Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gezginherif Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.861
Cevap
80
Favori
1.592.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
62. Sırada  bugün en iyi #25
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • devir saati zaten 1.000 inin altında durur, 750 de sabit kalır bizim araclarda. Sorununun kaynagı cok büyük bir olasılıkla kötü benzin. Başıma geldi, Depoyu komple bosalttırarak sorunu cözdük. Kolay gelsin
    quote:

Orjinalden alıntı: bravis

Arkadaşlar aracım arıza yaptı!...

Devir 1000 in altında durmaya başladı ve arac stop edecekmiş gibi oluyor. Devir saati 500 ile 1000 arasında dans ediyor. Egzosdan "pıt pıt pıt" diye ses geliyor ve araç yolda giderken 3500 devirden sonra gaz yemiyor ve tekliyor. Benzin pisliğinden şüphelendim ama hava filtresi yada kelebek ayarsızlığı olabilir. Servis yolu gözüktü bana...

Fikri olan, başına aynısı gelmiş olan, tavsiyesi olan var mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

devir saati zaten 1.000 inin altında durur, 750 de sabit kalır bizim araclarda. Sorununun kaynagı cok büyük bir olasılıkla kötü benzin. Başıma geldi, Depoyu komple bosalttırarak sorunu cözdük. Kolay gelsin
    quote:

Devir 1000 in altında durmaya başladı ve arac stop edecekmiş gibi oluyor. Devir saati 500 ile 1000 arasında dans ediyor. Egzosdan "pıt pıt pıt" diye ses geliyor ve araç yolda giderken 3500 devirden sonra gaz yemiyor ve tekliyor. Benzin pisliğinden şüphelendim ama hava filtresi yada kelebek ayarsızlığı olabilir. Servis yolu gözüktü bana...

Az önce servisten geldim. Araç halen serviste. 4 adet bulunan ateşleme bobinlerinden birisi arızalanmış, değiştirilecek. 98 YTL işçilik dahil fatura fiyatı :-(
    Motordaki koruma plastiğini çıkarttığınızda üstte 4 tane kablo gözüküyor (bujilere gidiyor sanırım). Onlardan en sağdaki arızalanmış.

Bilginize arkadaşlar...

• Bende 175*65*14 ü 175*70*14 le değiştirmeyi düşünüyorum.Ama arkadaşın dediği gibi sorun lastik markasından kaynaklanıyo.Michelin kesinlikle 1 numara yumuşak ve çok daha iyi.Arkadaşım 1.2 16v e 185*60*14 goodyear excellence almıştı.Onun yanak yüksekliği daha az olmasına rağmen benimkinden çok daha sessizdi.Tabii fiyatı biraz daha pahalı ama değer.
    Tavsiyem goodyear excellence
    Michelin Pilot exalto
    Michelin energy buda en hesaplı michelin..

Tüketim değeride farkedilir derecede değişmez hatta faketmez bile..

quote:

Orjinalden alıntı: dosays

Arkadaşlar bende 2004 Clio HB 1.4 Dynamik var. Orjinal lastikler 185/55 R15 (Stil paket) ama çok sert ve kasisleri çok hissettirdiği için 185/60 R15'e değiştirmek istiyorum. Sizin tavsiyeniz nedir, kullananlar var mı? Bir de lastik markası önerisi yaparsanız süper olur, üzerinde Continental var 53.000'de

CLIO II SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 10 Ekim 2007; 11:35:37 >

• merhaba megane 1 sahibi olmama rağmen eşimin cliosundan dolayı bu foruma da girmekteyim.daha önce yazmış olmama rağmen forumda bu konuda karışıklık olduğunu düşündüğümden tekrar bu mesajı yazıyorum çünkü bu konuyu çok araştırdım ve benim gibi zorluk çekmenizi istemiyorum,clioda mp3 dinlemek için

