Şimdi Ara

RTX 3090 Hall of Fame’in güç limiti 1000 watta çıkarıldı: Performans %3 arttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RTX 3090 Hall of Fame’in güç limiti 1000 watta çıkarıldı: Performans %3 arttı

GALAX en yüksek performansı arayanlara yönelik geliştirdiği modelini geçtiğimiz ay duyurmuştu. Model üzerinde RTX 3090’ın sınırları keşfedildi.

GeForce RTX 3090 Hall Of Fame (HOF) Edition

Çinli bir içerik üreticisinin GALAX donanımlarıyla kurulan sistemde yapılan test RTX 3090’ın arttırılan güç limitine tepkisini de gün yüzüne çıkardı. 12 katmanlı PCB üzerinde 26 faz VRM’e sahip kart 3 fanlı aktif soğutucu bloğuyla hız aşırtma işlemlerine bir hayli elverişli.

Ayrıca Bkz.RTX 3080 Ti 12 GB madencilere karşı dirençli olabilir

Ryzen 9 5900X’in 4400 MHz belleklerle kombine edildiği sistemi besleyen PSU ise Corsair AX1500i olmuş.

Atılan taş ürkütülen kurbağaya değdi mi?

Stok ayarlarında 1845 MHz’de görev yapan GPU’ya sağlanan 1000 wattlık güç limiti neticesinde yalnızca 150 MHz’lik artış yakalanırken kartın güç tüketimi 420 watttan 630 watta fırlamış. Bunca kaslı donanım ve eforun neticesinde elde edilen performans artışı ise %3 seviyesinde kalmış.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    RTX 3090 Hall of Fame’in güç limiti 1000 watta çıkarıldı

• Afedersiniz ama bokunu çıkarmışlar.

• Millet kart bulamıyor bunlarda ellerinde ki kartla neler yapıyorlar RTX 3090 Hall of Fame’in güç limiti 1000 watta çıkarıldı: Performans %3 arttı 

• Ütü ve kettle bu haberi duyduğunda GPUyu kıskandı.

• Küresel ısınma, iklim değişikliği ile mücadele gibi konuları dillendirirken ekran kartlarında gereksiz güç tüketimini göz ardı etmeleri ilginç...
  • galax markası ülkemizde pek bilinmez ama hız aşırtma dendiğinde ilk isim onlardır

• 210w verip %3 alcam. oldu biz kalkalim

• aman ne artmış ne artmış..
  • Değermi değmez
  • 3080 3090 arasinda cok fark olsaydi dunki 3090 extreme siparisimi iptal etmezdim ama cidden cok fark yok. 3090 alinca 4080 cikinca verdigim paraya uzulecegim sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • neden kart olmadığı belli oldu, abudik kubidik kartlara yongaları harcamışlar...yazık

• RTX 3090 Hall of Fame’in güç limiti 1000 watta çıkarıldı: Performans %3 arttı 

• Romeo84 kullanıcısına yanıt
    Abidik gubidik değildir hocam galax güzel marka boş yere ürün yapmazlar
  • 150 fps de %3-5 lik fark için oc/ultra/nitro+ diyip aşırı fazla para istiyorlar. oc/plus/ultra alana kadar beklerim 4080-4090 alırım %20-30 farka veririm o parayı.

• 1000 watt lık elektrik sobasıyla ısınıyor insanlar.

• Metehan göktaş allah aşkına bırak bu haberleri. Overclock nedir Extreme o.c nedir bir habersin. Attığın başlık çok clickbait. 1000W unlocked bios un daha ne olduğunu bile bilmeden haber yapmışsın. Buradaki kitlenin de içler acınası yorumları efsane..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 8 Mart 2021; 13:26:14 >
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt

Biraz da konu hakkında bilgi verseniz keşke, ben de bilmiyorum bahsettiğiniz konuyu. Forum bunun için var, google'dan öğrenip kenara çekilmeyeyim dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zenohsama

Biraz da konu hakkında bilgi verseniz keşke, ben de bilmiyorum bahsettiğiniz konuyu. Forum bunun için var, google'dan öğrenip kenara çekilmeyeyim dedim.

Nvidia tarafından konulan voltaj kilidi + OCP gibi önlemleri açan bios dur. 1000w ile alakası yok mantığının.

1000w e kadar çekebilir denmiş bios da.

LN2 ye yatirınca karti Power Limite girip kendinide kısmasın.

Pek dh deki kullanıcıyı ilgilendiren bir bilgi değil bu. %0.1 e tekabül ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten daha iyisi yapilabilse stok o sekilde cikardi kartlar guncel performans ve teknoloji savaslarina bakarsaniz sadece abarti amiral gemisi modelim olsun diye galax kastirip yapmis karti hall of fame ismi bile belli ediyor.Bundan sonraki performans atlamasi icin 5nm ler felan gerekicek sanirim monitor fiyatlarina bakarak cokta ustu lazim degil 2k 144 stabil fps su gibi akiyor bence bundan sonra sadece elektrik tuketimini dusurmenin yollari aransin bitti gitti 100watt ----> 4080ti miss
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt

Anladım, teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.