Şimdi Ara

AMD 500 serisi yongasetinin hatalarını düzeltecek güncelleme yayınlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD 500 serisi yongasetinin hatalarını düzeltecek güncelleme yayınlayacak

AMD 500 serisi yongasetleriyle Ryzen 5000 kullanıcılarına en güncel teknolojileri sundu. B550 ile PCIe 4.0’ı uygun fiyattan sunan firma buna karşın bazı ciddi sorunlarla gündeme gelmişti.

AMD'den güzel haber

500 serisi anakart kullanıcılarının bildirdiği USB bağlantı hataları ve USB 2.0 arayüzü üzerinde ses sorunlarını geçtiğimiz haftalarda kabul etmişti. Firma araştırmalarının sonucunda sorunun çözümünü bulduğunu duyurdu.

Ayrıca Bkz.RX 5700 XT’ten %20 pahalı RX 6700 XT Ashes of the Singularity’de %33 önde

Hali hazırda PCIe modunu 4.0’dan 3.0’a düşürmenin yanı sıra USB 3.0’dan 2.0’a düşerek geçici çözümler üreten kullanıcılar AMD’nin bu hafta içerisinde anakart üreticileriyle birlikte üzerinde çalışmaya geçeceği 1.2.0.2 sürümlü beta BIOS’u önümüzdeki ayın başlarında indirebilecekler.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/279634/amd-fixes-intermittent-usb-connectivity-issues-on-500-series-chipsets-bios-update-arrives-in-april

• Benim x570 li sistemim var 2 tane m2 takılı windows pcie 3.0 olana kurulu iken sıkıntı yoktu sonra windows u pcie 4.0 olana kurdum o günden beri pc tuhaf hareketler yapıyor. Ne zaman pc ye bir şey kursam restart yapmam gerektiğinde pc restart yapmıyor takılıp kalıyor ekran gidiyor kapanmış gibi yapıyor ama fanlar falan dönüyor ışıklar yanıyor ama daha da açılmıyor. Acaba burda yazılan sorunla ilgili bir durumu yaşıyorum

• Benim kulaklıkta birden ses yükseliyor hisirdiyor sonra hemen düzeliyor çok nadir de olsa yapıyor. Kabul etmesi güzel kısa zamanda yayinlarlar inşallah
  • Cad işlerim için yeni sistem alacaktım. Umarım sorun çıkmaz. Bu haberleri görünce amd den biraz soğudum açıkçası.
    Not: Makina tasarımı için sistem önerisi olan varsa tavsiyesini almak isterim. Workstation olmayacak.

• Nisan aynı bulabilir deniyor

• Bu hatalar genelde hep yazılımsal, Allah tan donanımsal değil. Diye umuyorum...

• Msi meg ace x570 sahibiyim. Fabrika ayarlarında herhangi bir sorun yaşamadım. Arada başka sorunlar olmuşsa da bir şekilde çözmüşümdür. Hiç anakarta bağlı, çözülemeyen kronik bir soruna denk gelmedim. Ama AMD nin sorunları bios güncellemesiyle çözmesi güzel bir haber.

• son 2 bios güncellenmesinden sonra işlemcinin güç ayarı pc her res attığımda sıfırlanıyor.Kendi kendine OC yapıyor kafasına göre güç veriyor.Her defasında gücü ve Mhz yi sabitleme yapıyorum

• asus b450 usb sorunlarını da çözerler umarım... usb taktığınız andan itibaren bağlandı bağlantıkesildi diye uyarılar alıyor ve kullanamıyorsunuz.

• Rx570 ile siyah ekran ya da mavi ekran falan verip bilgisayar oyunda ya da oyunsuz iken bilgisayar kitlenip kapanıp açılıyor çözüm bilen varsa

E postadan falan yazarsa bana mutlu olurum
    umut03851@gmail.com

• Bu konularda bu kadar tecrübeliler halen daha böyle hatalar oluyor çok enteresan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah düzeltir Nazara getirdiler amd yi

• FEARTR kullanıcısına yanıt

malesef anakartla, amd nin ses sürücüleri birbirine karışıyor, oluşan siyah ekran bununla alakalı zaten olmadan önce seste parazitlenmeler oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.