1-fm modülatörlü ya da kaset adaptörü ile herhangi bir mp3 çaları aracın orijinal kaset çalarına bağlayabilirsiniz ancak ses kalitesi tatminkar değildir görünüm kötüdür fakat çok ucuzdur
    2-aracın orijinal kaset çalarına sony 6 lı cd mp3 changer takabilirsiniz.bu redhouse sözlüğü boyutlarındadır ve bagaja veya koltuk altına yatay ya da dik takılabilir ses kalitesi oldukça iyidir ve yaklaşık 60 saatlik müzik depolayabilir.dışarıdan gözükmediğinden çalınma riski yoktur ancak 750 -800 milyon gibi ciddi sayılabilecek bir maliyeti vardır ben 2002 megane da kullanmaktayım çok memnunum
    3-nihai olarak orijinal kaset ya da cd çalar yeni bir cd mp3 çalarla değiştirilebilir (bildiğiniz gibi fiyatları 250 den başlamakta) fakat bu sefer aracın direksiyon kumandası sorunu çıkmaktadır.bu cd çalarlar için başta sony ve pioneer olmak üzere tüm tanınmış markalar ile kullanılan adaptörler mevcuttur.ben almanyadan temin ettim ancak tüm avrupa ülkelerinde internetten pazarlanmaktadırlar fiyatları clionuzun bağımsız digital ekranı olması ya da olmamasına göre sırasıyla 80 ve 40 eurodur.ben 2004 clioda pioneer 2800 ile kullanmaktayım pause fonksiyonu dışında kumanda tam olarak çalışmaktadır aracımızda ayrı bir digital ekran yok daha sonradan başta istanbul olmak üzere oto müzik montajı yapılan yerlerde bu cihazlar kaçak olarak temin edilmekte olduğunu öğrendim isteyen arkadaşlara avrupadaki internet adreslerini verebilirim
    son olarak satın alacağınız cd çaların bu adaptör için uyumlu girişi olması gerekiyor pioneer sonu 50 ile modellerinde bu özellik yoktur 00 ve 20 ile biten modellerinde bu adaptörleri kullanabilirsiniz
    sony nin 200 ve 400 lü modellerinde bu özellik yoktur cdx 300 500 560 710 800 gibi modellerinde vardır

bir de sony nin cdx gt 30 rn model kodlu cd-mp3 çaları var bu modeli clionuzun orijinal kaset çalar ya da cd çaları üzerinde update list yazıyorsa adaptörsüz kullanabiliyorsunuz( bazı 2005 ve üstü cliolarda var) daha önceki modellerin üzerinde tuner list yazar ve bu cihazı kullanamazsınız
    ayrıca mp3 çalar olarak pioneerı tercih edrseniz ve aracın bağımsız digital ekranı varsa (adaptörün özelliğinden dolayı) sadece kumanda çalışır digital ekranı kullanamazsanız sony de ise vereceğiniz ücrete göre her iki seçenek mevcuttur
    herkese kazasız ve bol müzikli günler!

• can 2 bılgılerın ıcın teskurrler saolsın
  • evet abi benimkide bende arıza falanmı var diyodum vites insanın elinde zıplıyo demek normal durumu galiba

yaw bide arkadaşlar bide bişi soracam belki ters ama otobanda 140 ın üzerine nadirende olsa çıktığım durumlarda araba aşırı titriyor bu durum normalmi. 230 sınırı var ibrede bunu neye göre koymuşlar anlamadım 150 yaptığım en fazla sanırım ama araba aşırı sarsıcı oluyodu

quote:

Orjinalden alıntı: betacrusis

Arkadaşlar cliolarda genetikmidir bu vites oynaması eskiden palio ya binerdim biteste en ufak bir titreme bile yoktu

Bu araçta gaza basınca vitesten güç alıyor çok fazla titriyor

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

devir saati zaten 1.000 inin altında durur, 750 de sabit kalır bizim araclarda. Sorununun kaynagı cok büyük bir olasılıkla kötü benzin. Başıma geldi, Depoyu komple bosalttırarak sorunu cözdük. Kolay gelsin
    quote:

Az önce servisten geldim. Araç halen serviste. 4 adet bulunan ateşleme bobinlerinden birisi arızalanmış, değiştirilecek. 98 YTL işçilik dahil fatura fiyatı :-(
    Motordaki koruma plastiğini çıkarttığınızda üstte 4 tane kablo gözüküyor (bujilere gidiyor sanırım). Onlardan en sağdaki arızalanmış.

