Şimdi Ara

İlk Nvidia madenci kartı görüntülendi: Kilitli RTX 3060 kadar kazıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
5.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk Nvidia madenci kartı görüntülendi: Kilitli RTX 3060 kadar kazıyor

Yeşil ekip geçtiğimiz haftalarda madencilere özel kart geliştireceğini duyurmuştu. Oyuncu modellerinin de kripto para kazma kilidiyle geleceği haberiyle birlikte paylaşılan blog yazısının ardından ilk kart görüntülendi.

Gigabyte CMP 30HX beklendiği üzere görüntü çıkışına yer verilmeyen 2 fanla serinletilen bir çözüm. Kalbinde GTX 1660/Super’de de bulunan TU116 GPU’sunu barındıran kartta 1280 veya 1408 CUDA çekirdeğinin bulunması beklenirken model 6 GB GDDR6 bellekle desteklenecek.

Kilitli RTX 3060 kadar kazıyor

125 watt TGP bütçesi içerisinde 26 MH/s kazan model bu haliyle RTX 3060’ın dosta endişe düşmana güven salan kripto para kazma kilitli haliyle benzer seviyede.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde bazı Çinli madenciler Nvidia’nın RTX 3060’ın kripto para kazma performansını yaklaşık %50 kısıtlayan kilidini kaldırmayı başarmıştı.

Ayrıca Bkz.11. nesil Core işlemci ailesi sızdı: Comet Lake’e kıyasla %14 FPS artışı

Diğer taraftan gelen haberlere göre Nvidia’nın iş ortakları CMP 30HX ve 40HX modellerinin hacimli üretimine başlamış. Büyük çaptaki kripto para kazma çiftliklerinin çoktan ihtiyacı kadar kartı iş ortaklarından direkt fabrikadan aldığı düşünülürse madencilere özel kart üretiminin oyunculara ne düzeyde fayda sağlayacağını zaman gösterecek.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://videocardz.com/newz/first-nvidia-cmp-crypto-mining-processor-has-been-pictured

• Madencilik..

Kazmak..

Kripto data blokları normalde elle tutulamaz bir şey olmasına rağmen, görsel medyada bunların değerli metallerden yapılmış birer sike olarak tasvir edilmesi..

Tüm bunlar, değersiz bir şeyi sanki değerliymiş gibi kafanıza yerleştirme amacı taşıyan, psikolojik bir operasyondu.

Ha başarılı oldular mı? Oldular.

Hem de nasıl.

Valla şu Türkiye de olanlar rezaletten öte değil. Sitede bakıyorum da 3080 için 25000 fiyat istenmiş 3090 için hele 35000 yazmışlar. rx 580 için baktım 7000 diyor yuh dedim. Buradaki fiyatları yazayım size:
    RX 580 260 Euro
    RTX 3080 1000-1200 Euro
    RTX 3090 1950-2200 Euro
    Hatta 3080 siparişi verdim 1-2 haftaya elimde olur. Faturasını da atarım buraya. İyi ki gelmişim diyorum 2 yıl önce. Bak yermek için yazmıyorum ama akıllı olun pahalıdan kart almayın, aldırtmayın. Özellikle oyuncular dikkat etsin. Tamam burada da stok sorunu var ama böyle bir fiyat kepazeliği yok.
  • Bence madencileri doyurmaya yetmez. O kadar çok talep var ki. Bir kaç sene önceki kart modellerini bile tüketmişler.

• Emeksizmi :) çalışma sadece kas gücüyle mi olur. Bir çok kişi mining sayesinde senin ekonomi kanallarında izlediğin kişilerden daha bilgili oldu araştırdı ve kendini geliştirdi.
  • mck94 kullanıcısına yanıt

Devir değişiyor sanayileşme artık robotikleşmeye dönüştü.İnsan iş gücüne her gün ihtiyaç azalıyor.İşler otonoma evriliyor.Devire ayak uyduran kazanır,uyduramayan uzaktan izler.

• 125 watt 26 mh mı gtx 1070 ile 120 watta 28mh kazılabiliyorken :D

• Bir sonraki nesilde ilk 6 ay sadece madenci kartlarını piyasaya sürüp madencileri doyurabilirler belki.

• oyunları video stream sunucu modunda veren bir yazılımı var ise belki yeni bir satış başarısı elde edebilir ama bu şekilde piyasada fazla ilgi uyandırmayacağı kesin gibi !

• Bakmışlar ki iştah dinmiyor; önce, elde kalmış 1650 gpularını madenci kartı diye bir sokalım bunlara demişler. Bunları da seve seve alacak madenci kardeşlerimiz.

• RTX 3060 kilidini kırdı madenciler. Kilitli RTX 3060 kadar üreten kartı neden alsınlar? Ayrıca normal RTX 3060 ikinci el olarak oyunculara satılabilir. Ancak bu kartları madenciler ikinci el olarak almaz.

• Kilitli rtx 3060 ın madencilik kilidini kırdılar önce onu çözsün nvidia

• Madencilere yetmesi için aynı performansta ekran kartının yarı fiyatına piyasaya sürülüp en az 10 milyon adet stokla gelmesi lazım. Aksi taktirde yine oyuncu kartları stokları tükenecektir.

• whitelated kullanıcısına yanıt
    1660 süper ile 31.53 MH stabil 80w :-)
  • Hiçbir işe yaramaz. Kazacak adam bunu da alır oyuncu kartlarını da alır hepsiyle birden kazmaya devam eder
  • Agam bizle eyleniirr
  • ceyhun187 kullanıcısına yanıt
    Rx 580 gibi kazıyor Ayarların ne hocM😂
  • hopeyoung H kullanıcısına yanıt
    Hocam kâr bırakıyorsa eğer alırız tabi. Piyasadaki kartlara göre f/p sine bakılır ve 0 üründe olduğu göz önüne alınır. Ama bana kırık bir 3060 performansı veriyorsa eğer o zaman oyuncu kartları yine fahiş fiyatlara gider.
  • onurrrr.kk O kullanıcısına yanıt
    Şuan telefondan tam göremedim akşam mesaj olarak yollarım . Bu arada RX 580 de var ne yaptiysam bir 1660 süper etmedi. :-))))
  • ceyhun187 kullanıcısına yanıt
    Rx 580 31.6 kazıyor 50 derecede fan hızı 37 güç tüketimi 76w 😂
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.