Şimdi Ara

PS5 kontrolcüsünün ardından şimdi de Xbox Series kontrolcüsü için şikayetler başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS5 kontrolcüsünün ardından şimdi de Xbox Series kontrolcüsü için şikayetler başladı

Microsoft'un ve Sony'nin yeni nesil oyun konsolu birkaç ay önce çıkışını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense için şikayetler gelmeye başlamıştı ve hatta bir hukuk firması yasal süreci başlattığını açıklamıştı. Şimdi de şikayetler Xbox tarafından geliyor.

Ayrıca Bkz.Xbox Game Pass için büyük söylenti: Watch Dogs Legion sisteme eklenebilir

Son günlerde aktarılan şikayetlere göre Xbox Series X ve S kontrolcüsü basılan tuşlara tepki vermemeye başlamış durumda. Raporlara baktığımızda oyuncular hem PC'de denediğinde hem de konsolda denediğinde bazı kontrolcülerde basılan tuşların tepkisiz kaldığını aktarmış. Microsoft ise geçtiğimiz günlerde olayın farkında olduklarını ve üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

The Loadout'a açıklama yapan Microsoft, "Microsoft olarak ürünlerimizi sıkı kalite kontrolünden geçiriyoruz ve müşterilerimize benzersiz bir oyun deneyimi sunmayı vaat ediyoruz. Bazı oyuncuların Xbox kontrolcülerinde tepkisizlik sorunu yaşıyor olduklarının veya olabileceklerinin farkındayız. Ekiplerimiz aktif olarak bu sorun üzerinde çalışıyor. Yardım için müşteri destek bölümünü kullanabilirsiniz." açıklamasıdna bulundu.

Umuyoruz ki sorun kısa bir süre içerisinde çözülür. PlayStation 5 kontrolcüsünün sorunları ile ilgili henüz bir gelişme söz konusu değil.

Kaynak:https://www.ign.com/articles/microsoft-looking-into-a-fix-for-unresponsive-xbox-controller-issue

• İlk seri konsolların alfa testleri hız kesmeden devam ediyor.

• fakir olmamizin en azindan boyle bi’ faydasini goruyoruz lol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punkek -- 8 Mart 2021; 12:17:13 >
  • Series x kullaniyorum. 2hafta oldu bir sıkıntı yok. Umarım yaşamam
  • xbox one s ve ps4 kullanicisiyim. 6-7 yil once aldigim ps4 ve 2 tane kumandada kumandalarin bir ustunde tepinmedigim kaldi ve hala tas gibi joystick sticker vs almadigim icin soyulma var o kadar. 2 sene onceye kadar xbox one s ve 2 kumanda aldım, ikisi de aldiktan 2 ay sonra bozuldu.(problemin adini bilmiyorum ama ufaktan asagi kaydirdigindan ya da yukari, sanki basili tutmussun gibi hareket ediyor).O yuzden bir daha xbox kol mu asla
  • Son 1 haftadır deliriyorum pes oynarken. Sebebi bu imiş demek ki. Bende "momentum" diye çıldırıyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7FA365660

xbox one s ve ps4 kullanicisiyim. 6-7 yil once aldigim ps4 ve 2 tane kumandada kumandalarin bir ustunde tepinmedigim kaldi ve hala tas gibi joystick sticker vs almadigim icin soyulma var o kadar. 2 sene onceye kadar xbox one s ve 2 kumanda aldım, ikisi de aldiktan 2 ay sonra bozuldu.(problemin adini bilmiyorum ama ufaktan asagi kaydirdigindan ya da yukari, sanki basili tutmussun gibi hareket ediyor).O yuzden bir daha xbox kol mu asla

Kişiden kişiye değişir. 3,5 senedir kullanıyorum taş gibi kol.

Biraz da şans işi tabi.

• millet bu konsolları nasıl bir stres testine maruz bırakıyorsa artık :)

onlar konsollarının hakkını veredursun, biz de kıskanılan ülke olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşayalım

• valla biri zaten konsol icinde geldi digeri de vatan dan direkt elle alindi.İkisinde de ayni sorun çıkması bana kronik gibi geliyor. Nette de araştırdım cogu icin boyle
  • 700 lira vereceğim 3 ayda bozulacak. Yok kalsın çakmasını alırım
  • Hadi Dualsense yeni teknoloji onda sorunlar var. Series X’in kontrolcüsünde ne gibi yenilik var da sorun yaşanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

700 lira vereceğim 3 ayda bozulacak. Yok kalsın çakmasını alırım

Aslında 700 lira demeyelim de, 60$ diyelim. Gerisi tamamen müthiş ülkemiz ve vatandaşlarının problemi.

• Miex kullanıcısına yanıt
    Dolarla maaş almıyorum
  • quote:

700 lira vereceğim 3 ayda bozulacak. Yok kalsın çakmasını alırım

Garanti diye bir şey var PS5 kontrolcüsünün ardından şimdi de Xbox Series kontrolcüsü için şikayetler başladı 

• themahzen kullanıcısına yanıt
    Bi ara bu "drifting" olayi cok uzun zamandir suregelen sorun diye okumustum. Yeni kontrolculere ozgu olmayabilir. Yanlis hatirlamiyorsam sebebi analogun altindaki iletken maddelerin zamanla/kullanimdan oturu asinmasiydi. PS3 ve PS4'u yaklasik cikar cikmaz alip senelerce kullandigim halde hic sorun yasamadim ikisinde de 2'ser tane kontrolcum vardi ama aldiktan bikac ay sonra bile sorun yasayanlari duymustum.

• Amazon Türkiye'den alırsan belki
  • Bu sorunu dün yaşadım bugün burada okudum yarın kolu servise gönderiyorum .😁
  • quote:

Amazon Türkiye'den alırsan belki

Global garanti var microsoftta. 1 sene.

• Merhaba,
    Aynı problemi ben de 2 cihazımdan birinde yaşadım. Tabii ki problem can sıkıcı fakat çözümü de yok değil. Kulak çubuğunun ucuna kolonya dökün ve kontrollörün pillerini çıkarın. Analogu kenara ittirerek cihazın içine giren kısımlara kulak çubuğunu sürün ve iyice yedirin. 15-20 dakika kuruduktan sonra tekrardan kullanmayı deneyin. Bende sorun çözüldü :)
    Saygılar

• animant A kullanıcısına yanıt
    cok sagolun hocam hemen deneyecegim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.