Bilginize arkadaşlar...

ben 2 kez değiştirdim o bobinleri
    benzin seviyesini aman tek çizginin altına düşürmeyin çapak pislik su vs vs bozuyor

• quote:

Orjinalden alıntı: jackosman

quote:

Orjinalden alıntı: alfaonair

quote:

Orjinalden alıntı: jackosman

quote:

Orjinalden alıntı: alfaonair

jackosman güle güle kullan ama sis farı isterük

Hocam inşallah o da olur . Şu kaset olayını ortadan kaldırmak isterim ilk , bakalım .... Vizesiydi , plakasıydı , işlemleriydi , kaskosu derken cepte para kalmadı ...

ana ünite.......pioneer ( USB çıkışlı olmalı )
    ön................ 2*13cm component
    arka............. 2*13 cm coaxial(multielement)
    Amplifier.......600watt (2 yada 4 çıkışlı)
    subwoofer.....RMS 400 Watts Peak 1200 Watts

yeme de yanında yat

Hocam , doğru diyorsun da bunlar bana ne kadara patlayacak?? Hayır şunun için soruyorum . Bir kasetle kaset devrini kapattım . Bu kulaklık çıkışı olan kasetler ile mp3 player ı takıp mp3 keyfine eriştim... 30 YTL ile sanırım büyük bir masraftan kurtuldum.

valla jackosman full sistemden yanayım kaliteli müzük için... tabi seninde görüşüne saygılıyım TÜM ARKADAŞLARA IYI BAYRAMLAR ŞEKER ARABAMIZI ŞEKER GİBİ KULLANALIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfaonair -- 11 Ekim 2007; 20:55:51 >

• Tüm Clio II sahibi arkadaşların Ramazan Bayramını kutlarım

Bayram ziyareti için geldiğim memleketim Sakaryadan yazıyorum. Ankaradan buraya gelene kadar 300 km. boyunca müthiş bir trafik vardı. Otoyol sanki şehiriçi gibiydi. Allah a şükür kazasız belasız geldik. İnşallah dönüş yolunuda kazasız belasız tamamlarız.

Aman arkadaşlar dönüş yolunda dikkatli olun, aşırız hız yapmayın ve uykusuz yola çıkmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: papacork

Merhaba arkadaşlar, 2001 1,4 8V RTA sahibiyim. Bu sabah aracıma bindikten sonra her zaman olduğu gibi camı indirdim ve sürtünmeye karşı önlem olarak içeriye doğru büktüğüm sol yan aynayı hafifçe ittirdim. İttirmemle aynanın kasası, yönlendirmeye yarayan üç adet yaya asılı olarak sallanmaya başladı. Bağlantı yerinden çıkmış gibi görünüyor. Ama ne kadar uğraşsam da yerine oturtamadım. Şimdilik bir iple bağladım. Aynanın kasasını nasıl yerine takabileceğimi bilen var mı?

Arkadaşım benim aynam daha önce kırıldı ve kendim değiştirdim.Aracın içkısmında aynanın yönünü ayarladığın minik ayar kolunun bulunduğu plastik parçayı elinle hiçbir alete gerek duymadan çekmek suretiyle çıkarabilirsin.O parça çıkınca daha rahat görür ve kırılan birşey yoksa onarabilirsin.

• Herkesin ramazan bayramı kutlu olsun arkadaşlar.Arabamı başka bir clio almak üzere satıyorum.Ayrıntılar burada
    http://forum.donanimhaber.com/m_18223164/tm.htm
  • Clio 1.4 16V Dynamique HB aracımla ilgili son yakıt tüketimi testi sonuçlarım : uzun yol saatte 130 km ortalama ile 6.1 lt, şehirçi : 8.7 lt.

ne yaptıysam bu değerlerin altına düşemedim ama üstüne de çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hece -- 14 Ekim 2007; 13:27:09 >
  • Ben 120-130 km. hızla Ankara-Sakarya otoyolunda 5.7 lt. yaktım. Ama yol bilgisayarında ortalama hız ancak 99 km. oldu.
  • Arkadaşlar merhaba, tüm Clio II sahibi arkadaşların ve ailelerinin ramazan bayramı kutlu olsun, Allah hepimizi nice bayramlara eriştirsin.

Biliyorsunuz bayramın ikinci günü yani dün istanbulda yağmur uzun bir aradan sonra yağdı ama öyle çok yağdı ki neredeyse ufak çaplı bir afet halinde. Ve ne yazık ki ben de bu yağmurdan nasibimi aldım. Bu sabah kalktığımda aracımın içine su dolduğunu gördüm. Ön sol sürücü ve ön sağ yolcu tarafında neredeyse 3 parmak su birikmişti. Maşrapa ve sünger ile suyu boşalttım ancak döşemenin altına da sızmış.. Yarın akşam iş yerinden 1 saat erken çıkıp servise götüreceğim. Kapılardan girdiğini sanmıyorum çünkü kapı lastiklerinde sorun görünmüyor. Sunroof tan su direk olarak girmediğini düşünüyorum çünkü öyle olsa koltuklarda ıslanmış olurdu. Nereden girdi bu yağmur suyu anlayamadım

