Şimdi Ara

Ryzen 3 5300G eBay’da listelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Stoklarda bulunamayan Ryzen 5000 işlemcilerinin ardından gözler yeni mimariyi temel alacak APU’ların üzerinde.

Cezanne APU'su eBay'de

Henüz AMD tarafından duyurulmayan Ryzen 3 5300G APU’su eBay’de 177 dolardan listelendi. 4 çekirdek 8 izlekli APU’ya eşlik eden iGPU’nun sürücüleri hazır olmadığı için çalışmadığı notunu düşen satıcı erken mühendislik örneği yonganın kaynağını belirtmemiş.

Bununla birlikte anakart üreticileri de hali hazırda Cezanne APU’larını destekleyen BIOS’lar hazırlamış değil. 3.5 GHz’de çalıştığı rapor edilen model CPU-Z’nin çoklu izlek testinde 3003 puan alırken tek izlek testinde 570 puan aldığı görülüyor.

Ayrıca Bkz.Intel 10 nm’yi birden fazla nesilde kullanabilir, Raptor Lake geliyor

Cinebench R20’nin çoklu izlek testinde 2685 puan alan Ryzen 3 5350G Cinebench R15’te ise 2068 puan almayı başarmış. Son olarak AMD’nin Ryzen 3 5300G’nin selefi Renoir APU’larını yalnızca OEM üreticilerine sunmasına karşın daha sonraları aynı özellikleri taşıyan farklı modele sahip Ryzen 3 4350G’yi 149 dolardan satışa sunduğunu hatırlatalım.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-3-5300g-cezanne-desktop-apu-spotted-on-ebay

• 5000 serisi apular çok gecikti , temmuzda anca alınabilir olacak bu gidişle. Grafik performansı olarak pek ümidim kalmadı rdna2 li olsalardı keşke. :/
  • Temmuz'da alınabilir olacağını hiç sanmıyorum. Yıl sonunda piyasada olurlar muhtemelen. En iyimser tahmin ile Eylül'de falan alınabilir belki.

• 3.5 ghz'de cpuz tek 570 mi almış turbo murbo var mı?sordum çünkü 3300x 4.5 ghz'de 568 almıştı.son hali 700'ü geçer bunun diyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.