Şimdi Ara

Tiger Lake-H işlemcileri ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hali hazırda mobil kanatta Comet Lake-H işlemcilerini sunan Intel’den yüksek çekirdek sayısına sahip yeni yongalar bekleniyor.

İş istasyonu sınıfı dizüstüler geliştiren DT Research’ün darbelere dayanıklı modeli Intel’in Tiger Lake-H işlemcilerini temel alıyor.

Taban frekansta düşüş

Listelenen yongalarda daha önce sızan test sonuçlarında rapor edilen frekanslara kıyasla düşüş dikkatlerden kaçmıyor. Core i9-11900H’ın 2.5 GHz’den 2.1 GHz’e düşen taban frekansı, Core i7-11800H’ın 2.4 GHz’den 1.9 GHz’e düşen taban frekansı ve Core i5-11400H’ta 2.7 GHz’den 2.2 GHz’e düşen frekanları dikkat çekti.

Tiger Lake-H işlemcileri ortaya çıktı

Boost frekansı tarafında ise daha önceden bilinen değerlerde bir  değişikliğe gidilmemiş. Modellerin 45 wattlık TDP ile geleceğini de ekleyelim.

Ayrıca Bkz.ASUS, mobil RTX 3050 Ti 4 GB’ı doğruladı

Son olarak 10 nm SuperFin nodundan çıkacak yongaların Willow Cove çekirdekleriyle gelmesi bekleniyor. 20 PCIe 4.0 kanalı sunulacak mobil işlemcilerden güç alacak ilk dizüstüler için bu yılın ikinci çeyreğinin sonlarına işaret ediliyor.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/intel-11th-gen-core-tiger-lake-h-specifications-leaked

• intelin mimari isimlendirmeleri karman çorman oldu iyice. ceo'ya sorsan bilemez hepsini

• Bunlar da 10. nesil kadar ısınacak mı yani? Belki o kadar ısınmaz diye 11. nesili bekledim ama boşuna bekledim galiba
  • acelilctl kullanıcısına yanıt

bosuna bekledin. Hepsi soba gibi sicak 4 core ler bile cok isiniyor. liquid metal sart malesef laptop lara

• Alder lake haberinde bir hata var Haberde bir sorun olduğunu düşünüyorum, intel 11.nesil mobile gaming işlemciler zaten bu yılın 2.çeyreğinin sonunda çıkacak. yani 3 ay sonra 12. nesil çıkacağını mı söylüyorsunuz ? Genelde 1-2 yılda yeni nesil çıkıyor.

• AMD inteli çoktan geçti bile Ryzen 5800 ile kıyaslayın göreceksiniz
    adamlar hala 10 nanometrede tırmalıyor ryzenler 7 nm de

• Yok böyle bir şey haberin olsun

• kmesne kullanıcısına yanıt

nasil yok? izlemedin sanirim.. ben canli izledim 11. nesil 4core ler 85/90 lara cikiyor liquid metal sart butun cihazlara

11370h in nasil 3070e darbogaz yaptigini da gor. cpu nun nasil isindigini da gor. liquid metal sart

• Aynen. Asus ROG Strix liquid metal bakıyorum
  • 11.nesil 11370h alt seviye bir cpu 4 çekirdekli, asus tufun neden böyle bir kombinasyon yaptığını tartışıyor herkes redditte. 3 ay sonra çıkacak olanlar üst seviye 8 core işlemciler

Buradaki amac darbogaz yapip yapmamasi degil.. isinip isinmamasi. 11. nesil isiniyor mu? evet isiniyor 4 core bu derece isiniyor ise 8 core sen dusun.

• 45 watt hangi çağda yaşıyoruz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.