar yoksa 100 milyar verip ne alcan aracı

konforsuz demedim sadece arkadakiler için biraz sıkıntılı

artıııı yol tutuşu güzel, arkadakileri zıplatmayan, yakıtı sınıfının iiyi olsun diyosan 200 milyara bmw al derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilt -- 3 Ağustos 2007; 18:44:40 >

764 Mesaj
3 Ağustos 2007; 19:52:31 

quote:

quote:

quote:

artıııı yol tutuşu güzel, arkadakileri zıplatmayan, yakıtı sınıfının iiyi olsun diyosan 200 milyara bmw al derim

biir sıkıntılı arbada gidilmez zaten ülkenin yolları bozuk bide bizim şehirde altyapıları elden geçirdiler heryerde tümsekler çukurlar o araba ii ce haşat eder ozaman arkadakileri

ikii 200 milyara gerek yok bmw için arkadaşlar aldı 80 milyara 2003 model ama bayağ temiz sanki sıfır

zaten düşündüm sıfır passat almaktansa onun yerine 2003 model x5 alırım daha ii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi to_se -- 3 Ağustos 2007; 19:55:32 >

2665 Mesaj
4 Ağustos 2007; 12:35:28 

quote:

quote:

quote:

quote:

biir sıkıntılı arbada gidilmez zaten ülkenin yolları bozuk bide bizim şehirde altyapıları elden geçirdiler heryerde tümsekler çukurlar o araba ii ce haşat eder ozaman arkadakileri

ikii 200 milyara gerek yok bmw için arkadaşlar aldı 80 milyara 2003 model ama bayağ temiz sanki sıfır

zaten düşündüm sıfır passat almaktansa onun yerine 2003 model x5 alırım daha ii

bi aracın sıfırını almak başka bişey ikinci elini almak başka bişey,
80 milyara 2003 model bmw x5 de alabilirsin paran yetmiyorsa 2004 model kia sorentoyu 50 milyara da alabilirsin.
artık gerisi tercih, imkan meselesi

573 Mesaj
7 Ağustos 2007; 14:40:51 

arkadaşlar sorentonun yakıtını duyunca iyiki almamışız dedim. bizde sorento rav-4 arasında kalmıştık ve rav-4 aldık. inanın yakıt konusuda dahil en ufak bir sıkıntı yaşamadık. ş.içi 7.5 lt ş.dışıda 6.lt yakıyo ve inanılmaz sessiz bir motoru var..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

172 Mesaj
9 Ağustos 2007; 10:10:14 

kia kullandın mı arkadaşım?
quote:

Orjinalden alıntı: frk96

Bu kia danda her şey çıkıyo yav.

9178 Mesaj
24 Ağustos 2007; 23:36:09 

Bizde sorento ex alıcağız şehirler arası 7.3 litre diyor nasıl 300 500 ytl yakar

1145 Mesaj
25 Ağustos 2007; 0:58:51 

quote:

zaten bnm arkadaşımda çok memnun sadece yakıttan çok şikayetçi istanbul ankaraya 500 ytl yakıyor
bide o ekran başına çok iş a.tı 2 def açalındı kaskodan degişti
not:yakıt gidiş- geliş

Benim Starex'de Sorento'da kullanılan 2.5 lt 140 hp lik motor var. Benim araç Sorento'dan ağır bir araç Sorento'nun İstanbuldan Ankaraya 500 ytl yakması tamamen bir yalandır. Aracı küçük göstermek için kıskananların söylediği bir yalandır. Mercedes 0403 otobüs bile Ankaraya kadar 500 ytl mazot yakmaz !!! Lütfen doğruları konuşalım insanları yanıltmayalım. saygılar

2011 Audi A3 1.6 Sportback

1145 Mesaj
25 Ağustos 2007; 1:03:54 

500 ytl ye 218 litre mazot alınıyor. İstanbul ankara arasını gidiş geliş 800 km kabul edersek aracın 625 bin lira yaktığı söyleniyor. Bu kadar da sallama olmaz 0403 bile yakmıyor bu kadar yaa.