• sana da iyi bayramlar kardeş.

yaşadığın problem için üzüldüm. dün o yağmurda okmeydamı, mecidiyeköy civarlarındaydım ve mecidiyeköy'de neredeyse lastik boyunu geçecek kadar su bilikmiş, gölet haline gelmiş yollardan geçtim, çok uzun süre yağmur altında kaldım. herhangi bir problem, su alma falan olmadı, çok şükür problemsiz bir şekilde dönebildim.

umarım aracındaki problem ciddi değildir.

quote:

Orjinalden alıntı: galtion

Arkadaşlar merhaba, tüm Clio II sahibi arkadaşların ve ailelerinin ramazan bayramı kutlu olsun, Allah hepimizi nice bayramlara eriştirsin.

Biliyorsunuz bayramın ikinci günü yani dün istanbulda yağmur uzun bir aradan sonra yağdı ama öyle çok yağdı ki neredeyse ufak çaplı bir afet halinde. Ve ne yazık ki ben de bu yağmurdan nasibimi aldım. Bu sabah kalktığımda aracımın içine su dolduğunu gördüm. Ön sol sürücü ve ön sağ yolcu tarafında neredeyse 3 parmak su birikmişti. Maşrapa ve sünger ile suyu boşalttım ancak döşemenin altına da sızmış.. Yarın akşam iş yerinden 1 saat erken çıkıp servise götüreceğim. Kapılardan girdiğini sanmıyorum çünkü kapı lastiklerinde sorun görünmüyor. Sunroof tan su direk olarak girmediğini düşünüyorum çünkü öyle olsa koltuklarda ıslanmış olurdu. Nereden girdi bu yağmur suyu anlayamadım

• LPG de 100 km de 6.2 lt lpg .Hız 110 ortalama 170 e kadar da çıktım.

Su aracına direksiyon milinin olduğu yerden girmiştir.
  • delikadir1010
    Onbaşı

12 Ekim 2007; 12:48:01

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orjinalden alıntı: papacork

Merhaba arkadaşlar, 2001 1,4 8V RTA sahibiyim. Bu sabah aracıma bindikten sonra her zaman olduğu gibi camı indirdim ve sürtünmeye karşı önlem olarak içeriye doğru büktüğüm sol yan aynayı hafifçe ittirdim. İttirmemle aynanın kasası, yönlendirmeye yarayan üç adet yaya asılı olarak sallanmaya başladı. Bağlantı yerinden çıkmış gibi görünüyor. Ama ne kadar uğraşsam da yerine oturtamadım. Şimdilik bir iple bağladım. Aynanın kasasını nasıl yerine takabileceğimi bilen var mı?

Arkadaşım benim aynam daha önce kırıldı ve kendim değiştirdim.Aracın içkısmında aynanın yönünü ayarladığın minik ayar kolunun bulunduğu plastik parçayı elinle hiçbir alete gerek duymadan çekmek suretiyle çıkarabilirsin.O parça çıkınca daha rahat görür ve kırılan birşey yoksa onarabilirsin.

Maalesef tamir edebileceğim bir şey değilmiş. Plastik kısım aşındığı için hareketli parça yerinden çıkmış. Yerine takmak mümkün olmadı. Ben de mecburen yenisini almak zorunda kaldım. Orijinal mekanik ayna 60 YTL.'ye mal oldu.

• mrb arkasalar bizim clio symbol var araba 2004 model kliması yok 24000 km de boyası degiseni yok fabrikadan cıktıgı gibi arac ne kadar eder dizelini alcaz müşteri var ama km az oldugundan piyasayı tutturamıyaz ne eder lütfen yardımcı olun
  • arkadaslar bugun sabah arabama bindim motoru acinca dijital ekranda bir satirin silindigini farkettim bu daha onceden kimsenin basina gelmismidir bilmiyorum ama goruntu hic hosuma gitmedi her ne kadar 74000 deki arabayi 7000 de gostersede aradaki bir satir gitti. ne yapabilirim bir onerisi olan varmidir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: illakihb

arkadaslar bugun sabah arabama bindim motoru acinca dijital ekranda bir satirin silindigini farkettim bu daha onceden kimsenin basina gelmismidir bilmiyorum ama goruntu hic hosuma gitmedi her ne kadar 74000 deki arabayi 7000 de gostersede aradaki bir satir gitti. ne yapabilirim bir onerisi olan varmidir?

doğru servise
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.