Şimdi Ara

Sony, PS4 desteğini yavaş yavaş sonlandırıyor: Nisan'da 'Topluluklar' kapanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony, PS4 desteğini yavaş yavaş sonlandırıyor: Nisan'da 'Topluluklar' kapanacak

Her nesil geçişinde olduğu gibi bu nesilde de yeni bir konsol hayatımıza yavaş yavaş girerken, eski konsol da hayatımızdan yavaş yavaş çıkıyor. PlaySation 5'in çıkışının ardından, PlayStation 4'ün bazı özellikleri yavaş yavaş kaldırılıyor.

Ayrıca Bkz.Cyberpunk 2077'nin PS Store'dan kaldırılmasının üzerinden 3 ay geçti

PlayStation Toplulukları, belirli ilgi alanları veya oyunlar ile ilgili çeşitli gruplar oluşturabildiğiniz veya katılabildiğiniz bir özellikti. Ancak Sony, nesil geçişini tamamlayabilme adına yavaş yavaş PlaySattion 4'teki özellikleri devre dışı bırakmaya başladı. Bu özellik, PlayStation 4'ün çıkışından birkaç yıl sonra, 2015 yılında yayınlanmıştı.

PlayStation'ın destek sayfasında bulunan bir nota göre Nisan 2021'de Sony, PlaySattion 4'ün Topluluklar özelliğini kaldıracak. Ancak mesajlaşma ve diğer özelliklerin PlayStation Uygulaması üzerinden kullanılmaya devam edilebileceğini söylüyor. 

Sony'nin PlayStation 4'e oyun desteği bir süre daha devam edecek ancak görünen o ki zamanla PlayStation 4'ün diğer özellikleri de devre dışı bırakılacak. Sadece oyunları bekleyenler için bu yıl çıkacak birçok PlaySation 5 oyununun PlayStation 4'e de geleceğini belirtelim. 

Kaynak:https://www.ign.com/articles/playstation-communities-on-ps4-shutting-down-in-april

• Ps4 ün bir anda devre disi kalmasi beklenemez zaten, tum dunya ps5 icin stok sikintisi cekerken tum oyunlar 3 yil daha gelicektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki bunu kullanmıyorduk, belki varlığından bile haberdar değildik, belki olmazsa olmaz bir özellikti. Önemi yok. Apple'dan ne farkı var şimdi? Sattığı malın özelliklerini, hizmetlerini geri çekmekte nedir? Ne bu şimdi, ps4 sürekli kan mı kaybedecek önümüzde ki süreçte?

• PS4 nereden alabilirim?

• napolyon94 kullanıcısına yanıt

Hocam 8 senelik cihaz ps4,çıkış fiyatı 1600 lira olması lazımdı,şimdi bu cihazdan daha çok birşey beklemek çokta mantıklı değil.

• Bir an önce kesse iyi eder. Next-gen diye 4K Ps4 oyunları kakalamayı bırakırlar da, Ps5 neler yapabilecek görürüz.

• 2YIL sonra ps5 pro duyrulur

• Biraz hızlı olmadımı daha stok sıkıntısı var topluluklar özelliğini kullananlara geçmiş olsun
  • Yine bir açgözlülük örneği sergilemiş Sony. Daha 1 sene olmadan community'leri kapatmak nedir ? Yüzbinlerce oyuncu her gün o gruplardan takım buluyor kendine. İmkanı olsa uzaktan patlatır bunlar ps4'leri. Büyük adilik

• Millet parasıyla Ps5 alamıyor, bunlar da üretemedikleri cihazı almaya zorluyor

• Aktif kullanan varsa geçmiş olsun.

• Bir ara kullandım ama sonra bıraktım, playstation forumlarıda kapatılmıştı.

• Sony kendi kendini bitirmeye kararlı sanırım. Xboxta durumlar nasıl?

• 7,8 Senelik cihaz normal. Oyunları daha 3 4 sene kadar çıkar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ya yeni almıştım olamaaz :(

• PS4 alalı üç sene oldu on tane oyun bitirmemiş indir.ps2 xbox360tan sonra benim için hayal kırıklığı oldu .bugün gittim PS3 aldım oynancak en azından oyunları var

• quote:

Orijinalden alıntı: Inferioress

Hocam 8 senelik cihaz ps4,çıkış fiyatı 1600 lira olması lazımdı,şimdi bu cihazdan daha çok birşey beklemek çokta mantıklı değil.

8 yil once mi satti en son, bu ne sacma hesaplamadir? Hala satiliyor konsollar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 23 Mart 2021; 2:17:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

8 yil once mi satti en son, bu ne sacma hesaplamadir? Hala satiliyor konsollar.

Alıntıları Göster

Miadı doldu demek istedim,anlamamışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inferioress -- 23 Mart 2021; 5:34:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inferioress

Miadı doldu demek istedim,anlamamışsınız.

Alıntıları Göster

Ben de diyorum ki hala satilan konsolun miadi dolamaz.

• Zuko kullanıcısına yanıt

İster kabul edin ister etmeyin bu cihazlar ömrünü tamamladı.

Halihazırda olanı istediğin gibi oynarsın,belirli bir süre oyunda gelir ama sonrası yok.

Ps3'de hala satılıyor,o cihazdan da bir beklentiniz var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.