Şimdi Ara

OnePlus 9 Pro’nun kameraları netleşti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Önümüzdeki hafta tanıtılacak olan OnePlus markasının merakla beklenen yeni amiral gemisi fotoğrafçılık alanında yeni bir dönemi başlatacak gibi görünüyor. Hasselblad katkısıyla son dönemin en iyi kamera teknolojisiyle karşı karşıyayız.

OnePlus 9 Pro kamerası neler sunacak?

OnePlus 9 Pro telefon modelinde iki adet 50MP çözünürlüğünde sensör olacağı gündeme gelmişti. Firma patronu Pete Lau bu iki kameranın sensör modelleri hakkında resmi bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Ayrıca Bkz.Amazon, ABD dışındaki ilk kasasız marketini Londra'da açtı

Telefonun ana kamerası özelleştirilmiş bir Sony IMX789 sensör barındırıyor. Sensörde çift doğal ISO, tam piksel çok yönli otomatik odaklama, 4K 120fps video kaydı, gerçek zamanlı HDR video işleme, 12-bit RAW desteği, gerçeğe en yakın renklerin yakalanması şeklinde detayları mevcut.

Geniş açılı kamera ise Sony IMX766 sensöre sahip. İki adet sensör uzunlamasına yerleştiriliyor ve arasında ışığı 90 derece kıran iki adet prizma yer alıyor. Görüntü işlemcisi iki sensörden gelen resimleri anlık olarak birleştirerek 140 derecelik açı elde edebiliyor.

Çok daha geniş açıların yanı sıra bu sistem bozulmaları yüzde 10-20 arasındaki tipik seviyelerden yüzde 1 seviyesine kadar çekebiliyor. Digital Overlap HDR (DOL-HDR) tekniği ise simültane olarak birden fazla pozlama yakalıyor ve hareketli nesnelerdeki bulanıklığı gideriyor.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/pete_lau_teases_the_imx766_and_imx_789_sensors_on_oneplus_9_pro-news-48176.php

• 3 yılı geçti Mi Mix 2 kullanıyorum. Artık kamera odaklı bir telefon almak istiyorum. Bu iyi bir seçeneğe benziyor.

• yaza kadar iyi bir fotoğraf makinesi ve telefon planlıyordum. aradığım şey bu olabilir mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.