2011 Audi A3 1.6 Sportback

741 Mesaj
4 Eylül 2007; 12:45:43 

bizde 2005 model sorento vardı deponun içinde pislik varmış ve araba ikidebir yolda istop ediyodu benim abim kia nın yetkili servisinde çalışıyo depoyu indirdi içinini tazikli suyla temizledi sonra geçti sadece bu sorun sorentolarda varmış 2004,2005,2006 modellerde çünkü korede depolarının içini boyamışlar o boyalar zamanla sökülüp tıkıyo

1152 Mesaj
2 Ekim 2007; 11:53:14 

sorento gerçekten de çok güzel ve türkiye piyasasında yerini bulmuş uygun fiyatlı kaliteli bir jeeptir

jeep alıcağım zamn sorentodan başkasını düşünmüyorum

2665 Mesaj
2 Ekim 2007; 11:59:27 

kia'da daha önce satış temsilcisi olarak çalışmış biri olarak şunu söyleyebilirim. sorentolar periyodik bakımları dışında pek servise yolu düşmez. yakıtı şehiriçi+şehirdışı 9 lt / 100 km 'dir. yenilerde 170hp motor kullanılmıştır.

1732 Mesaj
18 Ekim 2007; 22:27:34 

şu yakıt meselesi kullanıma bağlı bende honda cıvıc 2006 mod manuel 110hp araç var şimdi bu araçla km de 355ykrş yakıyorum aynı zamanda 175ykrş yakiyorum olamzmı böyle bişe ? kesinlikle bu böyle iddia eden varsa buyursun sorento 240 yakar 450 de yakar aynen bu böyledir

87 Mesaj
29 Ekim 2007; 0:00:29 

Bendede 2005 Sorento var.

Geçtiğimiz yaz bende Ankaraya gittim. İstanbul çıkışında otobandaki Opetten depoyu 180 milyona fulledim. Ankaraya gittim,2 gün orada gezdim,dolaştım,sonra istanbula dönüşte Ankaradan 50-60 km çıktıktan sonra tekrar depoyu fulledim istanbula geldim,hemen hemen yarım depo yakıtım vardı geldiğimde. yani 1.5 depoaya Ankaraya gittim 2 gün orada gezdim,sonrada istanbula döndüm.

Ankaraya 500 küsür ytl ye gidip geldiğini söyleyen kişi resmen sallamış.

Genel anlamda böyle bir aracta bu yakıt sarfiyatı benim için çok iyi.

Bendede arıza konusunda bugüne kadar yakıt şamandırasının değişmesi haricinde hiç bir sorun çıkmadı.

2-3 kere araba stop ettiği için servise gittim ve şamandırayı ozaman değiştiler.

Kia aldığıma çok çok memnunum,almayı düşünenler kesinlikle kafasına hiçbirşey takmasın,gönül rahatlığı ile alsınlar.

Tavsiye ederim.

UMIT

2427 Mesaj
31 Ekim 2007; 10:39:30 

Ehehe, 4 senedir Carnival kullanıyorum. Periyodik bakımlar haricinde servise gitmedim. Ayrıca KIA'nın tüm araçları hakkında da bilgim vardır. Çünkü 3 yıl boyunca KIA'nın Yozgat'ta satış ve servisliğini yaptım ve Hyundai ile birleşmesinden hemen önce Kore'de fabrikalarını gezdim. Bu olay karalama yapmaya çalışmaktan başka bişey değildir.

Sorento'nun yol tutuşu ve konforu açısından da kimsenin şüphesi olmasın, sınıfındaki diğer araçlarla hatta Mercedes'in aynı sınıf aracıyla test sonuçlarında kafa kafaya çıkmıştır. Yakıt konusuna gelince bu konu göreceli bir kavramdır. Yani yakıtı etkileyen yığınla sebep vardır. Forever KIA. Daha sağlamı varsa söyleyin ona binelim.

