Şimdi Ara

Nvidia CMP 30HX'in fiyatı ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeşil ekibin RTX 30 serisi kartlarını tüketen madenciler şimdi de madenci kartlarını heyecanla bekliyor.

Palit CMP 30HX

Bir e-perakendecide listelenen Palit CMP 30HX için 721 USD'lik fiyat belirlenmiş. TU116-100 GPU'sunu temel alan kartta 1408 CUDA çekirdeği 1530-1785 Mhz aralığında çalışırken 6 GB kapasiteli 14 Gbps'lik GDDR6 belleklere yer verilecek.

Ayrıca Bkz.RTX 3060’ın kripto para kazma kilidini kaldıran sürücü ortaya çıktı, Nvidia’dan açıklama geldi

8-pinlik PCIe güç konnektörü üzerinden beslenen kartın 26 MH/s'lik kazma performansı sunması bekleniyor. Son olarak Palit CMP 30HX için 1 yıllık garanti sunulmuş.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/nvidia-cmp-30hx-crypto-mining-processor-goes-on-sale

• Benim anlamadığım şu:
    Bu kartlarda herhangi bir çıkış bulunmamakta, evet, çünkü bu madenci kartı. Fakat, bu kartlar direkt olarak madenciler için özel üretilirken sen oyuncular için ürettiğin kartları da madenciler alabiliyor. Üzerine, getirdikleri güç kilitlemeyi de elinde sonunda kırabiliyorlar. O zaman yine her türlü kazanan madenciler oluyor. Ekran kartına çıkış koymayınca sadece madenciler alacak, evet ama madenciler bu kartlarla yetineceklerini düşünmek bence yanlış.

O zaman karta bir ekran çıkışı koyulmuyor diye anlam veremiyorum.

Dipnot: kendi yazımı yazarken şimdi anladım. Cevap: Para.
  • Benim anlamadığım şu:
    Bu kartlarda herhangi bir çıkış bulunmamakta, evet, çünkü bu madenci kartı. Fakat, bu kartlar direkt olarak madenciler için özel üretilirken sen oyuncular için ürettiğin kartları da madenciler alabiliyor. Üzerine, getirdikleri güç kilitlemeyi de elinde sonunda kırabiliyorlar. O zaman yine her türlü kazanan madenciler oluyor. Ekran kartına çıkış koymayınca sadece madenciler alacak, evet ama madenciler bu kartlarla yetineceklerini düşünmek bence yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RadioactiveBlackBox -- 18 Mart 2021; 18:7:26 >
  • 26 mh kazan karta kim versin 700 dolar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu kartı madenciler de almaz hocam. 26 MH/s karta kim 700 dolar verecek ki hemde 2.elde normal kullanıcıya iteleyemeyeceğini bile bile.

• 3060 hashrate limitli 26 MH/s veriyor zaten. Ayrıca Nvidia tek 3060'ın limitini kaldıran developer driverını kendi yayınladı daha geçen gün.

• 26 ?

• Nvidia şu sıralar her konuda ya şaka yapıyor ya da dalga geçiyor: GeForceNow, 3060, CMP kartı.
    3060 kartı bile 40MH/s kazı veriyor ve daha ucuz. GeForce Now'a da zam yapmış. Ufucta AMD'nin Nvida'yı da geçtiğini görüyorum.

• Madenciler bunu almıyor, tabi akıllı olanlar. Kolay para ile zengin olacam diyenler saldırıyor bunlara. Madencilerin akıllı olanı normal kart alıyor, maden bitince direk piyasaya "az kullanılmış" olarak satılıyor.

• Açıkça böyle bir fiyasko kesinlikle nvidia dan bekliyordum. Çünkü adamların ciğerlerini biliyorum artık. 26MH kazma ve 721$ fiyat etiketi. Absürt komedi oldun sen artık nvidia. Film çeksen tutar. Kendi ayağına sıkıyosun ama dikkat et elindeki pompalı.

• böyle bir kartı madenciler alır mı aldıktan sonra satamaz üstüne pahalı bu nvidia çok güzel çözüm üretiyor Nvidia CMP 30HX'in fiyatı ortaya çıktı 

• 26 mh kazan kartı madenciler için çıkartıyor birde bu Nvidia Nvidia CMP 30HX'in fiyatı ortaya çıktı 

• 26mh kazan bir kart görüntü çıkışı yok vs 700 dolar olma ihtimali vermiyorum şakadır o 350 dolardan 1 dolar fazla verilmez ki ben 350 de vermem buna en üst modelini alırım 90mh kazanı o da max 1300 dolar .komiksin nvidia

• TU116 - 1408 cudalı olrk bildiğimiz kart 1660 ama GDDR6 lı 336gb/s olrk bildiğimiz modeli ise 1660S.

Ancak 1660 lar da TU116 - 300 kullanıyor, bunda ise TU116 - 100 demiş, bunda belkide (atıyorum) rop/tmu yada cash kısımları arızalı chipleri kullanıyor olabilirler, çünkü zaten bunlar sağlam chipler olsa ve üretim sıkıntısı var diyorlarken, neden bu iş için extra chip ürettirsinler v.s.

Kısaca bu fiyata (721$) verdikleri karta kabaca 1660s denebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 19 Mart 2021; 15:38:28 >
  • Madenciler zaten direkt olarak distributor ile anlaşarak ülkeye gelen kartları kendine alıyor. Normal oyuncu kartı bu distributor bu oyuna alet oluyor önce onları engelle nvidia.

• Nvidia madencilere özel kart çıkarmakla en başından beri kendini düşünüyor. Madencilerin yüksek adetlerde satın aldığı kartların bir süre sonra ikinci el pazarını boğup sıfır kart satışlarını baltalamasını engellemeye çalışıyor.
    Belki başlangıçta madenci kartları için hasarlı çipler falan kullanılabilir ama eninde sonunda üretim verimliliği artacak. O zaman bu madenci kartları oyuncu kartlarının üretim kotasından yiyecek. Fakat bu kartlar sadece madencilik için kullanılabileceğinden ikinci ele düşüp oyuncu kartı satışlarını baltalamayacak. Biraz bekleyip ikinci elden madenci çıkması ucuza kart alırım diyenler yine bekleyip sıfır kart almak zorunda kalacak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RadioactiveBlackBox

Benim anlamadığım şu:

madencileri geç, nvidia bu işten zarar ediyor.

bu kartlar 2. el satılamayacak. halbuki diğer kartlar ucuzdan satılabileceği için nvidia bu sefer sıfır kart satamayacak. yani ileriye yol yapıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.