EDIT: İmla hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [TUTH_ANKH_AMON] -- 31 Ekim 2007; 10:42:41 >

Every man dies, not every man really lives...

DH Motorola ATRIX Kullanıcıları

Önceki nick: [TUTH_ANKH_AMON]

3 Mesaj
31 Mayıs 2008; 0:00:07 

2006 model Kia Sorento marka aracımızdada benzin göstergesi sorunu var.Gösterge çeyrek depo gösterirken bi 5-10 km gidince gösterge daha çok göstermeye çalışıyo. Problem için Ankara Anadolu Kia ya gittiğimizde bize şamandıranın değiştiğini söylediler. Bir kaç gün sonra düzelmediğini fark ettik ve MB Basayar servisine götürdük onlarda bi sorun bulamadıklarını ve kabloları temizlediklerini söylediler ama yine düzelmedi bunun üstüne 3-4 kere daha Anadolu Kia ya gittik. Şehirler arası yolda Balıkesir - Ankara arası Temeli ye 5-6 km kala benzin çeyrek depoda bitti ve yolda kaldık.Allah tan bi kaç km boş viteste yavaslaya yavaslaya gidip tam benzincinin önünde durdu. Neyse gittik onu tekrar düzelttiler.En sonuncudada gösterge panelinden deyip onu değiştirdiler ama sorun hala çözülemedi. Çelik Motora da mail attım fakat henüz cevap yazmadılar.Böyle bi sorunla karşılaşan oldumu acaba gerçi fark etmek için biraz dikkat etmek gerekiyo sürekli benzin göstergesini izlemek gerek.Bide kontak takılı değilken göstergeler tam sıfırda durmuyo sıfırın altında duruyo.Haralet göstergesi hatta benzin göstergesini gösteriyo

1 Mesaj
4 Eylül 2011; 0:58:01 

iyi geceler arkadaşlar bizimde 2006 model kia sorento ex 2.5 dizel vardır bi soru soracağım sizin sorentolarda da kayma felan arkayı atma gibi sorunlar yaşıoyrmusunz veya ani dönüşlerde gaza basarak arkanın kayması gibi bi sorun hiç yaşadınızmı acaba bu sorun neyden olabilir acill cevaplarınızı beklerim şimdiden teşekkür ederm iyi geceler ..

2427 Mesaj
13 Mart 2012; 18:22:43 

hocam bu sorun 2007 altı sorentoların hepsinde mevcut sebebi ESP sisteminin olmamasıdır. esp savrulmayı önleyen denge konulu bir sistemdir

MİRAZ

1 Mesaj
16 Mayıs 2012; 13:43:16 

valla arkadasla ne diyeyim bilemiyorum bende 2008 model sorento var 2.5 dizel araba devrini aldiktan sonra gaz kesiyor ve motor stop ediyor check lambasi yani motor ariza lambasi yaniyor bu kia sorentolarda 2004 ile 2010 arasi modellerde bir hastalik imis çünkü bende daha önce 2006 2.5 dizel ex otomatik vardi ayni sorunu yapti arastirmalarimin sonucunda su bulguya vardim aracin yakit deposuna atilan boya benzeri bir maddenin zamanla kavlayarak çatlayip depo içerisine dökülmesi ile baslayan bu süreçte hortumdan tutun filitreler ve enjektörlere kadar tikanmasina yol açiyor buda haliyle aracin otobanda giderken gaz kesmesine ve motorun stop etmesine yol açiyor bu gibi sorunlarla karsi karsiya kalan arç sahibi arkadaslar var ise nasil bir yöntem uyguladilar yada nasil kurtuldular bilgi verirseler sevinirim simdiden tesekkürler

4 Mesaj
1 Temmuz 2012; 15:17:39 

kia kullanmayanların kulaktan dolma, deli saçması bilgilerle insanları yanlışa yöneltmemelerini rica ediyorum.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Kia » KİA SORENTO'larda KRONİK SORUN
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.267